Protein tozları yaygın olarak kullanılan besin takviyesidir. Antrenmandan sonra vücudumuz birçok besine ihtiyaç duyar. Bunlardan en önemlisi proteinlerdir. Proteinler kasların besin ihtiyaçlarını karşılayarak gelişimlerine büyük katkı sağlarlar. Protein tozlarının asıl kullanım amacı hızlı bir şekilde vücuttaki besin ihtiyacının sağlanmasıdır. Ancak kullanımlarına bağlı olarak bazı bünyelerde hazımsızlık yapabilir.

Şişkinlik Ve Gaz Sorunları Yaşamadan Protein Tozu Kullanmak

Protein Tozu Şişkinlik Yapar Mı ?

Her besinde olduğu gibi protein tozu da bazı bünyelerde şişkinliğe sebep olabilir. Özellikle protein tozlarının ilk defa kullanımında biraz şişkinlik yapması normaldir. Zamanla vücudunuz bu yeni besin takviyesine uyum sağlayacaktır. Ayrıca, laktoza alerjiniz varsa şişkinlik sebebi bu olabilir. Laktoz içermeyen protein tozlarını kullanabilirsiniz.

Protein Tozu Gaz Yapar Mı ?

Mide gazı, yüksek protein ile beslenen birçok insanın ortak problemidir. Midenizde şişkinlik yapmasının yanında çevrenizde de kötü sonuçlara sebep olabilir. Midenizde şişkinlik oluşturmasının yanında “Protein tozu neden gaz yapar ?” Utanılacak bir şey olsa da, gaz çıkarmak vücudumuz için normal bir süreçtir. Diğer besinler gibi protein tozu gaz problemi oluşturabilir. Ancak çok fazla gaz çıkarmak, bir şeyleri yanlış yaptığınız anlamına gelebilir. 

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Protein Tozu Şişkinlik Ve Gaz Yapmadan Nasıl Kullanılır ?

Protein tozunu kullanırken gazya da şişkinlik yapmasını istemiyorsanız bunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Günlük vücudunuza aldığınız protein miktarını gözden geçirin.
  • Yüksek miktarda protein ile beslenirken diyetinize lifli besinleri dahil edin.
  • Kullandığınız protein tozu türünü belirleyin. Kullandığınız protein tozu Konsantre protein tozları izole protein tozlarına göre yapılarında daha fazla laktoz içerirler. 
  • Protein tozunu hazırlarken çok fazla sallamayın. Bir kaç kere sallamanız yeterli olacaktır. Aksi takdirde biriken kabarcıklar şişkinliğe sebep olacaktır.
  • Önerilen miktarlarda  kullanmaya özen gösterin. Miktar aşımı hazımsızlık gibi problemlere sebep olabilir.
  • Protein tozları genellikle aktivitelerden sonra kullanılır. Ancak vücudunuzun aktivite sonrasında dinlenmesine izin verin. Hemen kullanım hazımsızlığa davetiye çıkaracaktır.
  • Protein tozunu kullanırken hazırladığınız bileşenler (Süt, meyve suları vs.) midenizde problemlere yol açabilir. Vücudunuzun bu besinlere karşı alerjisi olabilir. Bu sorunlardan korunmak için protein tozunu su ile birlikte hazırlayabilirsiniz.
Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikŞekersiz Protein Tozu Hakkında
Sonraki İçerikTek Kullanımlık Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ