Spordan alınan verimliliği üst düzeye taşımak ve kas oluşumunu hızlandırmak için protein tozu kullanımı son yılların en favori tercihleri arasında gelmektedir. Ancak bu noktada, bir toz ürün olan bu takviye gıdayı nasıl tüketme konusunda sporcuların kafalarının karışabildiği gözlenebilmektedir. Öyle ya, hem lezzetli olması hem de protein tozunun işlevine uygun bir bileşen ortaya konulması gerekmektedir. Aksi takdirde protein tozu nasıl hazırlanır veya nasıl tüketilirse tüketilsin pek tabi ki etkisini yitirebilecek ve dolayısıyla hedeflenen faydayı sağlayamayacaktır. Sporu daha verimli hâle getirmeye çalışırken, neden kendi lezzetinizi şekillendirdiğiniz bir protein tozu karışımı elde etmeyesiniz ki?

Protein Tozunu Hangi İçecekler Karıştırmalısın

Protein Tozunu Sütle Karıştırmak

Protein tozu nasıl içilir, sorusunun esaslı ve tek bir tarifi yoktur. Zira tercihe bağlı olarak sütle karıştırılmak suretiyle hazırlanarak tüketilebilmektedir. Ancak sütle karıştırarak protein tozu hazırlama evresinin öncesinde vücudunuzun laktozu tolere edip etmediğini öğrenmeniz gerekmektedir. Süt ve süt ürünlerinin tüketiminin akabinde bulantı, şişkinlik veya kabızlık başta olmak üzere sıkıntılar yaşayıp yaşamadığınızı gözlemlemeniz; bu sıkıntılara benzer sorunlar yaşamanız hâlinde ise soya sütü veya badem sütü kullanarak hazırlayacağınız protein tozu karışımını tüketmeniz tavsiye edilebilir.

Protein Tozunu Suyla Karıştırmak

Pek çok protein tozu tarifleri, belirgin bir aromayı kapsamamakta; halihazırda protein tozunun kendi yapısında mevcut aromaların sporcular için tüketilmeye dönük birer tercih sebebi olabileceği düşünülmektedir. Bu, pek de yanlış sayılmaz. Süt benzeri yapıların vücuda sunacağı ekstra karbonhidratı almak istemeyen sporcuların, süte kıyasla daha çabuk karıştığı suyu tercih etmesi de tesadüf değildir. Vücudun en fazla protein emebildiği iki zaman dilimi olan sabah kalkar kalkmaz ve sporun hemen sonrasındaki anlarda ise özellikle spor sonrasında kana hızlı karışması adına protein tozunun su ile karıştırılarak tüketilmesi daha isabetli sonuçlar sunmaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Protein Tozunu Kahveyle Karıştırmak

“Protein tozu neyle içilir?” sorusunun ilk cevabı arasında elbette kahve yer almaz ancak bazı peynir altı suyu protein çeşitlerini harika bir tat sunan, yüksek protein düzeyine sahip; aromalı ve tatlandırılmış bir ek olarak düşünerek, standart kahve kremalarına nazaran daha az laktoz ve şeker içeren, bu sayede de daha lezzetli olan bir tatlandırıcı kabul ederek kahvenize eklemeniz mümkündür. Dahası vanilya, çilek veya çikolata benzeri farklı aromalara sahip protein tozları arasından favori tadınızı, sabah güne başlarken ayılmak için tercih ettiğiniz kahvenize ekleyerek hem dilediğiniz aromayı tüketmiş hem de 20 gramı aşkın protein elde etmiş olursunuz. Sabah enerjisini yükselten ve konsantrasyonu artıran bu yöntem, günümüzde sadece sporcular için değil bu minvalde ihtiyacı olan alelade kullanıcıların da favori kahvaltı unsurudur.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikHangi Protein Tozunu Almalısınız?
Sonraki İçerikKimler Protein Tozu Kullanmamalıdır?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ