Türkiye’de ilk defa 1997’den bu yana ürünlerini sporcularla buluşturan dünya markası Weider, gerek ürün çeşitliliği ve gerekse diğer markalara ilham veren formülleriyle tanınan isimlerden birisi. Piyasada sahne ışığını üzerine toplayan ürünlerinden birisi olan Weider Amino Liquid Mega Forte bu yazımızda masaya yatırılacak. Ürünün sahne ışığını hak edip etmediğine yazımızın detaylarında birlikte karar vereceğiz.

Weider Amino Liquid Mega Forte Amino Asit

Ambalaj:

  • 25 ml (20 ampül kutu)

Aromalar:

  • Kiraz
  • Elma Vişne

Ne Zaman ve Nasıl Kullanılmalı:

Orta/İleri Seviye: Ürün spor yapılan günlerde 3 servis olarak tüketilmektedir. Antrenmandan 15 dakika önce, hemen sonra ve uykudan önce olmak üzere kullanılır.

Spor yapılmayan günlerde ise yalnızca uykudan önce kullanılır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Ürün <80 kg : 1 ampul, >80 kg : 2 ampul, >100 kg : 3 ampul şeklinde kullanılır.

Faydaları ve Zararları:

Türkiye’de piyasaya girişi geç olsa da kullanıcılar tarafından yoğun bir istekle beklenen Weider Amino Liquid Mega Forte amino asit sporcuların dikkatini etkili formülüyle çekmişti. Adında yer alan ‘forte’, ürünün güçlü etkisinin altını çizen bir tabir olurken, formülü de bu etkiyi destekler nitelikte diyebiliriz.

Weider Amino Liquid Mega Forte 20 ampül olarak piyasada yer alıyor ve her tüpte sporcuların günlük ihtiyacını karşılamak üzere sıvı formda kompleks amino asit içeriyor. Kolay kullanıma sahip olması bir artı olarak markanın hanesine yazılabilir.

Ürün B6 vitamin içeriyor olmasıyla kendisini öne çıkarıyor. Bildiğiniz üzere B6 vitamini metabolik faydalarıyla önem arz ediyor ve kompleks amino asit ürününde B6 vitaminin yer alması ürünün etkili olma düzeyini de bir üst çıtaya taşıyor.

Weider Amino Liquid Mega Forte amino asit faydaları arasında ürünün hızlı emilimi de yer alıyor. Böylelikle spor günlerinde hızlı sonuç alabiliyorsunuz.

 Weider Amino Liquid Mega Forte yorum ve değerlendirmelerinde ürünün eksi yönlerinden birisi olarak fiyatı yer alıyor. Üründen faydalı sonuç alabilmek için 4-5 aylık bir süreçte kullanımı gerekiyor ancak her kutuda 20 tüp bulunurken, kilo bazında kullanmanız gerektiğinden eğer 100 kilogramın üzerindeyseniz ürünü tekrar tekrar satın almanız büyük bir maliyete yol açabilir. Burada muadil kompleks amino asitleri değerlendirmeyi de düşünebilirsiniz.

Ürünün bir diğer eksisi ise tadı. Bunu da aşağıda ele alacağız.

Tadı Nasıl:

Weider normalde ürünlerinde tat konusunda başarılı bir marka olmasına karşın bu performansını likit ürünlerinde koruyamıyor. Likit formdaki üründe ekşi kabul edilebilecek kiraz, vişne ve elma gibi aromaların tercih edilmesi markanın eksisine eksi katıyor. Ancak siz dilerseniz ürünü herhangi bir ılık içeceğinizle karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Yorumlarımız:

Weider yüksek kalitesi ve başarılı formülü ile Amino Liquid Mega Forte’yi geliştirirken başarılı bir iş çıkarmış dememiz lazım. Yalnızca ürün muadillerine göre pahalı ve ek olarak tat konusunda başarısız. Weider Amino Liquid Mega Forte amino asit nasıl merak ediyorsanız ürünü denemek için edinebilirsiniz fakat bütçeniz için uygun değilse muadilleri de tercih edebilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikSupplementler Nutrition Micronized Creatine İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikWeider Premium Whey Isolate Protein Tozu İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ