5 Maddede Sağlıklı Kilo Alma Yöntemleri

Vücut gelişim sürecinde iki temel aşama bulunmaktadır. Bunlardan birincisi definasyon olarak adlandırılan ve vücuttaki fazla yağların yakılmasını hedefleyen kilo verdirici antrenman programlarıdır. Bir diğeri ise bulk olarak adlandırılan ve kas kütlesi geliştirmek için sağlıklı bir şekilde kilo alımı amaçlayan antrenman ve beslenme programıdır. Definasyon süreci ile bulk süreçleri karşılaştırıldığında bulk yani sağlıklı kilo alma yöntemi daha kapsamlı ve zorlayıcı bir yönetime sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sürdürülebilir kilo alımı noktasında uzmanlar bilhassa diyetisyenlerden gerekli bilgilendirme almanız gerektiğini belirtmeliyiz. Bunun haricinde geleneksel olarak başarı getirmiş olan ve sağlıklı kilo alımına destek veren beş ana yöntem bulunmaktadır. Bugün size sağlıklı ve sürdürülebilir kaliteli kalori alım noktasında önemli beş adımı anlatacağız:

1. Doğru Antrenman Programına Sahip Olduğunuzdan Emin olun

Cılız ve zayıf olmayı kimse istemez. Sağlık açısından bir çok yan etkisi olduğu gibi görünüm açısından da bir çok olumsuzluk barındırmaktadır. Bu noktada bilhassa kilo alımı geliştirmek amacıyla gerekli alt yapıyı kurmak için öncelikle vücudun sağlıklı bir şekilde kütle kazanması gerekmektedir.

İnsanlar antrenmanın yalnızca kilo vermeye yardımcı olabileceğini düşünmektedir. Oysa bu sadece bir şehir efsanesinden ibarettir.  Doğru beslenme ile antrenmanı birleştirirseniz vücut gelişimi noktasında iyi bir kilo alma yöntemi geliştirmiş olursunuz.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

2. Uykudan Önce Sağlıklı Atıştırmalıklar Tüketmeye Çalışın

Uykudan hemen önce yenilen yemek kilo alımı noktasında oldukça etkili bir yöntemdir.  Yatmadan hemen önce sağlıklı atıştırmalık tüketmek(bilhassa kuruyemiş), vücutta enerji girişi olarak mevcut olan yeni besin maddelerini sağlar. Bu da temel noktada sağlıklı bir ek kalorinin vücuda girmesi demektir. Bir avuç lüks kuruyemiş tüketirseniz ortalama olarak 165 kalori alırsınız ki bu da iyi bir atıştırmalık ve ek kalori girişi anlamına gelir. Doğru bir şekilde kilo almanın temel yollarından birisi sabah, öğle ve akşam ana yemek programlarında doğru bir şekilde besin almaktır. Bu noktada et yemekleri ve sebzenin oldukça önemli yeri bulunmaktadır.

Bilhassa, kırmızı et tüketimi fiyat performans açısından size etkili çözümler sunacaktır. Bir ipucu olarak kaliteli yağ alımı sizin gelişme sürecinize olumlu katkı sunacaktır. Her sabah uyanır uyanmaz bir yemek kaşığı zeytinyağı tüketirseniz kaliteli kilo alımı noktasında size olumlu destek verecektir.

 3. Asla 3 Saatten Fazla Aç Kalmayın

Vücudu bir fabrika olarak düşünmelisiniz. Nasıl ki bir fabrika için enerji girişi üretim için temel nokta ise vücut için de besin girişi aynı mantıkla önemlidir. Vücudunuzun doğru bir şekilde çalışabilmesi için düzenli olarak beslenmeniz gerekmektedir. Vücudunuza düzenli olarak besin temini sağladıkça ihtiyaç duyduğu enerjiyi elde edip gelişim için gerekli ihtiyacını karşılayacaktır. Bu noktada kesinlikle üç saatten fazla aç kalmayın. Sağlıklı kilo alma diyeti en temelinde aç kalmadan sağlıklı beslenmektir.

4. Zevk Alacağınız Aperatifler Yapın

Kilo almak için ne yapılır sorusunu kendilerine soran sporcular çok kez karşılaşmıştır ki bazen yemek yemekten bile sıkılabilirsiniz. Bu tarz durumların önüne geçmek için ana öğünler de olmasa bile ara öğünlerinizde seveceğiniz aperatifleri yanınızda taşımalısınız. Bu bazen bir protein barı olabileceği gibi bazen de hafif bir zeytinyağlı olabilir.

5. Size Yönelen Sosyal Baskılara Boyun Eğmeyin ve Güçlenin

Sağlıklı kilo alma için yukarıdaki adımları takip ettiğiniz sürece sizin için kolay olacaktır.  Kilo almak, bir kişinin doğru adımları takip ettiği sürece başarabileceği bir süreçtir.  Metabolizma gereği çok yemek yemelerine rağmen çevimsiz ve sıska olan insanlar bulunmaktadır çünkü kilo alımı için tek gerekli şey çok yemek değildir. Sağlıklı bir şekilde doğru zaman dilimlerinde beslenmektir. Zayıf ve çevimsiz olmanın görünüm açısından etkisi kadar sosyal açıdan da yan etkileri bulunmaktadır. Zayıf insanlara yönelik kürdan, çöp vb. hakaretler çok sık kullanılmaktadır. Eğer siz de bu hakaretleri çok sık duyuyor ve bundan artık rahatsızlık duyup kilo almak istiyorsanız yukarıdaki adımları takip etmeli ve sürdürülebilir bir antrenman yapmalısınız.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikZero Shot Dumbbell BCAA Plus
Sonraki İçerikAntrenman Programı Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ