protein tozu alırken nelere dikkat edilmeli

Sanılanın aksine bir tane en iyi yoktur, kullanım amacına göre en iyi etkiyi gösteren vardır. Bu yazıda düzenli spor yapan, beslenmesine ve formuna dikkat eden kişilerin hangi protein tozunu seçmeleri gerektiğini sizlere açıklayacağız.

Bilindiği üzere protein tozları aslında normal beslenmenizin yanı sıra vücudunuzun ihtiyacı olan proteinleri elde etmeniz adına kullandığınız besin takviyesi ürünlerdir. Normal kullanımda herhangi bir zararı bugüne kadar olmamıştır ancak tabi aşırı doz kullanımda belli vakalar kaydedilmiştir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Hemen Protein Tozu Çeşitlerini Keşfedin! >

Protein tozlarınında kendi içlerinde çeşitleri vardır. Hayvansal ve bitkisel kaynaklı olarak elde ediliş yöntemlerine göre Whey, Kazein, Yumurta, Pirinç, Kenevir ve Soya protein tozları piyasada hali hazırda satılmaktadır. Bunların tümü için geçerli olan ve almadan önce mutlaka bakmanız gerekenler şunlardır:

İçeriği

Yüksek protein oranı ve düşük karbonhidrat ile yağ oranı olmalıdır. Eğer karbonhidrat oranı fazla ise bu aynı zamanda amacınızı biraz saptırarak vücudunuza ekstra kalori almanızı sağlayacaktır.

Etken Maddeler

Alacağınız üründe minimum miktarda etken madde olmalıdır. Özellikle renklendirici, tatlandırıcı ve çeşitli özütleri minimal seviyede bulundurmasına dikkat edin.

Tadı

Piyasadaki üreticiler tüketimini kolaylaştırmak amacıyla çeşitli aromalarda protein tozları üretmiştir. Burada çikolatalı, vanilyalı, muzlu gibi bir çok aromalı ürün bulabilirsiniz. Alacağınız üründe sevdiğiniz bir tadı seçmeniz daha iyi olur.

Fiyat

Elbette tercih edeceğiniz ürünün sizin bütçenizi aşan çok pahalı bir ürün olmasına gerek yok, yukarıdaki maddelere dikkat ederek ortalama bir fiyattan protein tozu alabilirsiniz. Burada fiyat/performans dengesinde optimum seviyeyi bulup satın alabilirsiniz.

Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde amacınıza uygun bir ürünü rahatlıkla bulabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikProtein Shake Nasıl Kullanılır?
Sonraki İçerikMuscletech Nitrotech Performance Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ