Sağlığını koruma ve vücut zindeliğini kazanma amaçlı yahut kilo verme veya daha sportif bir görünüme sahip olma gibi farklı amaçlar doğrultusunda da olsa spor yapmanız hâlinde takviye ürün kullanmanız, günümüzde artık adeta bir zorunluluktur. Zira gündelik hayatta içinde bulunduğumuz stresli koşullar, koşturmacaya dayalı iş hayatı temposu ve sosyal hayata adapte olmak için harcanan efor; herhangi bir takviye alınmaması durumunda sporun etkisini yerle yeksan edebilmektedir. Bu sebeple, artan tüketimlerden de hareketle üreticiler toz, kapsül ve benzeri farklı formatlarda ve bileşenlerde takviye ürünler geliştirmektedir. Big Joy Betaine de bu geliştirilmeler aracılığıyla ortaya konulmuş gıda takviyesi ürünlerden birisidir. Big Joy Betaine içeriği, tamamen betaine bileşeninden oluşması nedeniyle tam olarak amaca hizmet eden takviye ürünler arasında başta gelmektedir.

Big Joy Betaine

Betaine Nedir?

Big Joy Betaine 120 Tablet ürünü, yapısındaki betaine sayesinde hedeflenen takviye gücü sunmakla birlikte doğal olarak kullanıcıların aklında beliren betaine bileşeninin ne olduğu sorusu da karşılık bulması gereken bir soru olarak kabul edilmektedir. Betaine, vücuda hidrolik asit sağlayan; B12 vitamini, demir ve kalsiyum emilimi için gerekli bir bileşik olmakla birlikte temel görevi denge bozucu risklerin ortaya çıkması durumunda metillerin her organda kullanılacak biçimde vücuda dağıtılmasını sağlamaktır. Bu bileşenin başlıca işlevleri arasında proteinleri parçalamada kullanılan hidrolik asidin üretilmesi ve dolayısıyla sindirime katkıda bulunmak, hücre dehidrasyonunu önlemek, kreatin sentezine katılarak kas gelişimini güçlendirmek de yer almaktadır. Big Joy Betaine kullananlar, bu faydaları öngörülen sürede görmekte; sporla geçen vakitlerini daha işlevsel sonuçlar elde edecek hâle getirebilmektedir.

Vejetaryen Sporcular İçin

Her servisinde 4000 mg betaine içeriğiyle saymakla bitmeyen Big Joy Betaine faydaları arasında bileşenleri dolayısıyla vejetaryen sporcuların kullanımına da uygun olması ilk sıralarda yer almaktadır. Süt, soya, yumurta, kereviz, gluten içeren tahıllar ve hardal işleyen tesislerde üretilen; hayvansal içerik bulunmaması nedeniyle de vejetaryen kullanıma uygun olan Big Joy Betaine nasıl bu denli fayda sunuyor diye düşünüldüğü takdirde dayanıklılık ve güç sporlarında ter döken sporcuların sık kullandığı bir takviye olan betaine bileşeninin vücutta üretilmenin haricinde pancar, ıspanak, kepekli tahıl ve deniz ürünleri gibi gıda maddelerinde yer aldığını hatırlamakta fayda var.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikBig Joy Beta Alanine Powder İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikBig Joy Big2 Creatine + Glutamine İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ