Sporcuların takviye gıda olarak alabileceği ürünlerden birisi de Leucine amino asit ürünleridir. Leucine amino asidi BCAA’lar içerisinde en çok etki ve fayda sağlayan BCAA’dır. Leucine amino asidi kas protein sentezini uyaran bir amino asittir. Bilindiği üzere BCAA ürünlerinin içerisinde Leucine amino asidi de bulunmaktadır. Leucine amino asidini saf formda almak sizlerin kas gelişiminizi daha hızlı sürelerde sağlamanızı sağlayacaktır. Genel sağlığınıza da etki eden Leucine amino asidi diğer BCAA’yı oluşturan amino asitler içerisinde anaboliktir. Yani kaslarınızın parçalanmasını engelleyen BCAA’lar içerisinde en önemli amino asittir. Protein sentezini de tetiklemesinden dolayı sporcular tarafından takviye gıda olarak sıkça tercih edilmektedir. Piyasada birçok firmanın Leucine amino asit ürünü bulunmaktadır. Bu yazımızda ise Big Joy Leucine hakkında inceleme yapacağız.

Big Joy Leucine

Big Joy Leucine İnceleme

Big Joy firmasının Leucine ürünü toz forma sahip olan ve lösin amino asidini içerisinde bulunduran bir takviye sporcu gıdasıdır. BCAA ürünlerinin içerisinde en yüksek miktarda bulunan lösin amino asidi, sporcuların antrenman dönemlerinde proteinlerin sentezini arttırmasından dolayı kaslarınızın yeniden yapılanmasını sağlamaktadır. Bu yüzden lösin amino asidi sporcular için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Big Joy Leucine 300 gr şık tasarımlı kutusu halinde satışa sunulmaktadır. Bir servisi 5 gram olup toplam 60 servis sayısına sahiptir. Big Joy Leucine içerik olarak her bir servisinde 5 gram leucine amino asidi bulunması ile dikkat çekmektedir. Orta ve ileri seviyelerdeki sporcuların kullanabileceği bir ünü olan Big Joy Leucine üretici firma tarafından orta seviyedeki sporculara antrenmandan sonra bir servis Big Joy Lösini 200 ml su veya karışım olarak tükettiğiniz herhangi bir içecekle içmesini önerirken bu öneriye ek olarak ileri seviyedeki sporculara gece uyumadan önce bir servis daha tüketip uyumayı önermektedir. Aromasız bir ürün olmasından dolayı tüketirken su veya whey proteinlerinizle birlikte antrenmandan sonra tüketebilirsiniz. Aromasız olmasından dolayı Big Joy Leucine tadı yoktur. Üründe domuz katkı maddesi, et ürünü ve GDO’da bulunmamaktadır.

Big Joy Leucine Yorum & Değerlendirme

Lösin amino asidini diğer BCAA’ları içeren amino asitler arasında çok etkili bir amino asit olmasından dolayı sporcuların çoğunun takviye gıda olarak lösin tüketmesini önermekteyiz. Big Joy supplement markasının lösin ürünü de tercihlerinizin arasında koyabileceğiniz supplementlerden birisidir. Bir servisinde saf formda tamamen lösin amino asidini içermesiyle sporcuların kas kütlesinin artışında önemli derecede etki etmektedir. Aromasının olmaması ürünü eksik bir yönü olarak görülse de genellikle sporcular whey proteinlerinin yanında lösin amino asidi tükettiklerinden dolayı antrenman sonrasında iki supplementi karıştırıp bir arada tüketebilirler. Bizce aromasız olmasının iyi yönü, iki supplementin bir arada karışırken aromalarının birbirine karışmama durumundan dolayı yoğun antrenman geçirdikten sonra protein tozunuzdan alacağınız keyfi bozmayıp damak lezzetiniz yerinde kalmasıdır. Big Joy Leucine nasıl doğru kullanılır sorusuna ise şöyle cevap verebiliriz. Birçok supplement ürününü antrenmandan önce ve sonra tüketebilirsiniz. Protein ihtiyacınıza göre bu iki kullanımı yaparken lösin amino asit ihtiyacınızı Big Joy Lösin’in bir ölçeği ile karşılayabilmenizden dolayı antrenmandan önce ve sonra tüketmeniz sizlerin fazla lösin amino asidini vücudunuza almanızı sağlayacaktır. Lösin sağlığınıza yararlı bir amino asit olsa da her şeyin fazlası zarardır. Ondan dolayı Lösin amino asidinin en iyi kullanımı antrenman sonrasında kullandığınız protein tozunuzla birlikte tüketmeniz olacaktır. Big Joy Leucine kullananlar ürün hakkında fiyat ve performans bakımından oldukça memnun olduklarını dile getirirken ürünün olumsuz bir yönünün olmadığını belirtmişlerdir. Bizim ürün hakkındaki değerlendirmemiz de kullanıcılar gibi fiyat olarak uygun bir meblağda olması ve bu fiyat ile sizlere iyi derecede etki etmesidir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikBig Joy L-Arginine Powder İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikBig Joy Ornithine Powder İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ