Supplement sektörüne 2001 yılında giriş yapan ve 10 yıllık bir süre içerisinde tırmanışını oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiren BSN (Bio-engineered Supplements), bugün 20 yıla yaklaşan tarihinin meyvelerini yiyor demek yanlış olmaz. Gücünü araştırma ve geliştirme odaklı kendi laboratuvarlarından alan marka, sektörde yarattığı yenilikçi formüllerle dikkat çekiyor. Bu yazımızda BSN markasının ürün kategorilerini inceleyeceğiz ve kendi değerlendirmelerimizle markanın eğrilerini, doğrularını ele alacağız.

BSN Protein Tozu

Sporcu besinleri sektöründe yer alan bir markayı teraziye çıkarırken belki de en çok önem arz eden alan protein tozudur diyebiliriz. Bu alanda hem rekabet oldukça yüksek hem de farklılaşmak oldukça zor. BSN ise bu iki zorlu sınavdan da başarıyla çıkmış diyebiliriz. BSN protein tozu alanında sektörde yenilikçi formülüyle adından söz ettiren Syntha-6 ile adını duyurdu. Markanın tanınırlığında da önemli bir yere sahip olan Syntha-6, 6 farklı protein içeriyor olmasıyla dikkat çekerken marka daha sonra kompleks olmayan whey protein tozunu da sporcularla buluşturdu. BSN protein tozu yorumları incelendiğinde, sporcuların kompleks ürün arayışına yanıt buldukları görülebiliyor. Ayrıca marka şase ve bidon olmak üzere ambalaj çeşitliliği de sunuyor olmasıyla kullanıcıların bu alanda beğenisini kazanıyor denilebilir.

BSN

BSN Amino Asit

Sektörde BSN’in farkını ortaya koymak konusunda başarılı olduğu yeni formül anlayışı amino asit grubunda da kendisini gösteriyor. BSN amino asit ailesinin DNA adlı ürünleri Türkiye’de yoğun olarak ilgi gören BCAA ve glutamin ürünlerinden denilebilir. Ayrıca Amino X ve R3Build Edge adlı ürünler de BSN’in tercih edilen amino asit ürünleridir. Genel olarak marka burada 4 farklı isimle, 4 farklı formülü kullanıcılarla buluşturuyor ancak burada ambalaj alternatifinin bulunmaması ve ürünlerin genel olarak yoğun bir koku taşıyor olması kullanıcılar açısından ürünlerin eksi yönleri olarak kendisini gösteriyor.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

BSN Kreatin

DNA serisinin bir diğer üyesini bulabileceğiniz kreatin grubunda BSN’in tek ürünü yer alıyor. Creatine DNA ismiyle karşınıza çıkan ürün, markanın seri içerisinde yaratmaya çalıştığı orijinal formül anlayışının bir diğer yansıması demek yanlış olmaz. BSN kreatin kaliteli ve saf bir ürün olarak karşınıza çıkıyor. Marka orijinal formül anlayışını burada da sürdürüyor. Yalnızca kreatin alanında ambalaj alternatifinin bulunmaması ve BSN hakkında bu ürün grubu için topaklanma sorununun gözle görülür düzeyde kullanıcılardan olumsuz geri dönüş alıyor olduğunu söylemek gerek. Ek olarak fiyat performans açısından genel olarak ürün gruplarında tatmin edici bir grafik izleyen marka, kreatin alanında muadillerinin biraz üzerinde kalmış.

BSN Karbonhidrat

BSN markasının vücut dolgunluğu elde etmek isteyenler için yarattığı formülünün dikkat çekici olduğunu söylemek gerek. Şeker ilavesiz formül kullanıcıların beğenisini kazanırken, ürünün görevini başarıyla yerine getirdiğini ifade eden çok sayıda kullanıcı bulunuyor. Bizim açımızdan da hem formülü, hem şekersiz olması oldukça takdir edilesi ancak fiyat performansı konusunda BSN ürünleri bekleneni pek karşılamıyor. Yine de gerek ürünün spesifik içeriği ve kalitesi nedeniyle tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz.

BSN Yorum ve Değerlendirmelerimiz

Supplement sektöründe deneyim ve kalite oldukça önemli. Kişisel sağlığınıza doğrudan etki edebilecek takviye edici besin üreten markaları dikkatli seçmeniz gerekir. BSN bu alanda rüştünü ispatlayan markalardan. BSN kullananlar özellikle marka değişimiyle BSN’e geçiş yaptıklarında genel olarak ya aynı düzeyde ya da daha yüksek performans gördüklerini ifade ediyorlar. Bu durumun nedeni markanın piyasadaki 20 yıla yaklaşan tarihi ve kendi laboratuvarlarında özel olarak çalışıyor olması. Kaliteli hammadde kullanımı ve iyi piyasa araştırması sonucunda üretilen kaliteli ürünleri bir tık daha pahalı olsalar da tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikBig Joy İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikGNC İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ