Ironmaxx Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Almanya’dan dünyaya hızla yayılmayı başaran Ironmaxx Nutrition markası ürünlerinde sunduğu çeşitlilik performansıyla adından söz ettirmektedir. Ağırlıklı olarak protein tozu ürünlerini üreten firmanın aroma zenginliği sporcuların beğenisini toplamıştır. Avrupa pazarında bir hayli meşhur bir marka haline gelen Ironmaxx, Türkiye’de de sporcular tarafından beğenilerek tüketilmektedir.

Hemen Ironmaxx Ürünlerini Keşfet! >

Ironmaxx Tarihi & Menşei

Ironmaxx Nutrition, 2004 senesinde Almanya’da kurulmuştur. Firma fitness ve body building alanlarına ilgili kişilerin ihtiyacı olan takviye edici besinleri geliştirmek amacıyla kurulmuş ve kısa sürede bu alanda fiyat/performans başarısıyla dikkat çeken ürünlerini sporcularla buluşturmayı başarmıştır. Omega-3, BCAA, multivitamin ve enerji içecekleri de üreten firmanın ağırlıklı olarak protein tozu segmentine odaklı bir üretim anlayışı var.

Hemen Ironmaxx Ürünlerini Keşfet! >

Ironmaxx Üretim Standartları ve Sertifikaları

Ironmaxx markasının ürünleri firmanın kendi tesislerinde üretilmekte ve firmaya ait laboratuvarlarda test edilmektedir. Firmanın kalite standartları o kadar iyidir ki Almanya’nın en önemli futbol kulüplerinden birisi olan Köln FC ile işbirliği vardır. Futbol kulübünün resmi olarak takviye edici gıda sponsorluğunu üstlenen firma, doping olarak değerlendirilebilecek hiçbir etken maddeye ürünlerinde yer vermez. Ürünler hem yasal kuruluşlar hem de bağımsız denetim kuruluşları tarafından düzenli olarak test ve kontrol edilmektedir. Ironmaxx ürünlerinin geliştirilmesinde bilimsel çalışmalara önemli yatırımlar yapıyor olmasıyla da bilinir.

Ironmaxx Ürünleri

Ironmaxx’in oldukça kalabalık bir ürün yelpazesi vardır. Baştan sona tüm takviye edici gıda ürünlerine kategorilerinde yer veren firma, aromalar ve içerik opsiyonları ile ürün gruplarını kalabalıklaştırmış. Firmanın Türkiye’de çok sayıda ürün seçeneği bulunmamakla beraber Ironmaxx Whey Protein ve Ironmaxx Creatine Flavoured ürünleri yoğun olarak talep görmektedir. Yine firmanın ülkemizde öne çıkan ürünleri arasında %100 Whey Isolate yer alır. Bu ürün düşük yağ ve karbonhidrat değerleri ile piyasanı en saf ürünlerinden birisi olarak tanınır. Izole protein tozları arasında öne çıkan bir ürüne imza atma başarısını elde eden Ironmaxx, %85 gibi yüksek bir protein oranını da Izole ürünüyle sporculara sunuyor olduğundan satış performansı bir hayli iyidir.

Hemen Ironmaxx Ürünlerini Keşfet! >

Ironmaxx Ortalama Fiyatları

Ironmaxx markasının fiyatları Türkiye’de satılmakta olan birçok Avrupa markasına göre yüksek kalmaktadır. Sınırlı sayıda ürünün satıldığı ülkemizde pazarda fiyat dezavantajı yaşayan firma, muadilleri ile fiyat/performans yönünden güçlü bir olumlu ayrıma sahip olmadığından sınıfta kalıyor denilebilir.

Ironmaxx Hakkında Yorumlarımız

Ironmaxx, piyasadaki 14 yıllık geçmişinde kaliteli bir marka olduğunu ispatlamış. Bugün en geniş ürün yelpazesine sahip markalar arasında yer alan Ironmaxx, Alman kalite standartlarını da ürünlerinin tamamında yansıttığı için kullanıcılar tarafından beğenilerek tüketiliyor. Firma, fark yaratmak amacıyla 28 ayrı aroma geliştirmiş ve bu aromaları neredeyse tüm ürün kategorilerinde kullanmış. Sporcular açısından protein tozu ürünlerinde tat konusu büyük bir sorun olduğundan, Ironmaxx bu alanda başarılı denilebilir ancak yapay aromalardan kaçınan sporcu kesimi için akıllarda soru işareti yaratan bir durum olduğunu da belirtmek gerek.

Hemen Ironmaxx Ürünlerini Keşfet! >

Firmanın öne çıkan ürünleri özellikle protein segmentinde karşımıza çıkıyor olmasına karşın Avrupa’da firmanın enerji ve performans ürünleri de oldukça yoğun rağbet görüyor. Türkiye’de firmaya ait sınırlı sayıda ürün olduğundan, Türkiye’de rağbet gören ürünleri belirlemek pek kolay değil ancak Creatine Flavoured’in büyük ilgi gördüğünü biliyoruz. Whey ve Isolate protein ürünlerinde ise firmanın fiyat konusunda biraz abartıya kaçtığını söylemeliyiz. Piyasada muadilleri çok daha uygun fiyata ve daha fazla porsiyonla satın alınabildiğinden Ironmaxx’i arka plana iten durumun fiyat olduğu aşikar.