protein tozu faydaları

Protein tozları sadece vücut geliştiricilerin ve fitness fanatiklerinin kullanılan büyük bir şişe içindeki tozdan çok daha fazlasıdır. Eğer enerji ve güç dolu sağlıklı bir yaşam amaçlıyorsanız, protein tozları bu konuda yardım edebilecek bir iddia. Bugün, protein tozu kullanmanın 5 önemli faydasından bahsedeceğiz.

Hemen Protein Tozu Çeşitlerini Keşfedin! >

Protein Tozu Kaş Sağlığını Korur

Bu, aslında kulağa biraz tuhaf olabilir ancak sağlıklı kaslar, sağlıklı bir yaşam için büyük anlamlı bir faktördür. Burada bahsettiğimiz vücut geliştirme sporuyla uğraşanların, fazla pratik kaslarından çok daha normal bir görünüme sahip, istediğiniz her şeyi, her yerde ve her zaman yapmanıza yetecek kadar güçlü kaslardır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Sağlıklı kas dokusunu korumanın en önemli yolu program protein alabilmektir. Ne zaman yorucu bir fiziksel aktivitenin içinde yer alsak – bunlara bahçe işleri, araba sürmeyi ya da çimleri sürmeyi de dahil edebiliriz – bütün bu işleri yapmamızı sağlayan kaslarımızdır.

Bir kez bir aktivitede bulunduktan sonra ise kas dinlenmeye ve yenilenmeye ihtiyacı vardır. Eğer dışarıda çalıştığınız bir günden sonra bitkin hissederseniz, sağlıklı kaslarınızın zedelendiğini ilk ağızdan duymuş olursunuz. Bu da kaslarınızın dinlenmeye ve yeteri kadar proteinle yenilenmesi gereken geliyor.

Kaslarınızı dinlendirip, yeteri kadar besinsel protein sağladığınızda, hızlı bir şekilde iyileşir ve bir sonraki görevine hazır bir hale gelirler. Günde sadece bir protein shake kaslarınızı tamamen yenilemek için yeterli proteini sunmak büyük bir yoldur.

Protein Metabolizması İçin Yararlıdır

Kaslarınız; formda kalabilmeniz, güzel görünebilmeniz için önemli olmanın yanısıra, sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmamak da çok önemli bir rol oynamıyor. Kısacası daha çok kas, gün boyunca yakılan daha çok kalori geliyor. Az başka yere sahip kaslar daha güçlü bir metabolizmanın göstergesidir. Gün boyunca doğal olarak yaktığınız daha çok kalori, sağlıklı bir kiloyu korumanızı da kolaylaştırır.

İyi haber ise sağlıklı ölçüde kas yapmak ya da varolan kaslarınızı korumak için spor salonlarında saatlerinizi harcamak zorunda değilsiniz. Günlük hayatta; yürüyüş, doğa yürüyüşü, bahçe işleri gibi basit aktiviteler bile diyet programlarınızda yeterli ölçüde protein aldığınız işe yarayacaktır. Yalnızca 1 ölçek protein tozu , sağlıklı ve dengeli bir diyet listesiyle birlikte, başarmanızı kolaylaştıracaktır.

Protein İştah Düzenleyicidir

En yüksek karbonhidrat içerikli öğünler boyutu en çok tıka basa doymuş hissi verir, daha sonra yorgun ve sonra yeniden acıkmış hissedersiniz. Ancak protein ise uzun süre tutar tutar. Proteinin sindirimi, şekerlerin daha uzun sürer. Bu uzun süreim süreci, protein diğer besinlere göre daha uzun süre tutmasının sadece bir sebebidir. Daha uzun süre tok hissettiğiniz sağlıksız besinler sizi daha az cezbedecektir. Daha az sağlıksız besin tüketmek ise sizi mutlu edecek bel genişliğine sahip olacaktır.

Protein Güçlendirir

Güçlü olma duygusu hepimizi cezbeden bir duygudur ve bunun için gayret ederiz. Yeniden söylemek gerekirse, bir arabayı güçten ziyade, yapmak istediğiniz aktiviteyi gerçekleştirebilmek için yeterli güce sahip olmakdan bahsediyoruz. Hayattaki özgürlüğün temeli işte bu istediğiniz her şeyi yapabilecek güçtür. Sizin vücudunuza, ona istediğiniz her şeyi yaptırabilecek kadar güvenirseniz, önceleri sizin için can sıkıcı olan bir aktivite belki bir hal alabilir. Güçlü olmanın anahtarı ise kaslarınızı geliştirmek ve sağlıklı tutmak için olan besinlerle beslemektir. Protein ise kaslarınızın tam olarak ihtiyaç duyduğu şeydir.

Protein Vücut Kompozisyonunu Düzenler

Vücut bileşimi kısaca bizim yağ dokuları, kaslar, kemikler ve sıvıların yüzdesidir. Eğer az program protein tüketilirse kaslar küçültülür ve vücut vücut yağlarının yüzdesinde bir artış olur. Ayrıca yaşlandıkça da kas kaybı görülebilir. Ancak sürekli aktif olarak ve yeterli kalitede protein tüketerek kaslarımıza iyi bakarsak vücudumuzdaki yağsız kas kapasitını tüketerek. Kaş yüzdesinin yağ yüzdesinden fazla olması ise daha sağlıklı bir yaşam sigortası gelir. Eğer egzersiz yapıp, yeterli protein alma sağlıklı ölçüde bir kas yapısına sahip olursanız, vücudunuz yağ oranı azalır ve daha sağlıklı bir vücut kompozisyonuna sahip olursunuz. Bu da proteini sevmek için önemli bir sebeptir.

Protein tozunun 5 önemli faydasını öğrendik. Hatırlatmakta fayda var ki; Size olan proteini, öğünleriniz arasında protein shake tüketerek ya da günlük yemeklerinize, kahvaltı gevreklerinize, yulaf ezmesine veya fırın ürünlere protein tozu katarak kendi vücudunuzu sağlayabilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikProtein Tozu Nedir? (Aklınıza Takılan Herşey)
Sonraki İçerikYeni Başlayanlar İçin Protein Tozu Kullanma Rehberi

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ