Olimp Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avrupa’nın en eski sporcu besinleri markalarından birisi olan Olimp Nutrition, modern dönemde Polonya’nın en büyük takviye gıda üreticisi olarak biliniyor. Son 2 yıllık periyodda pazarına giriş yaptığı ülke sayısını 50’nin üzerine çıkarmayı başaran ve hızla gelişmeye devam eden Olimp, sporcular arasında adından sıkça bahsedilen ve ürünleri tercih edilen markalardan birisidir.

Hemen Olimp Ürünlerini Keşfet! >

Olimp Tarihi & Menşei

Temelleri 1991 yılında Polonya’da atılan Olimp Nutrition, Avrupa’da lider konumuna kadar uzanan bir başarı öyküsüne sahiptir. Kendi tesislerinde üretimini gerçekleştirdiği ürünlerinin tamamı otomasyon sistemiyle üretilmektedir ve firma bu özelliği ile sayılı üreticinin sahip olduğu bir olanağa sahiptir. Yalnızca sporcular için besin ürünleri değil; fitness ve vücut geliştirme ekipmanları ve sporcu kıyafetleri üretimine de el atan Olimp markası, piyasa araştırmalarına ve talebe bağlı olarak ürün geliştirmeye odaklı bir çalışma prensibine bağlıdır. Bu yönden sporcuların isteklerini tam yerinde ve zamanında karşılayabilme esnekliğini kazanmış olan firma, ileri teknoloji olanaklardan faydalanarak yenilikçi ürün dizaynlarına çok hızlı bir şekilde imza atabilmektedir.

Olimp Üretim Yeri & Fabrikası

Olimp Nutrition’un ürün yelpazesinde bulunan tüm ürünler firmanın Polonya’daki kendi tesislerinde üretilir. Yine firmanın bilimsel araştırmalarını ve Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştiren Olimp-Labs laboratuvarları da Polonya’da ikamet etmektedir ve sürekli olarak üretim prosesinde testler, kontroller, denetimler gerçekleştirmektedir.

Hemen Olimp Ürünlerini Keşfet! >

Olimp Üretim Standartları ve Sertifikaları

Avrupa’nın önde gelen sporcu besinleri markası Olimp, doğal olarak Avrupa standartlarını karşılayan nitelikte ürünler üretir ve bu yönden devamlı olarak denetime tabii tutulur. Firmanın ürünlerini geliştirmekten sorumlu olan birimi Olimp-Labs, akredite R&D laboratuvarlarına sahiptir. Firmanın tüm üretim ve dağıtım süreci GMP sertifikalı olup, tüm ürünler ISO 9001:2001 ve HACCP standartlarında sertifikalı olarak üretilmektedir.

Hemen Olimp Ürünlerini Keşfet! >

Olimp Ürünleri

Olimp Nutritions’un en popüler ürünü olarak BCAA Xplode gösterilebilir. Ürünün 10 gramlık bir porsiyonunda 6 gr. BCAA, 1 gr. glutamin ve 2 gr. B6 vitamininin bulunuyor olması, ürünü kendi kategorisinde eşsiz bir profile sokmaktadır. Protein tozu grubunda çok sayıda rakibi bulunmasına karşın firmanın Whey Protein ürünü, izole ve konsantre whey bileşenleri ile kana oldukça hızlı karışmakta olduğundan öne çıkmaktadır. Dahası Olimp Whey Protein içeriğinde whey proteinin yanı sıra 5035 mg. BCAA ihtiva etmektedir ki bu miktar piyasadaki birçok protein tozunu geride bırakacak düzeydedir. Bundan bir adım ötesinde ise firmanın bu ürünü karbonhidrat ve yağ oranı yönünden de oldukça saflaştırılmış olduğundan, antrenman sürecini verimli hale getirmek isteyenler için eşsiz bir opsiyondur demek yanlış olmaz.

Olimp Satış Noktaları

Olimp Nutrition markasının Türkiye’de satışa sunulan ürünlerini supplementler.com adresinden hızlı ve güvenilir bir şekilde sipariş edebilirsiniz. 

Olimp Ortalama Fiyatları

Olimp Nutrition, Avrupa’dan hızlı bir şekilde dünyaya yayılırken, kaliteli ve güvenilir sporcu gıdalarını üretmenin maliyetlerine de katlanmak zorunda kalıyor. Doğal olarak firmanın ortaya koyduğu özenin karşılığında ortaya çıkan bu maliyet, fiyatlarda da kendisini belli ediyor. Olimp’in piyasaya sunduğu ürünlerin birçoğu özel formülleri nedeniyle eşsiz olarak kabul edilebilir ancak muadilleri bulunmaz değil. Dolayısıyla Olimp’ten daha uygun fiyatlarda alternatifleri değerlendirebilmek mümkün. Burada ortaya çıkan fikir ayrılığı ise ürün güvenilirliğiyle ilgili oluyor. Olimp, Avrupa’nın göbeğinde sürekli olarak hem bağımsız kurumlar hem de Avrupa standartlarına yönelik denetimleri gerçekleştiren birimler tarafından denetleniyor. Doğal olarak firmanın sunduğu ürünlerin tamamında bir kalite standardının gözetildiği ve ürünlerin güvenilir şartlar altında üretildiği aşikar. Saf ve kaliteli ürün kullanmak konusunda hassassanız, Olimp’in ürünlerine vereceğiniz paranın tamamen karşılığını alırsınız. Zira ürünlerin performans yönünden de ortaya koyduğu başarı oldukça iyi.

Hemen Olimp Ürünlerini Keşfet! >

Olimp Hakkında Yorumlarımız

Olimp-Labs, tüm değerlendirmelerde bizden olumlu geri dönüş alan markalar arasında yer alıyor. Belirtildiği üzere firma Avrupa’da öncü olma yolunda ilerliyor ve bu yolda ürün kalitesi konusunda ödün vermemeye çalışıyor. Piyasada Olimp’in ürünleri şiddetli bir rağbet ile satılıyor olmasa da hatırı sayılır bir payının olduğunu da görmezden gelmemek gerek. Çünkü Olimp’in ürün yelpazesinin geniş olmasının yanında bu yelpazede yer alan birçok ürün Olimp’in kendi formülleriyle geliştirdiği takviye edicilerdir. Dahası tüm bu yenilikçi üretim süreçlerinin Avrupa standartlarıyla çerçevelenmiş olması, sporcular açısından güvenilir bir güç izlenimi uyandırıyor. Bizim açımızdan da oldukça kaliteli ve güvenilir bir firma olan Olimp Nutritions’un belki de tek eksik yanı özellikle protein tozlarında isteneni yakalayamadığı tat ve doku konusu. Bu durumun sebebi ürünlerin doğallıklarının korunması adına katkıların eklenmemesi olduğundan, aslında bu durumu da görmezden gelmek gerekir; zira katkı maddesiz protein tozunu bugün piyasada bulabilmek için günlerce araştırma yapmanız gerekebilir. Sonuç olarak Olimp’in sporcular için geliştirdiği baştan sona tüm ürünler güvenle tüketilebilir ve maliyetine katlanılan tüm ürünlerden beklenen verim alınabilir.