Dymatize Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dymatize Nutrition, 24 yıldır sektörün lider isimleri arasında yer almaktadır. Firma bugüne dek ürettiği ürünlerle, piyasada yer alan çok sayıda markanın örnek aldığı lider pozisyonundaki isim olmuş ve bu yönden sporcu besinlerinin geliştirilmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Bugün hala 50’den fazla ülkede ürünlerinin satışıyla gücüne güç katmaya devam eden Dymatize ailesi yeni ürünleriyle de dikkat çekmeye devam ediyor.

Hemen Protein Tozlarını Keşfet! >

Dymatize Tarihi & Menşei

1994 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde sporcu besinleri pazarına giriş yapan Dymatize Nutrition markası kısa sürede Avrupa’da da sporcuların yakından tanıdığı markalar arasına adını yazdırmış. Başta Almanya ve İngiltere olmak üzere çok sayıda gelişmiş Avrupa ülkesinde sporcuların yoğun olarak tercih ettiği bir marka haline gelen Dymatize, “Get Dymatized” sloganıyla günümüze kadar popülerliğini korumuştur.

Dymatize Üretim Yeri & Fabrikası

Dymatize Nutrition’ın tüm ürünleri A.B.D.’nin Teksas eyaletinin Dallas kentinde bulunan firmanın kendisine ait tesislerde üretilmekte ve burada ambalajlanarak dünya pazarına sevkiyatı gerçekleştirilmekte.

Hemen Protein Tozlarını Keşfet! >

Dymatize Üretim Standartları ve Sertifikaları

Dymatize, ana mamule ait tüm bileşenleri kendisi üreten ender firmalardandır. Öyle ki; firma bu gücü arkasına alarak ürünlerini geliştirirken ve test ederken çok hassas davranabilme özelliğine sahiptir. Firma, ürettiği her ürünü 3 gün süreyle kendi laboratuvarlarında test ettikten sonra kalite kontrol standartlarını karşılıyorsa piyasaya sürmektedir. Sektördeki başarısını kalite standartlarını korumasına borçlu olduğunu açıkça dışa vuran firma, güvenilirliği bir hayli önemsiyor. Dymatize Nutrition markasının çatısı altında üretilen tüm ürünler “Informed-Choice Trusted by Sport” sertifikalı olarak piyasaya sürülmektedir. Ayrıca tüm ürünler cGMP ve HACCP sertifikasına sahip. Dymatize Nutrition, ürünlerinin temel hammaddelerini alanında öncü tedarikçilerden temine etmekte ve üretime dahil edilecek olan tüm hammaddeleri kalite kontrol testlerinden geçirmektedir.

Firmanın Dymatize ISO 100 adlı %100 whey protein ürünü, 2013 yılında “Yılın En İyi İzole Protein Tozu” ödülüne layık görülmüştür.

Hemen Protein Tozlarını Keşfet! >

Dymatize Ürünleri

Amerikan menşeili firma sektöründe özellikle protein tozlarıyla ve gainer ürünleriyle tanınırlık kazanmıştır. Öte yandan firmanın ürün kategorileri arasında antrenman öncesi takviyeleri, amino asitler, kreatin, L-Karnitin, Glutamin ve BCAA’lar da yer almaktadır. Geniş bir kategori skalasına sahip firmanın tüm kategorileri arasında en çok protein tozları tercih edilmektedir. Whey protein tozu segmentindeki ISO 100, firmanın en başarılı protein tozu ürünü olarak öne çıkar. 2013 yılında “Yılın En İyi İzole Protein Tozu” ödülünü kazanan ürün, firmanın satış başarısına en fazla katkısı olan üründür. Kas kütlesini ve kilosunu arttırmak isteyen kişiler için firma tarafından özel olarak formülü geliştirilen Super Mass Gainer ise kendi alanındaki muadilleri arasında en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Antrenman sonrasında ve antrenman esnasında kullanılan glutamin takviyeleri arasında ise Dymatize Nutrition’un Micronized Glutamine ürünü sıklıkla tercih edilir.

Hemen Protein Tozlarını Keşfet! >

Dymatize Ortalama Fiyatları

Dymatize Nutrition’u piyasa da geri plana iten sorunu fiyat politikası olabilir. Firmanın ürünleri piyasada muadillerine kıyasla daha yüksek bir çıtadan satışa sunuluyor. Bu durum firmanın dünya standartlarındaki kalitesinden ve sağladığı güvenceden kaynaklanıyor olsa dahi benzer şekilde güven düzeyi yüksek olan muadil ürünlerin de piyasada kolayca ulaşılabilir olduğunu unutmamak gerek. Yine de Dymatize ürünlerinin sağladığı avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, o halde deneme amaçlı olarak küçük ambalaj opsiyonlarından yararlanarak test sürüşünüzü yapabilirsiniz. Eğer üründen muadillere kıyasla memnun kalırsanız, pek tabii Dymatize gibi kaliteli bir marka ödediğiniz paranın hakkını veriyor olacak.

Dymatize Hakkında Yorumlarımız

Dünyada satış başarısı elde etmiş Amerika menşeili sporcu besinleri markaları arasında Dymatize Nutrition kendisini ayrı bir konuma yerleştirmiş. Firmanın üretim prosedürleri, Amerikan firmalara göre oldukça Avrupai kalıyor. Kalite standartlarını ve güven prosedürlerini çok ciddiye alan firmanın toplamda 7 ayrı laboratuvarı olduğunu biliyoruz. Bu laboratuvarların 4’ü kalite kontrol, 3’ü ise araştırma laboratuvarı. Dolayısıyla firmanın ürünlerinde bizi kaygılandırabilecek hiçbir unsur olmadığından emin oluyoruz. Son yıllarda piyasada sayısı hızla artan sporcu besinleri üreticileri arasında güvenilir bir opsiyon olarak Dymatize kapısını herkese aralıyor diyebiliriz. Ürünlerinin lezzetleri için bile ayrı bir laboratuvarı bulunan firma, özellikle protein tozu ürünlerinde aroma konusunda çığır açmış. Yapay aroma oranını oldukça düşük bir seviyede tutmasına karşın, oldukça başarılı lezzetler yakalayan firma bu özelliğiyle birçok sporcunun da beğenisini toplamış. Bizden de hem aroma hem de kalite konusunda geçer puan alan Dymatize yalnızca fiyat konusunda biraz yorucu olabiliyor. Piyasadaki benzer ürünlere kıyasla yüksek fiyattan satışa sunulan Dymatize ürünlerini uzun vadede kullanmanın maliyeti epey fazla olabiliyor.