Sporcuların supplementleri incelerken görecekleri ürünlerden birisi de arjinin olacaktır. Arjinin, proteinlerin yapı taşlarından olan bir amino asittir. Arjinin amino asidi sığır etinde ve diğer tüm kırmızı etlerde, yumurta, balık ve süt ürünlerinde de bulunmaktadır. Sporcular günlük olarak alması gereken arjinin miktarına ulaşmak için bu gıdalardan aldığı arjinin miktarına ek olarak takviye gıdalara başvurmaktadır. Arjinin amino asidinin kullanılmasının sağladığı en büyük faydalardan birisi kan akışını ve kan sirkülasyonunu iyi seviyelere getirebilme özelliğine sahip olmasıdır. Glutamin amino asidi gibi arjinin de bağışıklık fonksiyonunun geliştirilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Big Joy L-Arginine Powder

Big Joy L-Arginine Powder Hakkında Merak Edilenler

Arjinin amino asidinin sporcular tarafından tercih edilmesindeki diğer etki, arjininin belirli hormonların üretilmesi için vücudu uyarmasından kaynaklanmaktadır. Arjinin, büyüme hormonlarını ve insülin hormonlarına etki etmesinden dolayı vücutta büyümeyi ve enerji üretimini arttırmaktadır. Bundan dolayı da insanların arjinin hakkında bildiği fiziksel performansı ve gücü arttırdığı bilgisi, arjininin bu hormonları uyarmasından kaynaklanmaktadır. Piyasada birçok supplement firması sporcuların bu ihtiyacının oluşmasından dolayı arjinin ürünleri üretmişlerdir. Bu yazımızda da Big Joy L-Arginine Powder ürününü inceleyeceğiz.

Big Joy L-Arginine Powder İnceleme

Big Joy L-Arginine Powder toz formda olan ve aromalandırılmış olmasıyla tüketimi kolay olan bir amino asit ürünüdür. Big Joy %100 Pure L-Arginine Powder sporcuların ihtiyaç duyacağı vitaminlerden olan B2 vitaminini içeriğinde bulundurmaktadır. B2 vitamini enerji oluşumuna, metabolizmanın hızlanmasına, yorgunlun ve bitkinliğin azalmasına önemli derecede katkıda bulunur.  Big Joy L-Arginine Powder 500 gr kutusu içerisinde bir ölçeği 10 gram olup toplam 50 servis sayısına sahiptir. Big Joy L-Arginine Powder içerik bakımından ele alındığında bir servisinde 4 mg, B2 vitamini ve 5 gram Arjinin amino asidi içerdiğini görmekteyiz. Orman meyveleri ve limon aromalarıyla tüketilmesi kolay olan L-Arginine Powder’ı her seviyedeki sporcular tüketebilirler. Başlangıç, orta ve ileri seviyedeki tüm sporcuların 1 servisi 250 ml su ile antrenmandan önce veya gece yatmadan önce tüketilmesi firma tarafından önerilmektedir. Şık kutu tasarımına sahip Big Joy %100 Pure L-Arginine Powder 300 gr sporcuların antrenman ve sonrasındaki ihtiyaçlarına önemli derecede katkı sağlamasından dolayı sporcular tarafından sıkça tercih edilmektedir. Big Joy L-Arginine Powder içerisinde aspartam, domuz katkı maddesi, et ürünü, GDO ve koruyucu madde bulunmamaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Big Joy L-Arginine Powder Yorum & Değerlendirme

Arjinin amino asidi proteinin bir başka yapı taşıdır. Bu amino asidi tükettiğiniz yiyeceklerden almanız mümkün olsa da bazı durumlarda sizin ihtiyaç duyduğunuz Arjinin miktarı tükettiğinizden biraz daha fazladır. Bu yüzden sporcuların Arjinin takviyesi alması gerekmektedir. Sporcuların Arjinin amino asidini tercih etmesindeki bir başka sebepte Arjinin’in vücut ve spor için önemli bir amino asit olmasından kaynaklanmaktadır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardım ederken, aynı zamanda sporcuların kas gelişimlerini ve fiziksel enerjilerini arttırmaya da önemli derecede yardım etmektedir. Big Joy %100 Pure L-Arginine Powder 120 gr ürünü bu ihtiyaçların tamamlanmasında yardımcı olan bir supplement olmasından dolayı birçok sporcu tarafından tercih edilmektedir. İçeriğinde servis başına 5 gram Arjinin, ve 5mg B2 vitamini içeriyor olmasıyla sporcuların ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli rol almaktadır. Big Joy L-Arginine Powder kullananlar ürünün fiyatı hakkında diğer supplement ürünlerine göre normal bir düzeyde olduğunu dile getirmişlerdir. Big Joy L-Arginine Powder’ın Aroma olarakta orman meyve aroması en çok tercih edilen aroması olmaktadır. Bizim ürün hakkındaki değerlendirmemiz ise Arjinin amino asidinin belirli bir zamandan sonra sporcuların enerji ve kas kütlesinin büyümesinde düşme yaşadığı zamanlarda kullanabileceği bir ürün olmasıdır. Ayrıca fiyat ve performans ilişkisi bakımından da Big Joy L-Arginine Powder kullanıcıları oldukça memnun edecek bir supplementtir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikBig Joy Gluta Big % 100 Glutamine Powder İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikBig Joy Leucine İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ