Merhabalar, sizlerden gelen aşağıdaki sorular üzerine mastürbasyonun vücut geliştirmeye olan etkisini detaylı bir şekilde bu yazıda ele alacağız.

Ağırlık çalışıyorum ve eğer mastürbasyon yaparsam bunun vücut gelişimime bir negatif etkisi olur mu? Kas kütlemi kaybeder miyim?

Yetişkin sağlıklı bir erkeğin her mastürbasyon yapışında vücuttan dışarı attığı sperm miktarı yaklaşık 5 kalori civarındadır. Aslında bu beş kalorinin içerisinde proteinler var, çeşitli enzimler var, farklı vitaminler var ki tamamı proteine ait değildir.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfet! >  

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Hadi diyelim ki bunun hepsi protein olsun, toplamda 5 kalori dışarı attığınızda maksimum 1,25 gram protein harcamış olursunuz.

Şunu unutmayın: 1 gram protein yaklaşık 4 kaloridir.

Aslında her mastürbasyon sonrası harcadığınız protein miktarı 1 gram civarındadır, günde 4 defa mastürbasyon yapsanız sadece 1 yumurta yediğinizde bu kaybı çok rahat geri alabilirsiniz.

mastürbasyon vücut geliştirmeye etkisi

Bunların haricinde maalesef kulaktan dolma bilgilerle bu konuya yaklaşmayınız.

Mastürbasyon yaptım ve halsizim

Bazı metabolizmalarda bu duruma rastlanabilir, o da aslında biraz daha zihinsel açıdan yorgun düşmek ve prolaktin denilen hormonun vücuttaki seviyesinin yükselmesi hatta ortalama 45 dk civarında seviyesinin yüksek kalması dolayısıyla uyku yapabilir.

Bizim önerimiz antrenmana 1 saat kala mastürbasyon yapmayın, ondan öncesinde tabi ki kendi isteğinize göre yardırabilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikKalp Hastaları Protein Tozu Kullanabilir Mi?
Sonraki İçerikYeni Başlayanlar Hangi Supplementleri Kullanmalıdır?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ