Bezelye proteini, tahmin edilenin aksine yeşil bezelyelerden değil, sarı bezelyelerden elde edilir. Toz haline getirilen bu protein türü genellikle smoothielerin ya da başka içeceklerin protein değerini arttırmak için kullanılır. Bezelyeden elde edilen toz ise, yüksek protein ve demir değeri ile göz kamaştırır. Özellikle vegan bireylerin tercih ettiği bezelye proteini, diğer protein türlerinde olduğu gibi herhangi bir hayvansal gıda ya da süt ürünü içermemektedir ve her diyet programına ayak uydurabilir.

Bezelye Proteini Tozu Nedir?

Yüksek Kaliteli Protein Kaynağı

Bezelye proteini besin değeri olarak çok zengindir ve insan vücudunun üretemediği ve besin kaynakları ile alması gereken bütün aminoasitleri içerir. Aminoasit bakımından zengin olan bu protein türü, özellikle kan akışının stabilizasyonunu sağlayan ve kalbin doğru bir şekilde çalışmasını sağlayan arjinin içerir. Bunun yanı sıra, vegan protein kaynağı olan bezelye protein tozu, kas gelişimini bitkisel yollarla en verimli şekilde desteklemektedir. İçeriğinde bulunan yüksek aminoasit değerleri ile insan vücudunun ihtiyaçlarını karşılayan bu bitkisel protein tozu türü, sadece vegan bireyler tarafından değil, herkes tarafından tercih edilebilir.

Değişime Ayak Uyduran Protein Tozu

Yıllar geçtikçe insanın sindirim sistemi dahil bütün sistemi baştan aşağı değişiklik göstermektedir. Sindirim sistemini göz önünde bulundurursak, insanlar ilk çağlarda olduğu gibi tamamen etçil değiller. Sebzelerin yeri günlük beslenme programında önemli bir yer almaya başladı. Sebzelerin içerisindeki lif kaynağı, sebzeler dışında tüketilen proteinlerin daha verimli bir şekilde sindirilmesini sağlar. Bezelye proteini kullananlar ise hem protein ihtiyacını karşılar hem de lif içeriği sayesinde proteinin vücuda en iyi şekilde etki etmesini mümkün kılar.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Bitkisel Proteinin Vazgeçilmezi

Bezelye proteini faydaları saymakla bitmez de denilebilir. Hem demir bakımından çok yüksek içeriğe sahip olması hem de kolaylıkla sindirilebilmesi bunlardan sadece birkaçıdır. Her servisinde yaklaşık olarak 25-30 gram protein içeren protein tozu, vegan kullanıcıları haricinde diğer kullanıcılar tarafından da tercih edilebilir. Bezelye proteini nasıl kullanılır sorusunun cevabını ise kullanıcıları verebilir. Kimi kullanıcılar günlük protein ihtiyacını karşılamak adına günde bir ya da iki servis protein tozu kullanırken, kimi kullanıcılar ise spordan önce ya da sonra bezelye proteinini tercih edebilir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerik2021 Fitness Hedeflerinize Uygun Protein Tozu Kullanımı
Sonraki İçerikDengeli Bir Beslenme Programını Protein Tozuyla Zenginleştirme

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ