Supplementler.com

Xpro Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’de 2012 yılından beri sporcu gıdaları sektöründe beğeni toplayan markalar arasında yer alan Xpro, geniş ürün gamı ve başarılı içeriği ile sporcuların tercihi oluyor. Henüz supplement pazarının genç isimleri arasında sayılabilecek olan Xpro, hızla katettiği yolu daha da ileriye taşımak için ürün yelpazesini genişletmek adına çalışmalar gerçekleştiriyor.

Hemen Protein Tozlarını Keşfet! >

Xpro Tarihi & Menşei

Xpro Nutrition, Türk menşeili bir markadır ve yaratıcısı Türkiye’de supplement sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Yakamoz Sporcu Gıdaları’dır. Xpro Nutrition’ın ürünleri Almanya’da üretilerek Türkiye’ye sevk edilmekte ve ürünler Türkiye’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izinleri çerçevesinde ithal edilerek pazara sunulmaktadır. Firma, Almanya’da gerçekleştirilen üretim sürecinin en başında gerçekleşen hammadde tedariğinden, ürünün nihai formata geldiği ana kadar denetimi elden bırakmadan kalite standartlarını korumayı hedeflemektedir.

Xpro Üretim Yeri & Fabrikası

Xpro Nutrition markasının tüm ürünleri Almanya’da üretilmektedir.

Xpro Üretim Standartları

Türk firması olarak Yakamoz Sporcu Gıdaları’nın diğer tüm kalite standartları Xpro Nutrition için de geçerlidir. Tüm ürünlerde mümkün mertebede en uygun şartlar gözetilerek kaliteli sonuçlar hedeflenmektedir. Bu kapsamda firmanın üretim prosesinde iş birliği halinde olduğu tüm firmalar da denetime tabii tutulmaktadır. Öte yandan Xpro markasının ürünleri Almanya’da AB Gıda Üretim Koşullarına uygun olarak üretilmekte ve Türkiye’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylanarak pazara sunulmaktadır.

Xpro Ürünleri

Xpro Nutrition’ın ürünleri piyasadaki orta segmentte yer alan markalar ile benzer özellik taşıyor. 6 yıllık piyasa geçmişinde oldukça hızlı büyüyen bir ürün grubuna sahip olan firmanın özellikle Whey Complex Protein Tozu, Türkiye’de sporcular tarafından rağbet görmüş ve beğeni toplamış. Ürün profili yönünden standart whey protein beklentisini karşılıyor. Protein tozu haricinde amino asit, kreatin, karbonhidrat tozu, vitamin ve mineral ürünleri de satışa sunan Xpro Nutrition, sporcuların temel anlamda ihtiyacı olan takviye edici gıdaları bünyesinde barındırıyor.

Xpro Satış Noktaları

Xpro Nutrition markasının ürünlerini supplementler.com, aloprotein.com, protein7.com adreslerinden güvenli ve hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Xpro Ortalama Fiyatları

Xpro Nutrition’ı piyasada avantajlı kılan özelliği fiyat açısından tüketicilerin beğenisini topluyor olmasıdır. Ürün standartlarını ortalama bir skalada tutan Xpro Nutrition, fiyatlarını da ortalamanın biraz altında belirlemiş. Bu şekilde pazarda kısa sürede tanınırlık ve satış başarısı yakalayan firma arkasına aldığı rüzgarla ürün opsiyonlarını arttırmaya da devam ediyor. Akıllıca bir yaklaşımla firma adım adım büyümeye devam ederken, kalite standartlarını değiştirmeden fiyatlarını korumaya devam ederse gelecekte Türkiye başta olmak üzere Avrupa piyasasında söz sahibi olma şansını bulabilir.

Xpro Hakkında Yorumlarımız

Yakamoz Gıda, Türkiye’de MuscleTech, Optimum Nutrition gibi markaların ürünlerini Türkiye’de sporcularla buluşturan bir firma. Bu alanda oldukça tecrübeli ve gıda sektöründe de kaliteli ürünlere imza atan firma, Xpro’yu yaratırken benzer kalite standartlarından ödün vermemiş. Ürünlerinin tamamını Amerika ve Avrupa’da iş birliği halinde olduğu firmaların ortak çalışmasıyla Almanya’da üreten firma, oldukça başarılı bir iş çıkarmış diyebiliriz.

Piyasada yeni bir isim olmasına karşın Xpro Nutrition, içerik yönünden zengin ürünlere sahip. Türkiye’de üretilen benzer segmentteki ürünlerle kıyaslama yapıldığında Xpro hem içerik hem de kalite yönünden birkaç adım ileride kalıyor. Optimum ve MuscleTech gibi büyük firmaların izinden giderken, onlarla iş birliği halinde olan Yakamoz Gıda’nın Xpro Nutrition’ı yaratırken hedefi ıskalaması şaşırtıcı olurdu.

Markanın ürün gamına baktığımızda 6 sene için oldukça kalabalık bir liste görüyoruz. Balık yağından tutun kendi shaker ve havlularını sporcularla buluşturan firma, marka imajını geliştirmeye önem veriyor diyebiliriz. Fiyat açısından da piyasada avantajlı sayılabilecek opsiyonlar sunan Xpro Nutrition, bu sayede tüketicilerin kolay ulaşabildiği bir marka olmuş. Bizce de hem ürün hem de fiyat açısından yeterlikleri karşılayan marka, gelecekte çok daha büyük işler çıkarabilir.