Farklı çeşitleri ve bu çeşitler bağlamında farklı özellikleri bulunan protein tozu içerikleri ekseninde de çeşitleri arasında farklılıklar taşımaktadır.

Protein Tozunun İçeriğinde Neler Bulunur?

Çeşitlere Göre Farklı Nitelikler

En fazla tüketilen çeşitler arasında akla ilk gelenlerden birisi olan Whey protein tozu içerik olarak, tercih edilme oranını belirleyen kana karışma hızını destekleyecek biçimde esansiyel amino asitlerin barındığı protein kaynağı olan Whey proteinini barındırmaktadır. Whey protein tozu nedir ve ne işe yarar gibi sorular için ise içeriğinde yer alan BCAA sayesinde kas kütlesi oluşumunda pay sağlayan dallı zincirli amino asit oranının yüksek olduğunu belirtmek kafi gelecektir. Dolayısıyla, içerikleri birbirinden farklılık gösteren protein tozu çeşitleri söz konusu olmakla birlikte sizin ihtiyacınız ölçütünde niteliksel sonuca ulaşmanızı sağlayacak ürünü tercih etmeniz gerekmektedir.

Kas Gelişimi İçin Protein Tozu

Kas geliştirmenin en nitelikli yolunu sunan eser miktarda ve kaliteli protein tüketimi için başvurulan protein tozu içeriği açısından bu nitelikli yolun hakkını karşılamalıdır. Bir protein tozu, temel bir protein kaynağını sunmalıdır. Whey, kazein, bitkisel karışım yahut soya gibi protein kaynakları akla ilk gelen seçenekler olmakla birlikte pek çok protein tozu içindeki maddeler arasında BCAA ve omega 3 yağ asitleri gibi unsurlara yer vermektedir. Bu da protein tozunun niteliğini artıran yaklaşımlar arasında kabul edilmektedir.  Zira kas gelişiminin günümüzde kabul edilen en otoriter yolunun protein tozlarından geçtiği bilinmektedir. Bu yolda size eşlik edecek olan ürünün doğru bağlamda zenginleştirilmiş içeriğe sahip olması da sizin için nitelikli bir tüketim sunması anlamına gelmektedir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

En Güçlü Protein Tozu Çeşitleri

En çok tercih edilen Whey proteininin yanı sıra Kazein ile de sporcuların gözdesi olan protein tozu içindekiler aracılığıyla bu zenginliği sunmakta; kaslara dinçlik ve güç katma yolunda eşsiz bir eşlikçi olma özelliği taşımaktadır. Proteinin kalitesi ile amino asit konsantrasyonunun doğrudan bir ilişkisi bulunmakta, dokuz temel amino asidi barındıran proteinlerin zarar gören kasların onarımı ve kasın daha büyükve güçlü hâle getirilmesini en iyi düzeyde gerçekleştirdiği bilinmektedir. Protein tozu hammaddesi nedir veya hangi tür protein tozu en idealdir gibi sorulara karşın; bu oranı en iyi şekilde karşılayan Whey proteini yahut süt proteini olan, ideal amino asit profili açısından da Whey’den sonraki en iyi düzeye sahip Kazein takviye ürün olarak tercih edilmesi hâlinde kan akışına sürekli amino asit sağlayabilmektedir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikProtein Tozu Kullanarak Kas Yapmanın Avantajları
Sonraki İçerikProtein Tozunun Kas Gelişiminin Yanındaki Diğer Faydaları Nelerdir?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ