Isopure Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Spesifik bir sporcu gıdaları markası olan Isopure, köklü bir geçmişe sahip olmasının yanı sıra ürettiği ürünlerdeki saflık standartlarıyla adından sıkça söz ettirir. Başarılı firma her ne kadar uluslar arası tanınırlığını beklenen seviyeye çıkarmamış olarak algılansa da aslında bu durumun firmanın bir tercihi olduğu da söylenebilir. Zira kip bir ürün grubu, kip bir üretim tekniği ve tamamen özelleştirilmiş formüller ile belirli bir hedef kitleyi odağına alan firma başarısını bu kararlılığına borçlu.

Hemen Isopure Ürünlerini Keşfet! >

Isopure Tarihi & Menşei

Isopure, 1993 yılında İngiltere’de çalışma hayatına başlamıştır. Nature’s Best firmasının bir markası olan Isopure, isminden anlaşılabileceği üzere “pure” yani “saf” ürün içeriğiyle sporcu gıdaları üretmeye odaklanan bir firma ve ilk günden beri ürettiği ürünlerin doğallığını ve insan sağlığına uygunluğunu büyük bir ciddiyetle önemsiyor. Bu nedenle de ürettiği ürünleri kısıtlı bir ürün gamına sıkıştıran firma, ISOPURE adını verdiği ürün kategorisinde toplamda 27 ürün bulunduruyor. Bu 20 ürünün bir kısmı toz formda iken bir kısmı ise sıvı içecek olarak satışa sunulmaktadır.

Bugün resmi kayıtlarda 20’ye yakın ülkede ürünleri satışa sunulan firmanın Türkiye’de ilk olarak sadece Zero Carb Whey Protein adlı ürünü sporcularla bulunmuştur. Kısa bir süre sonra büyük beğeni toplayan firmanın diğer ürünleri ise zamanla Türkiye pazarında kendisine yer bulmayı başarmıştır.

Isopure markasının arkasında yatan gücün bir diğer nedeni ise Optimum, BSN ve ABB gibi büyük sporcu besinleri markasının çatısını oluşturan İrlanda asıllı Glanbia markasının desteğidir. Glanbia’nın Avrupa’da distrübitörlüğünü üstlendiği marka daha kaliteli ürünler üretebilmek adına bu işbirliğinden bir hayli faydalanmaktadır.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet! >

Isopure Üretim Yeri & Fabrikası

Isopure markasının üretim tesisleri İngiltere’de bulunmaktadır. Firmanın ürettiği 20 ürünün tamamı İngiltere’de üretilerek ambalajlanmakta ve nihai tüketicilere ulaştırılmaktadır.

Isopure Üretim Standartları

Hiçbir ürünü laktoz ve süt şekeri içermeyen Isopure, en başta %100 saf protein içeren ürünler üretiyor olmasıyla öne çıkıyor. Kendisine has çizgisini saflık olarak belirleyen marka, bağımsız kuruluşlar tarafından sürekli olarak test edilmektedir. Ürünlerinin hammaddelerini dünyanın en büyük peynir altı suyu (whey) üreticisi Glanbia’dan temin eden Isopure, birinci sınıf kalitede hammadde kullanarak ürünlerini hazırlamaktadır.

Isopure Ürünleri

Markanın dünya genelinde en çok kendisini gösteren ürünü Zero Carb Whey Proteindir. Whey protein tozu kullanırken saflığı önemseyenlerin tercih ettiği en başarılı ürünlerden olan Zero Carb, 30 gramlık bir ölçeğinde 27 gram saf protein ihtiva ediyor olması nedeniyle oldukça başarılı olarak tanımlanmaktadır. Türkiye’de de büyük rağbet gören ürün, Türk sporcular tarafından Isopure’den temin edilebilen tek ürün iken bugün birçok Isopure ürününün satışı ülkemizde gerçekleştirilmeye başlamıştır.

Isopure Satış Noktaları

Isopure markasının ürünlerini supplementler.com adresinden güvenli ve hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet! >

Isopure Ortalama Fiyatları

Isopure markasının ürünleri firmanın saflaştırma yönünde gösterdiği çabaların getirdiği maliyete bağlı olarak ortalamanın üzerinde kalıyor. Bu durum birçok sporcunun Isopure yerine muadil olabilecek alternatifleri tercih etmesine neden oluyor. Laktoz intoleransı olan kişiler için oldukça iyi bir opsiyon olmasına karşın bugün piyasada laktozsuz protein tozu üreten firma sayısının da arttığını düşünecek olursak Isopure fiyat/performans değerlendirmelerinde sınıfta kalıyor diyebiliriz.

Isopure Hakkında Yorumlarımız

Arkasında Glanbia’nın gücünü bulunduran birçok firma gibi Isopure da oldukça iyi bir ürün stratejisine sahip. Dünyanın en güçlü whey üreticisi olan Glanbia’yla işbirliği demek dilediğiniz formülü kolayca geliştirebilmeniz demektir. Bu yönden Isopure, marka olarak hedeflediği saflık başarısını gerçekten iyi bir şekilde elde ediyor. Piyasada Isopure markasına alternatif olabilecek ve maliyet yönünden daha avantajlı çok sayıda marka var. Bu durum nedeniyle Isopure eşsiz değil ama oldukça güvenilir olduğunun altını çizmek gerek. İzole whey proteini kullanmak isteyenler için Isopure Zero Carb tavsiye edilebilir.