Proteinler ve amino asitler sporcular için oldukça önemli besinlerdir. Sporcular antrenmanlarından sonra whey proteinler tüketerek kas kütlesinin korumasını ve gelişmesini sağlarlar. Kas inşası antrenmanlarda olsa da bu kasların ihtiyacı olan besinleri gün içerisinde karşılamak gereklidir. Gün içerisinde tüketeceğiniz besinlerle ve takviye gıdalar ile kaslarınızın gelişimini maksimum düzeye getirmeye çalışsanız bile uyku esnasında vücudumuzdaki protein depolarının boşalması nedeniyle kaslarınız proteinden mahrum kalmaktadır. Bundan dolayı da kas gelişiminiz için yaptığınız emeklerden yüksek bir düzeyde verim alamazsınız. Geceleri yatmadan önce sporcu takviye gıdalarından birisi olan casein ile uyku süresince kaslarınıza protein takviyesi yapmış olup kaslarının gelişimini daha da fazla arttırabilirsiniz. Takviye gıdalardan birisi olan caseini hemen hemen birçok supplement firması üretmektedir. Bunlardan birisi de Optimum markasının Gold Standard caseinidir.

Optimum Gold Standard Casein

Optimum Gold Standard Casein İnceleme

Optimum Gold Standard casein çok yavaş bir emilim süresi olan Micellar casein proteinlerden oluşan bir sporcu takviye gıdasıdır. Kazein proteini whey proteinlere göre yavaş bir emilim süresine sahip olduğundan protein ihtiyacını uzun süre zarfında tamamlamak isteyen veya proteinsiz kalan sporculara uygun bir supplementtir. Optimum Nutrition Gold Standard casein protein de sporcular için oldukça önemli olan birçok özellik mevcuttur. %75 oranında kaliteli bir protein oranına sahiptir. İçeriğinde sahip olduğu amino asitlerle de sporcuların günlük ihtiyaç duyduğu amino asitleri karşılayabilmesine yardımcı olmaktadır. Protein ve amino asitler dışında Optimum Nutrition Gold Standard casein mineral ve vitaminleri de içeriğinde bulundurmasıyla bir sporcunun hemen hemen tüm ihtiyacı olan besinleri bünyesinde bulundurmaktadır. Optimum Gold Standard casein 1818 gr kutusu içerisinde bir servisi 33 gram olup 55 servis sayısına sahiptir. Bir ölçeğinde 24 gram protein, 0,7 gram yağ ve 3,5 gram karbonhidrat bulunmaktadır. Bu besin değerlerinin dışında bir ölçeğinde yaklaşık 5 gram BCAA, Glutamin ve Glutamin öncüleri amino asitlere de sahiptir. Her seviyedeki sporcunun tüketebileceği bir gıda takviyesi olan caseini, maksimum verimde kullanmanız için uyku esnasında almanız gerekmektedir. Üretici firma da her seviyedeki sporcular için gece yatmadan önce 1  ölçeği 300 ml su ile karıştırıp tüketmeyi önermektedir. Tüm supplementlerde olduğu gibi Gold Standard caseinde de aspartam, domuz katkı maddesi, et ürünü, GDO, gluten ve koruyucu madde bulunmamaktadır. Optimum Gold Standard Casein aroma olarak çikolata ve muz aromalarıyla üretilip satışa sunulmaktadır.

Hemen Kazein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Optimum Gold Standard Casein Yorum & Değerlendirme 

Optimum Gold Standard casein hakkında yorumumuzu ve değerlendirmemizi yaparken ilk olarak içerikten bahsetmeliyiz. Bir ölçeğinde 24 gram proteine sahip olması oldukça yüksek bir miktardır. Bu protein değerinin yanında düşük oranda yağ ve karbonhidrata da sahip olması bu ürünün en önemli artılarından birisidir. Çeşitli amino asit profili olması yönüyle de iyi sayılabilecek bir ürün olsa da amino asit miktarları sizin tüm amino asit ihtiyacınızı karşılayacak miktarda değildir. Casein proteinler whey proteinlere göre oldukça yavaş bir emilime sahiptir. Bundan dolayı uzun süreler boyunca kaslarınıza protein takviyesi sağlanmaktadır. Üretici firmanın da önerdiği gibi geceleri yatmadan önce bir servis kullanıp yatmanızı öneririz. Protein alamadığınız günlerde de kaslarınızda yıkımın meydana gelmemesi için Optimum Gold Standard caseini kullanabilirsiniz. Lezzetli bir içimi olan Gold Standard caseinin muz ve çikolata aromaları oldukça başarılıdır. 1818 gr kutusu haricinde Optimum Gold Standard casein 450 gr paketi ile de satışa sunuluyor olması kullanıcılar için iyi bir seçenektir. Kullanıcıların Optimum Gold Standard hakkındaki yorumları etki bakımından çok iyi yorumlara sahip olsa da fiyat konusunda bu yorumlar tam tersidir. Fiyatının yüksek olmasında firmanın da belirlediği satış planı dışında supplement ürünleri arasında en pahalı ürünlerden birisinin casein proteinleri olduğunu da sizlere söylemek isteriz.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikNutrend %100 Whey Protein İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikOptimum Whey Green Line Protein İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ