Sağlıklı bir yaşam için spor ve sağlıklı beslenmek gerekmektedir. Spor ile uğraşan insanlar hem sağlığını korumak hem de vücudunun hayallerindeki şekle dönüşmesini istemektedir. Bundan dolayı antrenmanlarını zamanla yoğunlaştırarak kas kütlesinin artmasını ve hacminin büyümesini sağlamaktadır. Kas kütlesinin artışı için kasları yormak gerekir. Yorulan kasların yırtılmasıyla oraya vücudunuzdaki proteinler giderek orada bağ yaparlar ve her geçen gün durum böyle giderek kas kütlenizde artış meydana gelmektedir. Her bir sporcunun vücut ölçülerine, anatomisine ve spor düzeyine göre günlük alması gereken belirli bir miktarda besinler vardır. Bu besinler kas kütlesinin artmasında büyük rol oynasa da sporcular bazı durumlarda bu gereksinimlerini karşılayamamaktadır. Bundan dolayı da kas gelişiminin azalmasını istememesinden takviye sporcu gıdalarına başvurmaktadır. Takviye sporcu gıdalarından birisi de Sci-Mx Whey Plus Hardcore protein tozudur.

Sci-Mx Whey Plus Hardcore Protein

Sci-Mx Whey Plus Hardcore Protein İncelemesi

Sci-Mx Whey Plus Hardcore protein tozu, sporcular arasında en çok tercih edilen whey proteinlerinden oluşan ve toz bir formda üretilen bir sporcu gıdasıdır. Sahip olduğu yüksek miktarda proteinler ile sporcuların yoğun antrenmanlar sonrasında kaslarının gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olmaktadır. Sci-Mx Whey Plus Hardcore protein tozu 2100 gram’lık kutu halinde satışa sunulmaktadır. Bir servisi 35 gram olup, kutuda toplam 60 servis bulunmaktadır. Sci- Mx Whey Plus Hardcore protein içerik olarak ele alındığında bir servisindeki 26 gramlık yüksek protein miktarı ilk olarak gözümüze çarpmaktadır. Protein dışında bir servisinde 2 gram yağ, 4,4 gram karbonhidrat ile de birçok sporcunun aklındaki protein tozu Sci-Mx Whey Plus Hardcore protein tozu olmaktadır. Proteinler kadar amino asitler de sporcular için önemlidir. Sci-Mx Whey Plus Hardcore protein tozu bir servisinde 4600 mg BCAA, 2000 mg Kreatin monohidrat ve  5800 mg Glutamin ve öncülerini de bulundurmaktadır. Günün her anında kullanılabilen bir protein tozu olsa da en etkili kullanımı üretici firma başlangıç seviyesindeki sporcular için antrenmandan sonra bir servisi 300 ml su ile karıştırıp, orta seviyedeki sporcular için antrenmandan önce ve sonra birer servisi, ileri seviyedeki sporcular içinse orta seviyedeki sporcuların kullanımına ek olarak sabahları kalktıktan sonra birer servis daha kullanılmasını önermektedir. Aroma olarak Sci-Mx Whey Plus Hardcore proteinin sadece çikolata aroması mevcuttur.

Sci-Mx Whey Plus Hardcore Protein Yorum & Değerlendirme

Sci-Mx Whey Plus Hardcore protein inceleme kısmında bahsettiğimiz içerik bilgisi hakkında yorum yapacak olursak 35 gram olan bir ölçeğinde 26 gram whey protein sizin antrenman sonrasında ihtiyaç duyacağınız protein miktarına iyi bir takviye olacaktır. Yüksek protein miktarının yanında düşük oranda yağ, karbonhidrat ve şeker içermesi de ürünün saf bir protein kaynağı olduğunu bizlere göstermektedir. Ayrıca sporcular için büyük öneme sahip olan amino asit çeşitlerinden BCAA, Kreatin monohidrat ve Glutamin’e de bir ölçeğinde iyi denecek miktarda sahip olması ürünün başka bir pozitif yönüdür. Bir protein tozunun içeriği kadar aroması ve lezzeti de oldukça önemlidir. Sci-Mx Whey Plus Hardcore protein tadı firma tarafından aroması titizlikle üretildiği için kullanan sporcuları memnun etmektedir. Etki konusunda da Sci-Mx Whey Plus Hardcore protein kullananlar iyi bir beslenme ve antrenman ile birlikte kısa sürede gözle görülebilir bir değişim olduğunu ve antrenmanlardan önce tüketildiğinde antrenman esnasında enerjilerinde oldukça büyük bir değişim olduğunu söylemişlerdir. Sci-Mx Whey Plus Hardcore protein fiyat olarakta kullanmakta olan sporcuları bir kutu daha almasına, araştırma yapan sporcuları da bu ürünü almaya itecek derece diğer rakip supplement ürünlerine göre fiyatı oldukça normal bir düzeydedir. Fiyat performans açısından çok iyi bir ürün olduğunu sizlere belirtmek isteriz.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikSci-Mx Recover 2:1 Isolate İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikHardline Progainer İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ