Sporcuların kaslarını geliştirmek ve daha büyük bir hacimde olması için kaslarına protein takviyesi yapması gerekmektedir. Sporcuların vücut ölçülerine ve yaptığı antrenmanlara göre her sporcunun günlük olarak alması gereken besin değerleri farklıdır. Bu besinleri yiyeceklerden tamamlayabilirler lakin yiyeceklerden alınamayan amino asitler vardır. Bu amino asitleri dışarıdan sporcu gıda takviye ürünleriyle alabilirler. Tüm bu besin gereksinimlerinin tamamlanması için sporcuların kullanabileceği supplementlerden birisi de Optimum markasının ürettiği whey green line protein tozudur.

Optimum Whey Green Line Protein Tozu

Optimum Whey Green Line Protein Hakkında

Optimum Whey Green Line protein tozu içerisinde konsantre ve izole whey proteinlerini bir arada sunan bir protein tozu ürünüdür. Bu yüksek miktarda protein oranıyla sporcular antrenman günlerinde ve diğer günlerde ihtiyacı olan protein miktarını karşılayabilmektedir. Sporcular  Optimum Whey Green Line protein tozu ile takviye olarak alacağı proteinler ile kas kütlesinin artmasını sağlarken sahip olduğu kas kütlesinin de korunmasını sağlayacaktır. Optimum Whey Green Line protein tozu 2000 gr paketi içerisinde 1 ölçeği 27 gram olup toplam 74 servis miktarı ile satışa sunulmaktadır. Optimum Whey Green Line protein içerik bakımından bir ölçeğinde 20 gram protein, 1,4 gram yağ ve 1,3 gram karbonhidratla diğer supplement ürünlerine rakip olacak derecede kaliteli bir besin değerlerine sahiptir. Sporculara enerji sağlayan ve kas inşasında önemli bir rolu bulunan B6 vitamini Optimum Whey Green Line protein tozunda bulunmamaktadır. Ayrıca aspartam, domuz katkı maddesi, et ürünü ve GDO da Optimum Whey Green Line protein tozunun içerisinde bulunmamaktadır. Günün her anında tüketilebilen bir ürün olan Whey Green Line protein tozu başlangıç seviyesinden ileri seviyeye tüm sporcuların kullanabileceği bir supplementtir. Üretici firma olan Optimum markası başlangıç seviyesindeki sporcular için antrenmanlardan sonra bir ölçeği 300 ml su ile karıştırıp, orta seviyedeki sporcular için antrenmanlardan sonra bir ölçek, sabaha kalktıktan sonra bir ölçek, ileri seviyedeki sporcular içinse antrenman öncesi bir ölçek, antrenman sonrası bir ölçek ve sabah kalktıktan sonra bir ölçek kullanılmasını sporculara önermektedir. Optimum Whey Green Line protein tozu aroma olarak sadece çikolata aromasıyla üretilip satışa sunulmaktadır.

Hemen Whey Protein Ürünlerini Keşfedin! >

Optimum Whey Green Line Protein Yorum & Değerlendirme

Sporcuların takviye gıda olarak tercih edebileceği bir ürün olan Optimum Whey Green Line protein tozuna ilk olarak sahip olduğu besin değerleriyle bakmak isteriz. Bir ölçeğinde 20 gram protein bulunurken düşük miktarda yağ ve karbonhidrat bulunmasıyla hem bulk dönemindeki sporcular için hemde yağ ve karbonhidrat tüketimini azaltmak isteyen sporcular için uygun bir protein tozudur. Yüksek miktarda sayılabilecek olan proteini konsantre ve izole whey proteinlerinden oluşuyor olması da kas kütlesinin artmasında oldukça büyük rolü vardır. İçeriğinde amino asitlerin olmaması bu ürünün bizce en büyük eksik kısmıdır.  B6 vitaminini de içeriğinde bulunmaması bu protein tozunu almak isteyen sporcuları bir kez daha düşündürecek bir noksanlıktır. Optimum Whey Green Line protein nasıl bir lezzete sahip sorusuna ise lezzetinin oldukça iyi olduğunu lakin sadece çikolata aromasının olmasın da sporcuları bir tek aromaya zorladığı için ürünün eksik yönlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Optimum Whey Green Line protein kullananlar kaslarındaki değişimi oldukça beğenirken, bir supplement için önemli olan tat ve karışma gibi başlıklarda da bu protein tozunu oldukça başarılı bulmaktadırlar. Kullanıcıların da bizim de bu protein tozu hakkındaki fiyat yorumumuz oldukça olumludur. Fiyatının diğer supplementlere göre uygun bir aralıkta olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat ve performans bakımından sporcuların tercih listesine koyabileceği bir protein tozu olabileceğini söylemek isteriz.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikOptimum Gold Standard Casein İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikQNT Belgian Waffles Protein İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ