Optimum Nutrition Türkiye sporcu takviye pazarında yüksek kaliteye sahip ürünleriyle dikkat çekiyor. Ülkemizin yanı sıra dünyada da geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan marka özellikle protein ürünlerinde ön plana çıkıyor. Peynir altı suyu proteinleri söz konusu olduğunda, tercih oldukça kişisel olabilir. Herkes için en iyi protein tozundan söz etmem mümkün değildir; hedeflerinize, nasıl karıştırmak istediğinize ve hangi lezzetleri sevdiğinize bağlıdır. Tüm bunlar, kişisel niteliklere, taleplere ve beklentilere öre değişebilir. Ancak Optimum Nutrition bu üç özellikte de dünya genelinde on binlerce spor tutkununun gözdesi olmayı başarmıştır. Bu açıdan, marka Türkiye’de de oldukça kısa bir sürede geniş bir pazara ulaşmayı başarmış ve kendisine sadık bir kullanıcı grubu edinmiştir.

Optimum Nutrition Protein Tozu

Yağsız kas kütlesini düzenli antrenmanlar yoluyla artırmak ve bunu yaparken mevcut kas oranını korumak sporcuların birincil beklentisidir. Bu amaçlara ulaşmak için sporcuların belli düzeyde günlük protein alımına ihtiyacı vardır. Normal beslenme yoluyla bu alım zorlaşabilir. Bu sebeple sporcular sıklıkla protein tozu kullanır. Söz konusu ürünler hem protein miktarını artırır hem de antrenman öncesi ve sonrası motivasyona olumlu katkı sunar. Kolayca sindirilebilen, makul bir fiyata iyi yapılmış bir ürün olarak Optimum Nutrition protein hemen hemen tüm çeşitleriyle kullanıcılardan tam not almıştır. Ancak size en uygun ürünü belirlemek için kişisel beklentilerinizi göz önüne alarak farklı ürünler arasından tercih yapmanız gerekir. Herhangi bir protein takviyesi incelemesinde olduğu gibi, ürünün genel etkinliğini değerlendirmek zordur. Nedeni, kreatin ve antrenman öncesi amplifikatörlerin aksine protein tozu ürünlerinin hemen fark edilebilir bir etkisinin olmamasıdır. Protein takviyesi ürünlerinin amacı ya sürdürdüğünüz diyetinizde fazladan kalori almak ya da protein alımınızı arttırmaktır. Ayrıca, protein takviyesi, iyileştirilmiş bir vücut arayan bir birey için zararlı olabilecek sağlıksız bir yemek yerine kullanılabilir. 

Optimum Nutrition

Optimum Nutrition Ürünleri

Optimum Nutritionfarklı sporcu gruplarının ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak ölçüde oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Optimum Nutrition ürünleri gluten ve aspartam gibi katkı maddeleri içermez, ayrıca vejetaryen diyet tipleri için de uygun özellikler taşır. 6 haftalık düzenli kullanım sonucunda istenen fiziksel kazanımlara katkı sunabilir. Markanın peynir altı suyu proteini, kepçe başına yüksek bir protein içeriğine sahiptir. En önemlisi, bu peynir altı suyu proteini, kepçe başına düşük yağ, düşük şeker ve yüksek proteine sahiptir. Ve çoğu peynir altı suyu protein tozu gibi, laktozda da düşüktür. Ancak bazı ürünler çok az da olsa laktoz içerebilir, bu nedenle laktoz alerjisi olan kişilerde sorun yaratabilir. Bununla beraber, protein tozu ve BCAA gibi ürünleri kullanmayı engelleyecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler için markanın ürünleri yüksek etkiye sahiptir ve bu yüzden birçok kişi tarafından sıkça tercih edilir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Optimum Nutrition Yorum & Değerlendirme

Köklü bir geçmişe sahip olan marka, üçüncü taraf testçilerde iyi bir sicile sahip bir şirket olarak kabul edilir. Bir porsiyon Optimum Nutrition whey ürünü 24 gram protein, 3 gram karbonhidrat, 1 gram şeker ve 1 gram yağ içerir. Çeşitli bağımsız testler, porsiyon başına 21 veya 22 gram proteinin bulunduğunu göstermişse de bu ek dünyada oldukça ihmal edilebilir bir farktır. Sonuçta whey protein ürünlerindeki bu yüksek protein düzeyi, birçok kullanıcı için tercih sebebidir. Ayrıca, ileri seviyedeki sporcular için sunduğu özel ürün içerikleriyle de marka kullanıcıların beğenisini kazanmıştır.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikOlimp İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikMuscletech Amino Build Next Gen Ripped Amino Asit İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ