Weider Premium Whey Isolate Protein Tozu İnceleme & Yorum

0
2386
Weider Premium Whey Isolate

Sporcu besinleri sektöründeki 80 yılı geçen tarihiyle Weider, alanında birçok başarıya imza atıyor olmanın yanında pek çok markaya da öncülük etmeye devam ediyor. Yenilikçi formüllerini piyasaya sunan marka protein tozu, amino asitler, kilo ve hacim; L-Karnitin ve CLA; performans ve güç; kreatin gibi farklı segmentlerdeki ürünleriyle dikkat çekiyor.

Weider Premium Whey Isolate, markanın protein tozu grubunda premium kalite arayanlar tarafından tercih edilebilecek özel içeriğiyle yer alıyor.

Ambalajlar:

  • 2300 gr (bidon)

Aromalar:

  • Kırmızı Meyveler

Ne Zaman ve Nasıl Kullanılmalı:

Ürün orta ve ileri seviye sporculara önerilmektedir

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Orta seviye: 1 ölçek (30 gr) protein tozu, 300 ml suyla karıştırılarak antrenmandan 30 dk önce ve antrenmandan hemen sonra bir servis olmak üzere tüketilmelidir.

İleri seviye: 1 ölçek (30 gr) protein tozu, 300 ml suyla karıştırılarak antrenmandan 30 dk önce, antrenmandan hemen sonra ve sabah kalktıktan hemen sonra bir servis olmak üzere tüketilmelidir.

Faydaları ve Zararları:

Ürünün önem arz eden faydalarından birisi olarak düşük karbonhidrat ve yağ oranı gösterilebilir. Özellikle diyet dönemlerinde kas kütlesi gelişimine odaklandığınızda bu formül oldukça avantajlı olabilir.

Faydalı özelliklerden birisi de ürün içeriğinde vitamin ilavesinin bulunması. İhtiyacınız olan çeşitli besin değerlerini de böylelikle protein tozu kullanırken elde edebiliyorsunuz.

%25.4 gibi yüksek düzeyde BCAA oranı bulunması, hızlı kas gelişimi konusunda bir diğer avantaj olarak gösterilebilir.

Weider Premium Whey Isolate protein tozu kullanımı ile hızlı emilim açısından da faydalı olabiliyor. Çünkü ürünün whey içeriği ultrafiltrasyon tekniğiyle üretiliyor.

Ürünün negatif yönlerinden birisi olarak şekersizliğin yaratacağı tatsızlığı kapatmak için kullanılan aroma yoğunluğu gösterilebilir. Karışım oranına bağlı olarak acımtrak bir tat alabiliyorsunuz.

Weider Premium Whey Isolate nasıl karıştırılır sorusunun yanıtı ise shaker kullanarak oluyor. Ürünü kaşık yardımıyla karıştırdığınızda topaklanma sorunu yaşayabiliyorsunuz ancak bu sorunu shaker kullanarak çözmeniz mümkün. Ürünün içeriğine bağlı olarak bir miktar köpürme ile de karşılaşılabiliyor.

Servis başı fiyat açısından kıyaslandığında, Weider’in yine tüm ürünlerinde olduğu gibi ortalamaya göre fiyatın bir tık yüksek olduğu söylenebilir ancak bu fiyat farkı kaliteli ürün için dengeli bir düzeyde.

Son Söz:

Weider Premium Whey Isolate protein tozu faydaları açısından ele alındığında özellikle orta ve ileri düzeyde kas geliştirmeye odaklananlar için ideal olarak düşünülebilir. Genel olarak Weider Premium Whey Isolate protein tozu kullananlar tarafından da yorum ve değerlendirmelerde fiyat açısından eleştirilen bir ürün olmasına karşın, ürünün kalite standartlarıyla fiyatıyla ortantılı fayda sağladığı söylenebilir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikWeider Amino Liquid Mega Forte Amino Asit İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikSupplementler.com Whey Protein Tozu İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ