Multipower Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avrupa’da bir numaralı sporcu besinleri markası olarak adını altın harflerle yazdırmayı başaran Multipower Nutrition, birçok ünlü sporcunun tercihi olmakla beraber firma çok sayıda sporcunun sponsorluğunu üstlenmekte. Alanında birçok yeniliğe imza atarak, farklılaştırma stratejilerini benimseyen Multipower Nutrition, Almanya’dan dünyaya açılan büyük markalar arasında yer alıyor.

Hemen Multipower Ürünlerini Keşfet! >

Multipower Tarihi & Menşei

Mulitpower Nutrition, 1977 senesinde Multikraft adıyla Almanya’da kurulmuştur. Markanın temelleri atıldıktan 3 sene sonra markanın kendisine ait üretim ve kalite kontrol tesisleri satın alınmıştır. 1984 senesine gelindiğinde firmanın piyasada adını duyuran ilk markası Multikraft ve Multaben piyasaya sürülmüştür. Ürünlerin piyasada elde ettiği büyük başarının ardından, basamakları hızla tırmanmaya başlayan firma 1988 senesinde Multikraft adını Multipower olarak değiştirmiştir ve günümüze kadar bu isimle çalışmalarını sürdürmüştür. Tüm ürünlerini Almanya’da bulunan kendi tesislerinde, tam kontrol altında üreten Multipower Nutrition, Avrupa’nın tüm ülkelerinde ürünlerini satışa sunmaktadır.

Multipower Üretim Yeri & Fabrikası

Sporcu besinleri ve takviye gıda ürünleri alanında üretimlerine Almanya’da başlayan firma, ülkede tamamen kendisine ait tesislerde üretim yapmaktadır. Kalite kontrol tesisleri de Almanya’da ikamet eden firmanın Ar-Ge departmanı Almanya’nın Hamburg kentinde yer alır. Ürünlerin devamlı olarak geliştirilebilmesi ve üretim sürecinin daha verimli kılınabilmesi adına firmanın üretim tesisleri, Hamburg’da yer alan Ar-Ge departmanına yakın bir konumda bulunmaktadır.

Multipower Protein Tozu Ürünlerini Keşfet! >

Multipower Üretim Standartları ve Sertifikaları

Alanında yenilikçi bir marka olmanın sözünü 30 sene önce veren firma, Ar-Ge alanına sürekli olarak yatırım yapmakta. Ürünlerini ve üretim tesislerini devamlı olarak geliştirebilmek adına firmanın üretim tesisleri oldukça modern tekniklerle ve yüksek kalite standartlarıyla inşa edilmiş. Üretim sürecinin her aşamasını dikkatli bir şekilde takip ediyor olmayı önemseyen firmanın kalite kontrollerinde tercih ettiği çok sayıda uygulama bulunmakta. Kalite kontrolleri sürecinde çeşitli kimyasal ve mikrobiyolojik teknikler kullanılmakta ve ürünlerin üretim sürecinde ve nihai ürün formuna geldiği aşamada incelemeler tekrarlamaktadır.

Firmanın tüm ürünlerinin DIN ISO 9001: 2000 sertifikası vardır ve üretim ise HACCP sistemine dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Helal Gıda sertifikalı ürünler üreten firma bu alanda DQS üstün kalite standartları sertifikasıyla da öne çıkmaktadır. Almanya’nın ve dünyanın önde gelen spor akademilerinden birisi olan Köln Spor Akademisi, firmanın ürünlerini sürekli olarak kontrol ve test etmektedir. Üretilen ürünleri meydana getiren hammaddelerde en yüksek standartlar gözetilmekte ve Alman yasalarınca kullanımı uygunsuz görülen doping etkisi yaratacak herhangi bir içerik ürünlerde yer almamaktadır. Tüm bu özellikleri ile firma 12 yıldır Olympic Center’ın resmi iş birlikçisi olma vasfına da sahiptir.

Multipower Whey Protein Ürünlerini Keşfet! >

Multipower Ürünleri

Whey protein tozu kategorisini domine eden Multipower %100 Whey Protein, firmanın en başarılı ürünüdür. Whey protein tozu alanında yüksek BCAA ve %75 whey protein içeriğiyle fark yaratan ürün, markanın sembolü haline gelmiştir. Bu alanda bir adım daha ileri performans sunan Formula 80 Evo’nun ise içeriğindeki %80 oranındaki protein, firmanın alanında fark yaratan ürünler konusunda öncü olduğunu ortaya koymaktadır. Protein içeriğini dört ayrı kaynaktan sağlayan Formula 80 Evo’nun içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller ise ürünü kendi kulvarında benzersiz kılmaktadır.

Multipower Satış Noktaları

Firmanın tüm ürünleri www.supplementler.com adresi üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde online olarak sipariş edilebilir.

Multipower Ortalama Fiyatları

Sağlıklı ve doğal sporcu besinleri tüketmek isteyenler için en başarılı opsiyonlardan birisi olan Multipower Nutrition’un ürün fiyatları muadillerinden biraz daha yüksek. Ancak işaret ettiğimiz üzere kaliteli ve güven konusunda kesinlikle tereddüt etmenize neden olmayacak bir marka olması nedeniyle firmanın bu fiyat farkını görmezden gelerek tercih edebilirsiniz. Özellikle fiyat performans değerlendirmelerini incelediğimiz zaman Formula 80 Evo ve %100 Whey Protein ürünleri bu alanda tercih edilebilecek en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

Multipower Hakkında Yorumlarımız

Firmanın Alman menşeili olması, Avrupa’da neredeyse tüm elit sporcular tarafından tercih ediliyor olması ve ürün çeşitliliği konusunda oldukça başarılı bir profilin söz konusu olması nedeniyle firma hakkında söylenebilecek en doğru şey; kesinlikle tercih edilebilir olduğudur. Multipower Nutrition, ürettiği ürünleri yalnızca kendi tesislerinde kontrol altında tutarak piyasaya sunmuyor; Almanya’da gıda alanında gösterilen ciddi hassasiyet ve yasalar ışığında ürünlerini üretmek durumunda kalıyor. Haliyle ürünlere içerik yönünden güvenimiz tam. Marka bazında yorumu, ürünlere yöneltecek olursak firmanın başarılı protein tozu ürünü %100 Whey Protein’i mercek altına aldığımızda da sonuç değişmiyor. Hem saf içeriği hem de zengin amino asit profili ile dikkat çeken whey protein tozu ürünü, markanın imzasını altına gönül rahatlığıyla attığını ispat ediyor. Sadece ortada dikkat çeken bir fiyat farkı söz konusu ancak firmanın güvenilirliği baz alındığında bu fiyat farkı devede kulak kalıyor.