Proteinler sporcuların hayatında, antrenmanlarda kaldırdığı ağırlıklar kadar büyük bir öneme sahiptir. Kaslarının gelişmesi için yoğun antrenmanlar yapan sporcuların bu kadar yorgunluktan sonra kaslarını da proteinlerle beslemesi, kas kütlelerinin artması için gereklidir. Sporcuların protein ihtiyaçları için gidermeleri için tercih edebileceği protein tozlarından birisi de Sci-Mx Recover 2:1 isolate ürünüdür.

Sci-Mx Recover 2:1 Isolate

Sci-Mx Recover 2:1 Isolate İnceleme

Sci-Mx Recover 2:1 isolate ürünü içeriğinde en hızlı emilime sahip olan izole proteini ile maksimum düzeyde kas kütlesinin artmasını sağlamaktadır. Protein dışında içeriğinde karbonhidrat, vitamin, mineral ve kreatin de bulunan Sci-Mx Recover 2:1 isolate, antrenman sonrasında kaslarınızın toparlanmasında sürecinde kaslarınıza yardımcı olurken bir sonraki antrenmanda da kaslarınızı antrenmana bir hale gelmesinde önemli bir rol oynamaktadır.  Sci-Mx, antrenman sonrasında kaslarınızın temel ihtiyaçları içerisinde bulunan hızlı sindirime sahip karbonhidrat ve protein karışımını bilimsel olarak belirlenen 2:1 oranında hazırlayıp Recover 2:1 isolate ürününde kullanmıştır. Sci-Mx Recover 2:1 isolate ürünü yoğun geçen antrenmanlardan sonra kaslarda boşalan glikojen depolarını, karbonhidrat karışımı ile en kısa sürede doldurmak, sahip olduğu izole whey proteinler ile de kas kütlenizin artışı amaçlanarak üretilmiştir. Sci-Mx Recover 2:1 isolate içerik bakımından ele alındığında bir servisi 80 gram olup 15 servis sayısına sahiptir. Bir servisinde 24 gram protein, 26 gram karbonhidrat ve 25 gram şeker bulunmaktadır. Bu temel besinlerin dışında 4,6 gram kreatin, C vitamini, magnezyum, kalsiyum ve fosfor da içeriğinde bulunmaktadır. C vitamini ve magnezyum gibi sporcular için önemli mineralleri bünyesinde bulundurmasıyla kas yorgunluğunun azalması sağlanmaktadır. Her seviyedeki sporcunun kullanabileceği Sci-Mx Recover’ı üretici firma her seviyedeki sporcu için farklı kullanım şekli önermektedir. Sporca başlangıç seviyesindeki sporcular için antrenman sonrasında bir servisi 500 ml su ile karıştırılıp, orta ve ileri seviyedeki sporcular içinse antrenmandan sonra bir servis, antrenmandan önce bir servis ve sabah kalktıktan sonra da bir servis kullanılması üretici firma tarafından önerilmektedir. Sci-Mx Recover 2:1 izole içeriğinde birçok vitamin ve mineral içerirken, B6 vitaminini içermemektedir. Recover 2:1 isolate aroma olarak sadece portakal aromasına sahiptir.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Sci-Mx Recover 2:1 Isolate Yorum & Değerlendirme

Piyasadaki izole whey proteinlerinden birisi olan Sci-Mx Recover 2:1 isolate özellikleri bakımından ele alındığında bir servisinde sahip olduğu karbonhidrat miktarının yarısının şekerden oluşması bizce bu ürünün eksi yönlerinden en büyüğüdür. Yüksek miktarda şeker bulunmasıyla sporcuların akıllarında soru işaretleri oluşacaktır. Ayrıca 80 gram olan bir servisinde 24 gram protein miktarı da bir protein tozu için miktar olarak oldukça azdır. Etki ve kalite bakımından kaliteli bir protein tozu olsa da protein miktarının diğer protein tozlarına göre düşük olması ve bunun yanında şeker miktarının protein miktarı kadar olması birçok sporcunun bu ürünü kullanmasını engellemektedir. Sci-Mx Recover 2:1 faydaları olarakta içeriğinde birçok mineral, vitamin ve magnezyum gibi minerallerin bulunması sizlerin ihtiyaçlarınızı karşılamanızda katkı sağlamaktadır. C vitaminini ve magnezyumu içeriğinde bulundurmasıyla yoğun geçen antrenmanlarınızdan sonra kaslarınızın ağrısı ve yorgunluğu azalmaktadır.  Sci-Mx Recover 2:1 isolate kullananlar ürün hakkındaki olumsuz yorumları ilk olarak yukarıda da bahsettiğimiz yüksek şeker miktarından oluşmaktadır. Ayrıca aroma olarak protein firmalarının tozlarında en çok tercih ettiği çikolata aromasının bir seçenek halinde sunulmayıp sadece portakal aromasıyla satışa sunulmuş olması ürünün başka bir olumsuz görülen kısmıdır. Bunların yanında Sci-Mx Recover 2:1 isolate fiyat olarak bizce sizleri oldukça memnun edecektir. Birçok izole protein tozlarına göre fiyatı oldukça uygun olduğunu da sizlere söylemek isteriz.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikReflex Native Whey Protein İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikSci-Mx Whey Plus Hardcore Protein İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ