Günümüzde vücut geliştirme açısından protein içeren besinler ağırlıklı yapılan protein ağırlıklı beslenme oldukça önemlidir. Diyetisyenlerden, spor uzmanlarına değin geniş bir kitle tarafından protein besinleri ağırlıklı diyetler önerilmektedir. Et gibi protein yüksek besinler vücut gelişimi açısından bu kadar önemliyken bazen maddi standartlar bazen de veganlık ve vejetaryenlik gibi gerekçelerle sporcular et tüketiminden ayrı kalmaktadır. Bu noktada sizler için et tüketmeden protein ağırlıklı beslenme ve protein bol besinler tüketiminde işinizi kolaylaştıracak altı ana yolunu derledik

Et Tüketmeden Daha Fazla Protein Almanın 6 Yolu

Adım-1: Bol Sebze ve Tüketin

Protein ağırlıklı beslenme ihtiyacınızı sadece etten karşılamak zorunda değilsiniz. Başta baklagiller olmak üzere pek çok sebzeden sağlıklı ve sürdürülebilir protein ağırlıklı beslenme sağlayabilirsiniz. Eğer vegan değilseniz süt ve süt ürünleri sizler için sağlıklı ve efektif protein yüksek besinler olacaktır. Örneğin, yumurta protein ağırlıklı beslenme açısından oldukça iyi bir gıda kaynağıdır. Özellikle kolesterol problemi ile karşılaşmamak adına beyazını tüketerek protein alımı sağlayabilirsiniz.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Adım-2 Protein Tozundan Yemek Yapın

Protein içeren besinler diyetinizin temeli olacağı için bu noktada protein tozunu sadece spor sonrası takviye olarak kullanılan bir ürün olarak düşünmeyiniz. Örneğin ucuz yollardan protein yüksek besinler açısından değerlendirilebilecek bir protein tozlu vegan burger yapabilirsiniz. Özellikle protein ağırlıklı beslenme kriterlerini gerçekleştirmek bağlamında protein tozunu her sabah yüksel proteinli kahvaltı yapmak için kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Adım-3 Protein Tozundan İçecek Yapın

Protein tozu, protein yüksek besinler denince akla gelen ürünlerin başında gelen en önemli ürünlerden birisidir.Egzersiz sonrası süt ile zenginleştirilerek protein tozu içmeniz besinlerin protein değerleri artırma hamlesi bakımından da son derece yararlı olacaktır.

Adım-4 Etten Kaçarken Karbonhidrata Yakalanmayın  

Et tüketiminden vazgeçtiklerinde insanların birçoğu, kendilerini daha iyi hissetmek adına daha fazla karbonhidrata yöneliyor. Lakin et gibi protein yüksek besinler açısından en önemli ürünü terk edip karbonhidratlara yönelmek son derece olumsuz sonuçlar doğurur. Et gibi protein ağırlıklı beslenme noktasında önemli ürün terk edildiğinde insanlar şekere yönelebilmekte ve gelişimine köstek olabilmektedir.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Adım-5 Ete Resmi Bir Alternatif Bulun

Etin Türk mutfağındaki yeri sadece protein bol besinler kullanımı olarak görülmemelidir. Et aynı zamanda lezzet bakımından Türk mutfağında sıklıkla kullanılmaktadır. Göçebe kültürün etkisiyle et gibi protein ağırlıklı besinler tüketimi Türk tipi eski göçebe toplumlarda çok yaygındır. Bu noktada etin yerine diğer protein yüksek besinler koymalısınız. Bu noktada soya bazlı ürünler tercih edilebilir. Bilhassa, soya kıyma bazlı yemeklerde etin yerini rahatlıkla alabilmekte ve sizin ihtiyaç duyduğunuz protein ağırlıklı beslenme noktasında iyi bir partnerdir.

Adım-6 Yumurta Tüketin

Et yemeye ideolojik veya ahlaki bir gerekçeyle ara vermiyorsanız. Bir diğer deyişle veganlık veya vejetaryenlik üzerinden et yememe gerekçeleriniz yok ise protein yüksek besinler açısından yumurtaya yoğunlaşmanız gerekmektedir. Et gibi protein yüksek besinler kolay ve ucuz yolla temin edilememektedir. Bu noktada yumurta gibi ucuz protein yüksek besinler kullanımı ihtiyaç duyduğunuz protein ağırlıklı beslenme açısından son derece gereklidir. Maddi ve fiziki özellikleri ile yumurta et dışı protein alımınızda ihtiyaçlarınızı karşılayacak yeterli kalitede proteini size sunacaktır. Özetlemek gerekirse etten uzaklaşma kararını mali veya ahlaki gerekçelerle verseniz dahi protein ağırlıklı beslenme düzeninden vazgeçemezsiniz. Kaslarınız gelişim açısından temel yakıt olarak protein içeren besinler beklemektedir. Bu noktada etin terkedilmesinin ardından karbonhidrat tüketimini artırma tuzağına kesinlikle düşmeyin. Protein tozunuzdan asla vazgeçmeyin hatta onu yemeklerinize daha sık dâhil ederek protein ihtiyacınızı karşılamaya çalışın.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikEn İyi Protein Barları: Lezzetli Seçenekler
Sonraki İçerikSci-MX İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ