Menşei Türkiye olan Farmatek’in yarattığı sporcu besinleri markası Big Joy, alanında kısa süre içerisinde global başarı elde eden isimlerden birisi olarak gösterilebilir. Pazardaki gücünü genel olarak iyi bir piyasa araştırmasına borçlu olduğunu söyleyebileceğimiz Big Joy, sporcuların dikkatini ürün çeşitliliği ve ambalaj alternatifleriyle çekmeyi başarıyor. Bu yazımızda sektörde 20 yılı aşkın deneyimiyle Farmatek’in sporcularla buluşturduğu Big Joy’un sporcu besini kategorilerini inceleyeceğiz.

Big Joy Protein Tozu

Big Joy’un sektörde sporcularla buluşmasında ve kısa sürede adını duyurmasında önemli olan ürünü protein tozları olmuştu. Marka whey protein tozunu kolay kullanılabilir hale getirmek adına şase ambalaj içinde protein tozuyla piyasaya giriş yapmıştı. Big Joy protein tozunda yenilikçi ambalaj ile dikkatleri üzerine toplayarak ürününü kullandırdıktan sonra bidon ve kavanoz formatına geçti. Genel bir değerlendirmeyle ele almak gerekirse Big Joy protein tozu kompleks olmayan formülü ve kolay kullanılabilir ambalajlarıyla tercih edilebilecek bir ürün. Yalnızca burada içerik bazında bir ürün çeşitliliği yok ve özel diyet programı izleyen kullanıcılar için markanın pek seçeneği bulunmuyor.

Big Joy

Big Joy BCAA

Piyasada rakip oranının yüksek olduğu protein tozu segmentinde farklılaştırmayı ambalajdan yana tercih eden Big Joy, BCAA grubunda ise doğrudan formül çeşitliliğine gidiyor. Big Joy BCAA grubunda neredeyse her arayışa uygun bir ürün alternatifi bulunduğunu söylemek mümkün. Amino asit ihtiyacınızı karşılamak üzere spesifik formüller aradığınızda göz atabileceğiniz iyi bir kataloğu bulunan marka; kapsül, toz ve likit formda çok sayıda ürün sunuyor. Ayrıca aroma çeşitliliğinin de fazla olduğu söylenebilir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Big Joy Karbonhidrat

Big Joy’un bir kez daha amabalaj farklılaştırmayla dikkat topladığı ve kendisini keşfetmeniz için ilham verdiği bir ürün grubuna daha göz atıyoruz. Mass Gainer alanında piyasada çok sayıda tartışmalı ürün yer aldığı aşikar ancak Big Joy whey protein ürünlerinde olduğu gibi karbonhidrat grubunda da karmaşık olmayan formüller sunuyor. Big Joy karbonhidrat ürünleri arasında amino asit ve multivitamin içeriğiyle sağlıklı bir fiziksel gelişim arayanlar için dolgun seçenekler de yer alıyor.

Big Joy Kreatin

Bütçe ve performans konusunda Big Joy’u Türkiye’de avantajlı hale getiren faktörlerden birisi hali hazırda takviye besin firması olan Farmatek’in alanındaki deneyimleriyle yaratılmış olmasıdır. Bu gücü fiyat avantajları ve yine formül çeşitliliğiyle Big Joy kreatin ailesinde de görebiliyorsunuz. Tablet, toz ve kapsül olmak üzere üç farklı formda edinebileceğiniz kreatin seçenekleri arasından kullanım ihtiyacınıza uygun olan seçeneği piyasada bulabiliyorsunuz.

Big Joy Yorum ve Değerlendirmelerimiz

Genel olarak piyasa araştırması yaptığınızda kullanıcıların Big Joy yorum ve değerlendirmelerinde iki yönlü yorumlarda bulunduğunu görebilirsiniz. Pek tabii ki tek bir ürün grubuyla markayı yargılamak doğru olmayacağından, bütünü değerlendirdiğimizde Big Joy’un spor salonlarında sevilerek tercih edilen markalardan birisi olduğu söylenebilir. Markanın sektöre giriş anından bu yana farklılaştırma performansı konusunda başarı yaratan ambalaj çeşitliliği ve formül alternatifleri Big Joy’un sevilen yönlerinden diyebiliriz. Yalnızca bazı ürün gruplarında markanın aroma seçeneklerinin az olması, formül alternatiflerinin bulunmaması spesifik sporcu programları için negatif bir durum yaratabiliyor.Big Joy yorumlar ile incelendiğinde markanın hem artı hem de eksi yönü olan fiyat performansını ele almak gerekiyor. Özellikle protein tozu ve karbonhidrat grubunda fark edebileceğiniz üzere şase formatında ambalajla satılan ürünlerin porsiyon fiyatı piyasa ortalamasının bir hayli üzerinde kaldığını görebiliyorsunuz. Marka burada dikkat çekici bir farklılaştırma yapıyor olmasına rağmen fiyatlandırmada fark yaratamıyor ve bu da markanın önem arz eden eksi yönlerinden birisi haline geliyor.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikReflex Nutrition İnceleme Yorum
Sonraki İçerikBSN İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ