MusclePharm Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kuruluşundan kısa bir süre sonra alanında en hızlı büyüme performansını göstererek, en hızlı büyüyen supplement markası olma başarısını elde eden MusclePharm, hem kendisi hem de ürettiği ürünleri aynı performansı korumaya devam ediyor. Bugün piyasanın genç isimleri arasında 120 ülkeye ürünlerini satışa çıkarmayı başaran ender markalardan olan MusclePharm Nutrition, yenilikçi ve modern anlayışıyla geleceği şekillendiren bir supplement firması.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfet! >

MusclePharm Tarihi & Menşei

MusclePharm Nutrition, 2010 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Kuruluşundan 3 sene sonra “Yılın En Hızlı Büyüyen Supplement Markası” ödülüne layık görülen firma, 2014 senesinde ise “En Hızlı Büyüyen Yenilikçi Supplement Üreticisi” ünvanını almış. 2018 itibariyle 120’den fazla ülkeye ürünlerini ulaştırmaktadır ve 45 bini aşkın satış noktasında ürünlerini sporcularla buluşturmaktadır. Firmanın piyasada sükse yaratan bu başarısının ardında yatan gücü merak edenler için şeffaflığını tamamen ortaya koyan ve şüphe bırakmayan firma bağımsız kuruluşlar tarafından içeriklerini sürekli olarak test ettirmektedir. 8 senelik süre içerisinde 40’tan fazla ödülü evine götürmeyi başaran MusclePharm, supplement sektöründe adeta devrim niteliğinde bir girişim öyküsüne sahip. Firmanın kendi bünyesinde yer alan ünlü sporcuların da markaya katkısı yadsınamaz. Zira MusclePharm’ın sponsorluğunu üstlendiği sporcular arasında 12 kez dünya şampiyonluğunu elde eden Marcus Buchecha ve oyunculuk kariyeriyle de ün kazanan Arnold Schwarzenegger yer alıyor.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfet! >

MusclePharm Üretim Yeri & Fabrikası

MusclePharm markasının tüm ürünleri Amerika Birleşik Devletleri’nde, Utah ve Tenessee’de yer alan Capstone Nutrition’a ait fabrikalarda üretilmektedir. Firma ürünlerinin en üst kalite standartlarında korunabilmesi adına Capstone Nutrition işbirliğine büyük bir yatırım yapmıştır.

MusclePharm Üretim Standartları ve Sertifikaları

Markanın üretim tesisleri GMP sertifikalı olup, ürünler Informed Choice onayına sahiptir. Üstün kalite standartlarını gözeten firmalar arasında yer alan MusclePharm’ın formülleri ve ürün içerikleri bağımsız kuruluşlar tarafından sık sık test edilerek elde edilen veriler halka açık olarak yayınlanmaktadır.

MusclePharm Ürünleri

Firma piyasanın en güçlü ismi olma yönündeki başarısını sürekli olarak desteklemek adına çeşitli içsel ürün kategorileri geliştirmiştir. Bunlar MusclePharm adlı orijinal seri, Arnold Series ve henüz piyasada yeni yeni tanınan MusclePharm Hardcore Series’tir.

Markanın piyasada en çok tanınan ürünleri antrenman öncesi ürünü olarak 2012 yılında segmentinde ödül alan Assault’dır. Assault, 3:2:1 şeklinde dengelenmiş BCAA amino asidi içeriğiyle segmentinin benzersiz formüllerinden birisine sahiptir. Protein tozu alanında ise firmanın Combat %100 Isolate ürünü oldukça meşhurdur. %100 izole whey proteini içeren Combat’ın diğer protein tozlarına kıyasla daha hızlı kana karışıyor olması ürünü sporcular için benzersiz bir alternatif haline getirmektedir. Ayrıca Combat’ın karbonhidrat ve yağ içermiyor olması, diyet dönemindeki sporcular için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfet! >

MusclePharm Ortalama Fiyatları

Supplement pazarının başarılı isimleri arasında 8 yıl gibi kısa bir sürede adını yazdıran MusclePharm, fiyat yönünden iyi bir performans sergiliyor. Ürünlerinin içeriğinde gereksiz unsurları bulundurmamaya özen gösteren firma, kalite standartlarını korurken fiyatlarını da ortalama bir skalada tutmayı başardığından bu yönden büyük bir avantaja sahip.

MusclePharm Hakkında Yorumlarımız

MusclePharm, sahaya ilk defa giriş yaptığı yıllarda hızla büyürken, bugün ulaşacağı başarılı konumu kimse tahmin edemezdi. 120’yi aşkın ülkeye sevkiyat sağlamak gibi büyük bir çalışma yükünün altına girebilen firma, tesislerinde sahip olduğu üstün teknolojik olanakları da sonuna kadar kullanıyor. Uzman üretici kadrosunun yanında güçlü bir pazarlama departmanının da olduğu aşikar.

Firma Amerika’dan yola çıkarak başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkede supplement pazarını alt üst etmiş durumda. İki ayrı kategoride ürünlerini sporculara sunan firma, geniş ürün yelpazesine sahip ve fiyat olarak da kullanıcıların beklentisini karşılıyor. Bizce bu kadar geniş bir piyasada ürünleri sürekli test edilen ve denetlenen bir firmanın güvenilir olmayan ürünler satıyor olması imkansız; bu nedenle de firmanın güvenilirliğini bu aşamadan sonra test etmek denetim kuruluşlarına kalıyor.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfet! >

MusclePharm markasının en sevilen ürünleri arasında Combat’ı yakından incelediğimizde; protein tozu kategorisinde en başarılı ürünlerden birisinin geliştirilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Firmanın kendi özel filtreleme teknikleriyle elde ettiği bu izole protein tozu yalnızca proteinden gelen kaloriye sahip ve bu özelliğiyle hem diyet bir ürün hem de saflaştırılmış protein sunduğu için rakiplerini bir hayli geride bırakıyor.

Sonuç olarak MusclePharm bizden genel özellikleriyle geçer puan alan markalar arasında.