Supplementler.com

Ultimate Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

40 yılı devirmek üzere olan köklü geçmişiyle, oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Ultimate Nutrition, kuruluşunun ilk yıllarından beri gücüne güç katarken başarılara imza atmış. Tarihini çok sayıda ödülle taçlandırmayı başaran firma, sektörde öncülük sıfatını taşıyan isimler arasında yer alır. Ülkemizde 8 yıldır ürünleri satılmakta olan Ultimate Nutrition, sporcular arasında efsaneleşen hikayelerle tanınırlık kazanmıştır.

Hemen Ultimate Ürünlerini Keşfet! >

Ultimate Tarihi & Menşei

Ultimate Nutritions, 1979’da Victor H. Rubino adlı biyokimyacı tarafından kurulmuş. Rubino, biyokimyacılık ünvanının yanında dönemin en başarılı power lifting sporcuları arasında yer alırken; sporcular cephesinde sporcu gıdalarından yeterli proteinin alınamadığı ve verimin düşük olduğu fikrini ortaya atmasıyla birlikte Ultimate Nutrition markasının temelleri atılmış. Amerika’da ürünleri ilk defa piyasaya çıktığında kapış kapış satılan Ultimate’in başarısı kısa süre sonra Atlas Okyanusunu aşarak Avrupa’ya ve Orta Doğu’ya ulaşmış. Hızla büyümeyi başaran firma halen dünya çapında sayılı şirketler arasında yer almakta ve tahtını korumaktadır.

Ultimate Üretim Yeri & Fabrikası

Ultimate Nutrition markasının üretim tesisleri ve laboratuvarları Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır.

Ultimate Üretim Standartları ve Sertifikaları

Ultimate Nutritions, kendi ürün gamında yer alan tüm ürünleri kendi tesislerinde özenle işleyerek hazırlar. Hazırlanan ürünlerin içeriğinde yer alan hammaddeler alanında öncü firmalardan temin edilir ve ileri teknoloji standartlarında işlenerek ürünler imal edilir.

Ultimate Ürünleri

Firma 8 farklı kategoride sporcu gıdaları üretmektedir ve bu kategorilerde toplamda 50’yi aşkın ürün yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde üstün satış performansı gösteren Ultimate ISO Cool ve Amino 2000 ürünleri firmanın öne çıkan ürünleri arasında yer almaktadır.

Öte yandan Avrupa’da ve ülkemizde de genel anlamda iyi bir satış performansı gösteren BCAA Powder 12.000, günlük amino asit ihtiyacını karşılamada tercih edilen başarılı sporcu besinlerindendir. Ürün tablet değil, toz formda olduğundan oldukça hızlı emilmekte ve bir porsiyonunda 6gr BCAA içeriyor olduğundan oldukça iyi bir performans göstermektedir.

Markanın bir diğer öne çıkan ürünü ise Prostar %100 Whey’dir. Ürün protein içeriği yönünden zengin olması ve yağ/karbonhidrat değerlerinin düşük olması nedeniyle sporcular tarafından oldukça beğenilmektedir. Ek olarak yine BCAA yönünden iyi bir performans gösteriyor olmasından Prostar, piyasada kendisini ileriye taşıyan bir üründür.

Ultimate Satış Noktaları

Ultimate Nutrition markasının tüm sporcu gıdası ürünlerini online olarak supplementler.com, protein7.com, aloprotein.com adreslerinden güvenle sipariş edebilirsiniz.

Ultimate Ortalama Fiyatları

Fiyatları piyasa ortalamasında seyreden Ultimate Nutrition markasının ürünleri, standartlarıyla piyasanın üzerinde bir performans gösterdiğinden her kategorisi tercih edilebilecek bir marka. Türkiye’de çok sayıda ürünü satışta olan ve spor salonlarında sıklıkla tercih edilen bir marka olarak Ultimate Nutrition, zengin içeriğe sahip ürünleriyle fiyat/performans yönünden beklentileri karşılıyor.

Ultimate Hakkında Yorumlarımız

Dünyanın en köklü sporcu gıdası üreticilerinden olan Ultimate hakkında söylenebilecek çok şey aslında yok. Çünkü firma rüştünü defalarca ispatlamış ve bu süreçte başarısını ödüllerle taçlandırmış. Kurulduğu günden beri ürün çeşitliliğini arttırırken, ürün bileşenlerini de araştırmalarla güncelleyerek yeniliği takip eden Ultimate Nutrition, bugün piyasada yükselmekte olan birçok markanın kendisine örnek aldığı isimlerden. Doğal olarak marka arkasında büyüme çabası gösteren rakiplerine öncülük etmeyi elden bırakmamak adına sürekli olarak gelişiyor, yenileniyor ve güçleniyor.

Firmanın ürünlerinden Türkiye’de en çok rağbet gören Prostar %100’e yakından bakacak olursak ürün %83 oranında protein içeriğiyle zengin bir protein kaynağı ve çok düşük seviyede yapay bileşen içeriyor. Saflığı, yoğun protein içeriği, düşük yağ ve karbonhidrat oranı, 6 gr.’dan fazla BCAA ile Prostar %100 Whey markanın en başarılı ürünlerinden birisi. Üstelik piyasa ortalamasında bir fiyatla satılıyor olması nedeniyle sporcular tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Sonuç olarak Ultimate Nutritions, gönül rahatlığıyla tüm ürünlerini tercih edebileceğiniz güvenilir bir marka. Geniş bir ürün yelpazesi de olduğundan markanın ürün kategorileri içinde ihtiyacınıza göre seçenekleri de bulabilmeniz mümkün.

Ultimate Nutrition Prostar %100 Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Ultimate Nutrition Prostar %100 Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Amerika Birleşik Devletleri’nde 1979 senesinde kurulan Ultimate Nutrition, 8 farklı kategoride toplamda 50’den fazla çeşitte ürünü sporcular için piyasaya sunan bir firmadır. Şirket başta...