Birçok insan kas yapma işlemi sırasında protein tozu kullanmaktadır. Ancak bunun gerçekten yarayıp yaramadığı konusunda birçok karşıt görüşte sürülmekte. Çok yüksek kalitede protein tozu kullanmanın sağlık için olumsuz doğurduğu kanıtlanmıştır. Peki protein tozu gerçekten kas yapmanızda etkili midir?

Proteinin, vücudunuzdaki sayısız görev görevi, kas yapmanız için gerekli olduğu su götürmez bir gerçektir. Ancak, ne kadar protein tüketirseniz tüketin, kaslarınızın gelişiminin bir sınırı vardır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Aklınızın doldurulması gereken ilk şey, protein içerikli şeyler tüketmek tek başına kaslarınızın gelişmesine yardımcı olur. Kaslarınızı geliştirmek için geliştirin. Kaldırma veya kaslarınızın direnç gösterebileceği herhangi bir aktivite sırasında kaslarınız, onarım aynı zamanda ilerleme gösterir. Yani, kas yapmak için koltuğunuzda yalnızca protein tozu tüketiyorsanız, bu hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Çünkü kaslarınız eksik gelişim göstermeyecektir.

Kas gelişimi için gerekli proteinin gerekli olduğunu söylemiştik. Ancak, bunun dışında, bunu kaynağı kaynaklardan temin etmektedir ve protein tozu gibi ekin ihtiyacı yoktur.

Yazılı bir Türk vatandaşının uyguladığı diyet programı, önerilenden daha fazla protein içerikli olsa bile, fazladan protein tozu kullanımı olması bir yana, gerçekten etkili olup da tartışmaya açık. Çünkü protein sentezi sağlayıp kaslarınızı geliştirebilmeniz için, kompleks karbonhidratlar da daha sonra yanıp protein senteziyle birlikte doku kaslarına dönüşecek yağ ayırmak için gerekli.

Hemen Protein Tozu Çeşitlerini Keşfedin! >

Protein Tozunun Yan Etkileri Nelerdir?

Yüksek kalitede protein tozu ya da protein içeriği tüketmek sağlık dışında zararlıdır.

Kilo Aldırır

Diyet programınıza ekstra protein tozu Eklemek aynı zamanda ekstra kalori olarak gelir. Vücudunuzdaki proteinin bedeli herhangi bir fiziksel aktivite veya boş ağırlık çalışması yapabilirsiniz, protein formunu koruyamaz ve bu ekstra kaloriler de yağa dönüşerek vücudunuzda depolanır.

Kalorisin yanısıra, fiziksel aktivitede bulunmaksızın protein almak istediğinizde, aynı zamanda yağ elde etmek için sonuç elde edilecektir. Bu da protein tozundan beklediğiniz sonuçları alam edebilirsiniz.

Kemikleri Zayıflatır

Yüksek miktarda protein alımı, vücudunuzdaki sülfat ve fosfat sayesinde yüksek miktarda alınır. Böbrekleriniz bu asit dengesini koruyabilmek için daha çok asit boşaltımı yapar. Aynı zamanda yapınız ise boşaltımı sırasında tampon görevi olacak olan salgılar.

Bu kalsiyum kaybının uzun bir zaman çerçevesi boyunca gerçekleşmesi, özellikle daha büyük bir risk grubu yukarıda belirtilen kadınlarda, halk arasında kemik erimesi olarak bilinen östeoporoz ile birlikte. Ancak, protein tüketimiyle birlikte yüksek sürüklenebilen hamur taşıyan meyve ve sebze tüketmek ise bu etkiyi yok edebilir.

Böbrek Rahatsızlıkları

Yüksek içerikli protein içeriği aynı zamanda daha önce dediğimiz gibi böbreklerinizin daha çok çalışması ve haliyle gerilmesine neden olacaktır. Çünkü böbrekler, keton adı verilen artıkları vücuttan atmak için çalışır ve protein diyetleri de bu ketonların artışına sebep olur. İdrardaki keton miktarının nedeni ise sağlık için zararlıdır. Hali hazırda sonsuz çalışan insanlar için durum daha da kötüleşebileceği gibi böbrekleri sağlıklı çalışan bir kişinin da böbrek fonksiyonlarını yavaşlatabilir.

Dehidrasyon

Karbonhidrat tüketimiyle dengeli olacak şekilde alınmayan protein, vücutta vücuttaki keton oluşumuna sebep olacak ketoz gerekli zorlar. Böbrekleriniz ise bu maddeler vücutta vücut için daha fazla üretmek ve bu da yüksek kalitede su kaybı gelir. Bu da, özellikle antrenman süresince çok terleyerek yüksek oranda su kaybı yaşamak, dehidrasyon yapmayı amaç edin.

Bu dehidrasyon durumu sadece böbreklerinizi olumsuz etkilemekle kalmayıp, aynı zamanda çok ekstrem kullanıcı kalp fonksiyonlarınız için de bir tehlike oluşturabilir. Olası yan etkilerden baş dönmesi, uyuşmalar ve nefes alış veriş ritminin bozuk olabilir.

Ne Kadar Proteine ​​İhtiyacımız Var?

Protein, günlük aldığınız kalorinin% 30’undan daha fazla kelime oluşturmamakla birlikte, aslında bundan çok daha az,% 15 seviyelerinde, olmalıdır. Bu oran insan için yeterki seviyedir. Günlük günlük protein miktarı kilo başına yaklaşık 0.8 gramdır. Yani 85 kilo birini düşündüğümüzde, günlük protein tüketim tüketim 68 gram kadar olmalıdır. Bir biftekte ortalama 42 gram protein karşı önünde bulundurursak, başar bunumak çok zor değildir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikYeni Başlayanlar İçin Protein Tozu Kullanma Rehberi
Sonraki İçerikProtein İçeren 20 Yiyecek ve Besin Değerleri

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ