Supplementler.com

West Nutrition Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sporcu besinleri pazarında henüz ilk senesinde iyi bir çıkış yakalayan West Nutrition, adım adım büyürken piyasaya sunduğu ürünleriyle kendisini ispatlıyor. Şimdilik toplamda 8 farklı ürün çeşidiyle Türkiye pazarında sporcuları etrafında toplama çabası gösteren firma, yakın tarihte önce ulusal sonra uluslar arası başarılara imza atabilecek kalitede üretim yapıyor.

Hemen Protein Tozlarını Keşfet! >

West Nutrition Tarihi & Menşei

Türk menşeili bir firma olan West Nutrition 2018 yılında kurulmuştur. Sektöre girişiyle beraber hızlı bir satış başarısı gösteren West Nutrition’un en önemli özelliği hammadde tedariği dahil olmak üzere tüm üretim proseslerini kendi bünyesinde gerçekleştiriyor olması. Teknolojik olanakların sürekli olarak değiştiği ve şekillendiği modern dünyaya ayak uydurma prensibini benimseyen firma Ar-Ge alanına yatırımını asla kısmadan çalışmalarını büyütme çabası içindedir. Kısa sürede ürün yelpazesinde sporcu besinleri arasında olmazsa olmaz denilebilecek 8 ürün çeşidine yer vermeyi başaran firma, yüksek saflığa sahip ürünler geliştirme hedefiyle supplement sektöründe güvenilirlik kazanma çabası içinde.

West Nutrition Üretim Yeri & Fabrikası

West Nutrition markasının ürünleri Türkiye’de üretilerek piyasaya sunulmaktadır.

West Nutrition Üretim Standartları

Türk firması olarak West Nutrition, piyasaya supplement sektöründe rekabetin büyük ölçüde şiddetlendiği son dönemde girmiş olmasının dezavantajına karşın, kaliteden asla ödün vermeden ürünlerini geliştirmeye odaklı. Firmanın ifade ettiği üzere stabil ürün gamı yaratmak ve nihai ürünün içeriği açısından düzenli olarak test edilerek bu stabilliğini sürdürülebilir kılınması oldukça önemli. Firma ürettiği tüm ürünlerin raf ömürleri süresince ilk üretildiği an olduğu gibi içeriğini koruması gerektiği düşüncesiyle araştırmalarını gerçekleştirmekte ve ürünlerini yaratmaktadır. West Nutrition markasının ürünlerinin üretiminde Avrupa menşeili, saflık düzeyi yüksek hammaddelerin kullanımına özen gösterilmektedir.

West Nutrition Ürünleri

West Nutrition markası piyasaya henüz merhaba demiş olmasına karşın 8 farklı ürün çeşidiyle sporcuların en çok önemsediği takviye edicileri spor salonlarıyla buluşturuyor. En kalabalık kategori olarak protein tozu segmentinde whey proteinini pazara sunan West Nutrition, ilk ürünü ile oldukça başarılı bir iş çıkarıyor. %73 protein oranı ile temel bir whey protein tozu için iyi bir performans sergileyen firma, ürünün ekonomik ambalaj opsiyonlarını da sunuyor olmasıyla gönülleri kazanmıştır. Güvenilirliği önemseyen firma, sporcuların ilk etapta ürünleri deneyebilmesi adına küçük ambalaj seçeneklerini sunuyor olması artı puan olarak firmanın hanesine yazılıyor. Kilo almak isteyenler için geliştirilen Mass Gainer’ı ile yine kalabalık bir kulvarda yarışa katılan West Nutrition, bu alanda da başarılı bir performans sergiliyor. Firmanın ayrıca; L-Carnitine, L-Arjinin, Amino Asit Tablet, Kreatin Monohidrat, BCAA 4:1:1 gibi ürünleri de mevcuttur.

West Nutrition Satış Noktaları

West Nutrition markasının ürünlerini supplementler.com, aloprotein.com, protein7.com adreslerinden güvenli ve hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

West Nutrition Ortalama Fiyatları

Piyasaya 2018 yılında giriş yapan West Nutrition, pazarda tanınabilirlik kazanabilmek için olacak ki oldukça cazip fiyatlarla ürünlerini sporcularla buluşturuyor. Whey protein segmentinin en uygun fiyatlı ürünlerinden birisini sunan West Nutrition, başta tüketicilerin kaliteyi sorgulamasına neden olsa da, ürünleri deneyip kullanan kişilerin ortaya koydukları memnuniyet bu izlenimi kırmayı başarıyor.

West Nutrition Hakkında Yorumlarımız

Bugün birçok Türk menşeili supplement markasının en büyük sorunu; kıyas. Özellikle Avrupa markalarının karşısında tercih edilebilirliği düşük kalan Türk markaları, dünyanın en iyi sporcu besinini geliştirse dahi yerli malına karşı gösterilen önyargılar karşısında yenik düşebiliyor. Bir şekilde West Nutrition ise bu alandan sıyrılmış gibi görünüyor. Türkiye’de henüz bu yıl sektöre merhaba diyen firma, çok kısa sürede ürünlerini geniş bir kitleyle buluşturmayı başarmış. Bu sürede ürün çeşidini de 8’e çıkaran firma, sporcuların sıkça talep ettiği ürünleri gamına yerleştirmiş. Bu oldukça başarılı bir hamle olarak değerlendirilebilir. Zira artık supplement konusunda oldukça bilgili bir tüketici kitlesi varken, başarısız bir ürün grubunun böyle gelişmesi pek mümkün değil.

Firmanın ürünlerine yakından baktığımızda oldukça doğru seçimlerle piyasaya adım atıldığını görüyoruz. Piyasa fiyatı kur etkisiyle de büyük ölçüde el yakan BCAA, Kreatin Monohidrat ve Mass Gainer gibi ürünlerin ortalama çevresinde dolaşan bir fiyattan pazara sunulması firma adına olumlu bir etki yaratıyor. Öte yandan ürün içerikleri ile fiyatı karşılaştırdığımızda, firma rakiplerinin yanında yalnızca biraz sönük kalıyor. Bileşen yönünden daha zengin ürünleri bir miktar daha fazla ödeme yaparak satın alabilmek mümkün iken West Nutrition’ı tercih etmek odak bir bileşen söz konusuysa mantıklı oluyor.

West Nutrition’ın ilk senesi olması nedeniyle piyasadaki başarı performansını tam olarak kestirebilmek şimdilik mümkün değil ancak firma Ar-Ge ve sertifikasyon çalışmalarına hız verirse önümüzdeki birkaç sene içerisinde Türkiye’de piyasayı domine edebilecek bir marka haline gelebilir.