Sporda daha dirençli ve verimli antrenmanlar için ihtiyaç duyduğu destek gıdalar arasında araştırma yaparken karşısına et protein tozu çıkanlar, et protein tozu nasıl kullanılır veya halihazırda kullananların yorumları nelerdir gibi soruları sorabilmektedir. Dolayısıyla, hele ki sporla kendisi gibi uğraşanların, merak ettiği ürüne dair tecrübelerini öğrenmeye çalışmak oldukça doğal bir tepkidir. Et protein tozu kullananlar ise pek çok farklı mecrada hem bu ürüne hem de bu üründeki kullanım tecrübelerine dair yorumlarını yazmıştır. Bu yazımızda, benzer yorumlardan yola çıkarak et protein tozunun meraklıları için ürüne dair soru işaretlerini gidereceğiz.

Et Protein Tozu Kullananların Yorumları

Et Protein Tozu Nedir?

Her şeyden önce, et protein tozunun ne olduğuna dair, öncelikle “Et protein tozu nedir?” diye sorarak araştırmaya başlayanların sorusunu netleştirmek gerekir. Sporcuların faydalanabileceği önemli protein tozu çeşitleri arasında başta gelen et protein tozu, kırmızı etten elde edilir. Özellikle vücut geliştirme yolunda ilerleyenlerin en önemli protein kaynağı olan sığır etinin hazırlanış ve tüketilme aşamalarının çok fazla zamana ve kaynağa dayandığı göz önünde bulundurulursa; yüksek konsantrasyonda ve hızlı biçimde tüketilebilecek şekilde geliştirilmiş et protein tozu faydaları da daha iyi anlaşılacaktır.

Et Protein Tozu İçeriği

Beef protein tozu, düzenli kullananların hissettiği zindelik ve dinamizmden de anlaşılabileceği gibi, saf protein içeriği ile dikkat çekmektedir. İşin doğrusu, %95 veya daha fazla orandaki konsantre edilen saf protein içermesinin yanı sıra A, C, B6, B12 vitaminleri ile kalsiyum, fosfor, sodyum, magnezyum ve potasyum içermektedir. Bir et yemeğine harcanacak zamanın, eforun ve diğer bütün unsurların ötesinde; hidrolizasyon sürecinde et proteininin amino asitlerine kadar ayrıştırılmasıyla oluşan et protein tozu, bu sayede kolayca sindirilebilmektedir. Et protein tozu fiyatları ise, gramajdan ürünlerin içeriğindeki diğer unsurların yoğunluklarına göre değişkenlik göstermektedir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Et Protein Tozu mu Whey mi?

Yeni kas yapılarına giden yol, her gün düzenli tüketilen et proteininden geçmektedir. Elbette ki sporla uğraşan ve dolayısıyla vücudun en iyisini hak ettiğini bilenlerin öncelikli tercihi gıda kaynaklı proteinlerdir fakat ihtiyaç duyulan her an, hızlı ve konsantre biçimde et proteininin tüketilmesini sağlayan takviye ürünlerle günlük kalori ihtiyacı kolayca giderilmektedir. Bu noktada, “Et protein tozu mu Whey mi?” gibi bir soru akla gelebilmektedir. Aslında bu kıyasa hiç gerek yoktur. Nitekim multivitamin ve balık yağı ile oldukça güçlü uyum sağlayan en temel takviye olan proteini ana etmen olarak barındıran kırmızı et protein tozu, Whey proteini ile aynı şekilde diğer sporcu besin takviyeleriyle birlikte kullanılabilmektedir. Antrenman yoğunluğunuza ve günlük tüketim hedefinize göre sizin için en uygun takviye gıda ürününü tercih edebilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikBitkisel Protein Tozlarının İçeriği Hakkında
Sonraki İçerikEt Protein Tozu Tadı Nasıldır ve Faydaları Nelerdir?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ