Beslenmesine dikkat eden sporcuların takviye sporcu gıdalarına ihtiyaç duyduğu anda kaliteli üretime ve zengin içeriğe sahip protein tozlarını araştırmaya başladığı zamanda karşılarına çıkacak ürünlerden birisi de Reflex markasının Native whey proteini olacaktır.

Reflex Native Whey Protein

Reflex Native Whey Protein İnceleme

Reflex Native whey protein inceleme olarak ele alındığında ilk olarak dikkat çeken kısım ürünün en az işlem görmesi ve en doğal olan Native wheyden üretilmiş olmasıdır. Biyoyararlanımı %80 oranında olan Native whey, diğer whey proteinlerinden daha üstün amino asit profiline sahiptir. Ayrıca Reflex Native whey protein yüksek miktarda Lösin amino asidine sahip olmasıyla protein sentezi uyarımını maksimum düzeyde sağlamaktadır. Native whey proteinin üretim şekli bu whey proteini diğer wheylerden ayrı yere koymaktadır. GDO içermeyen otlarla beslenen ineklerin sütlerinden yapılan Native whey protein, ayrıca diğer peynir altı sularını ayrıştırmak için enzimler ve kimyasal maddelerin eklenmesi Native whey proteinlerin üretiminde kullanılmaz. Protein tozlarının üretiminde sütlere yüksek sıcaklıkta işlem yapılması Reflex Native whey protein de uygulanmaz. Düşük sıcaklıkta süte işlem yapan Reflex firması böylelikle sütteki proteinlerin denatüre olmasını engellerken, amino asit ve diğer yararlı maddelerin de korunmasını sağlar. Reflex Native whey protein 1800 gr kutu halinde satışa sunulmaktadır. Bir servisi 35 gram olup içerisinde 28 gram protein, 0,4 gram yağ, 2,1 gram karbonhidrat bulunmaktadır. Her bir servisinde bulunan 28 gram proteinin yaklaşık %65’i izole, yaklaşık %30’u da konsantre olan Native whey protein karışımından oluşmaktadır. Ayrıca 4,9 gram Glutamin ve 6,3 gram BCAA’lardan oluşan zengin amino asitlerle kaslarınızın ihtiyacı olan proteinleri en iyi şekilde karşılamanızı sağlar. Reflex Native whey protein faydaları kas kütlesinin artmasını sağlamanın haricinde içeriğindeki bağırsak dostu bakteriler ile bağırsaklarınızın sağlığını da korunmasında yardım etmektedir. Sindirim kolaylığı sağlamak için içerisinde probiyotik ilavesi de mevcuttur. Refleks Native whey proteini kadın ve erkek sporcuların kullanabiliyor olması ve onların günlük ihtiyaçlarını karşılamasının yanında sahip olduğu düşük şeker ve yağ miktarıyla diyet dönemlerinde de rahatça tüketilebilen bir takviye sporcu gıdası olmaktadır. Her seviyedeki sporcunun, günün her anında tüketilebilen bir ürün olmasının yanında üretici firmanın tavsiyesi antrenmandan önce, sonra veya sabah kalktıktan sonra bir servisi 250 ml su ile karıştırıp tüketilmesi en uygun kullanım olacaktır. Kaliteli ve zengin içeriğe sahip bir sporcu gıdası olsa da, Reflex Native whey proteinin içerisinde B6 vitamini bulunmamaktadır. Aroma olarakta sadece çikolata aromasına sahiptir.

Reflex Native Whey Protein Yorum & Değerlendirme

Supplementler her ne kadar ihtiyaçlarımızı karşılamaya yardım etse de bazı işlemlerden geçmektedir. Bu işlemlerden en barizi süte yüksek sıcaklık uygulayıp proteinin denatüre olmasıdır. Bu işlemlerin en aza indirilip satışa sunulan protein tozlarından birisi de Reflex Native whey proteindir. Üretiminin özenle ve titizlikle yapılıyor olması içerik kalitesinin artmasına da katkı sağlamıştır. Kaliteli protein çeşidi olan Native whey proteini içerirken içeriğinde izole proteinler de içermesi sizlere yoğun antrenman sonrasında kas gelişiminizi en üst seviyeye çıkarak bir takviye gıda olduğunu göstermektedir. Reflex Native whey protein içerik olarak 35 gram olan bir servisinde 28 gram gibi yüksek miktarda protein içermesi sizlerin kas gelişiminize oldukça katkı sağlayacaktır. Üstelik bunu düşük oranda yağ, şeker ve karbonhidratla yapıyor olması size saf kas kütlesi kazandıracaktır. Definasyon dönemindeki sporcular dahil tüm sporcuların kullanabileceği bir ürün olsa da Reflex Native whey protein kullananlar ürün hakkında bazı olumsuz yorumlarda bulunmuştur. Bu ürünün fiyatının diğer supplement ürünlerine göre pahalı olması ürünün olumsuz yorum alan tek başlığıdır. Bize göre Reflex Native whey protein nasıl bir ürün; fiyatı biraz pahalı olsa da kaliteli üretimi, zengin içeriği ile sizlerin spordaki ilerlemenize oldukça büyük katkı sağlayacaktır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikQNT Zerocarb Metapure Isolate Whey Protein İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikSci-Mx Recover 2:1 Isolate İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ