Amino asit içeren sporcu gıdalarının kapsül formda ve toz formda olmak üzere belli başlı iki çeşidi bulunmaktadır. Olimp markasının özel bir şekilde geliştirdiği Rocky Athletes Glutamine, toz formdaki amino asit içerikli sporcu gıdaları arasında yer almaktadır. Kolay karışabilen mikronize formuyla, kullanım pratikliği sunan ve günlük hayatta kolayca tüketilebilecek bir niteliğe sahip olan bu sporcu gıdasının kullanım kolaylığına mukabil yüksek etkisi başarılı bir performans vaat etmektedir. İstenilen sonucun elde edilebilmesi için önerilen talimatlara uyularak kullanılması gerekmektedir.

Olimp Rocky Athletes Glutamine

Olimp Rocky Athletes Glutamine Kullanımı

Orta ve ileri seviye sporcular için tavsiye edilen Olimp Rocky Athletes Glutamine kullanımı bu iki seviyede farklılık göstermektedir. Orta seviye sporda 2.5 grama karşılık gelen bir ölçeğin antrenman öncesinde ve sonrasında tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Ancak ileri seviye sporda ise aynı şekilde antrenman öncesi ve sonrası 2.5 gramlık bir ölçek ürün tüketiminin yanı sıra antrenman olmayan günlerde de istenildiği takdirde bir ölçek ürün kullanılabileceği ifade edilmektedir. Glutamin amino asidi içeren bu sporcu gıdasının faydası, kullanım farklılığının seviyeden seviyeye gözlenebileceği bu prensiplere uygun biçimde tüketilmesi hâlinde kolayca görülecektir.

Olimp Rocky Athletes Glutamine İçeriği

Mikronize toz formunda glutamine amino asit içeriği üst düzey olan Olimp Rocky Athletes Glutamine 250 gr başta olmak üzere bütün gramajlarında glutamine içeriğinin yanı sıra B6 vitaminini içermektedir. B6 vitamini ise sporla profesyonel veya amatör düzeyde ilgilenen herkesin bilebileceği üzere vücudun ihtiyaç duyduğu protein sentezinin bilhassa yüksek protein beslenmesini gerçekleştiren sporcuların normal seviyede yapabilmesi için gereklidir. İki ölçeğe karşılık gelen her bir servisinde 5 gram glutamine içeriğinin yanı sıra bu düzeyin tutturulabilmesi adına B6 vitamini de içeren bu takviye gıda ürünü tatlandırıcı içermeyen saf formuyla da tüketimde kolaylığı üst düzeye taşımaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Sporcular İçin Glutamine Önemi

Olimp Rocky Athletes Glutamine yorumlar arasında içeriğindeki güçlü glutamine yapısının sporcular için ne denli katkı sunduğuyla dikkat çekmektedir. Özellikle yoğun düzeyde antrenman yapan sporcuların yaşadıkları en büyük olumsuzluk, spor sırasında ve sonrasında yaşayabildikleri halsizlikler olarak gözlenmektedir. Glutamine, temelde protein yapılarını oluşturan bir amino asit olmakla birlikte eksikliği hâlinde vücutta halsizlik gözlenmesi ve sindirim sisteminde çeşitli problemler yaşanması kaçınılmazdır. Bu eksikliğin yaşanmaması için tüketilebilecek bir sporcu gıdası olarak Rocky Athletes Glutamine ile yoğun düzeylerde bile halsizliğin gözlenmediği antrenmanlar mümkündür.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikHardline Taurine 100% Powder İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikHardline Tribulus Terrestris İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ