BSN Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amerikan supplement markası olan BSN, temellerinin atıldığı ilk günden beri sporcu besinleri pazarının güçlü ellerinden birisi olma mücadelesiyle çalışmalarını sürdürmekte. Kendi alanında yer aldığı çok sayıda kategoride yılın en başarılı ismi olarak ödüllere layık görülen firma, halen dünya çapında müşteri portföyünü genişletmeye yönelik atılımlar yapmaktadır. Bu kapsamda özellikle kendi bünyesinde yarattığı benzersiz ürünler ile niş pazarlara hakim olan firma, yeni ürünler için laboratuvarlarında çalışmalarını sürdürüyor.

Hemen BSN Ürünlerini Keşfet! >

BSN Tarihi & Menşei

Bio-Engineered Supplements and Nutrition Inc. firması 2001 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde kurulmuştur. Optimum Nutrition firmasını da bünyesinde bulunduran İrlandalı Glanbia markası, 2011 senesinde yani BSN’ın 10. yılında markayı satın alarak büyük bir yatırım yapmıştır. İrlandalı sporcu besinleri firmasının bu yatırımının ardından 2012-2018 yılları arasında BSN çok sayıda ülkeye ilk defa giriş yapmış, giriş yaptığı ülkelerde kısa sürede büyük satış başarısı elde etmiştir. Bu durum Glanbia’nın da gücüne güç katarken, BSN zaten sahip olduğu başarıyı defalarca katlamıştır.

Alanında sade ve düzenli bir profil çizen BSN markasının ürün yelpazesi abartılı bir kalabalığa sahip değildir. Bugün itibariyle firmanın toplamda 21 farklı ürünü piyasada satışa sunulmaktadır. Bu 21 ürünün her biri, firmaya ait üstün teknoloji sistemleriyle donatılmış laboratuvarlarda geliştirilmiş ve defalarca test edilerek finalize hale gelmiştir. Firma üretim sürecinin ilk aşamasından, müşteriye ulaşana kadar test ve kontrolü asla elden bırakmamaktadır.

Hemen BSN Ürünlerini Keşfet! >

BSN Üretim Standartları ve Sertifikaları

BSN, kaliteli ürün stratejilerini sürekli olarak yenilemekte, ürün standartlarını her geçen gün yükseltmektedir. Bunun için firmanın çatısında yer alan Glanbia’nın büyük yatırımlar yaptığı da bilinmekte. Üretim tesislerinde HACCP sistemlerini kullanan ve bu alanda sertifikalı olan firma ISO sertifikalı ürünler piyasaya sürerek, güvenilirliğini de tescillemiştir.

BSN Ürünleri

Amerikalı BSN markasının piyasada en çok tanınan ürünleri hiç şüphesiz No-Explode ve Syntha 6’dır. Syntha 6’yı da bünyesinde barındıran Edge serisi, firmanın kompleks ürünlerini sporcularla buluşturuyor. Öte yandan DNA serisi ile de müşterilerini daha kip ürün grubu ile buluşturmayı hedefleyen marka, DNA Whey ile benzersiz saflıkta protein tozu üretimi alanında adını zirveye yazdırmış. Bir porsiyonunda sadece 1 gram yağ ve 5 gram karbonhidrat ihtiva eden DNA Series Whey Protein, bu saflık düzeyi ile piyasada kullanıcıların dikkatini çekiyor. Öte yandan ürünün izole ve konsantre protein içeriği, kullanıcıların verimlilik beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor.

BSN ürünlerinde tüketicilerin en çok beğendiği özelliklerden birisi de firmanın ürettiği ürünlerde yapay aromalardan mümkün mertebede kaçınıyor olmasıdır. Bu nedenledir ki birçok ürünün içindekiler kısmının üzerinde “doğal ve yapay aromalar” ibaresi görülür. Firma ürünlerinde çok düşük oranda yapay aroma kullanmakta.

BSN Satış Noktaları

BSN Nutrition markasının tüm sporcu gıdası ürünlerini online olarak supplementler.com adresinden güvenle sipariş edebilirsiniz.

BSN Ortalama Fiyatları

Firmanın ürünlerinde izlediği fiyat politikası, piyasanın ne altında ne de üstünde demek doğru olur. Geniş bir skalada da yayılım göstermeyen fiyatlar genellikle ortalama seviyede seyrediyor. Özellikle en fazla satış hacminin söz konusu olduğu protein tozu alanında BSN’in ürün fiyatlarının avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer yapay aromalardan kaçınıyor, doğal ve saf protein tozu içeriği arıyorsanız BSN için katlanacağınız maliyet sorun olmayacaktır. Pek tabii piyasada BSN ürünlerine çok sayıda muadil var ve bu alanda fiyat yönünden de alternatifleri değerlendirebilirsiniz ancak Glanbia gibi köklü bir firmanın çatısı altında yer alan BSN’in kalitesinin bire bir aynısını bulabilmeniz pek kolay olmayacaktır.

Hemen BSN Ürünlerini Keşfet! >

BSN Hakkında Yorumlarımız

BSN, alanında oldukça sessiz ve sakin bir firma gibi duruyor olmasına karşın kontra ataklarıyla adını hafızamıza kazıdı. Dar ürün kategorisi ve niş ürün stratejisi ile piyasaya nasıl yayıldığı kolay anlaşılamayan BSN markasının Glanbia ile iş birliğine geçtiği günden beri dereden çok sular aktı. Firma üst üste yılın en çok satılan protein tozu markası olma başarısına layık görüldü. Yakından bakıldığında hem Avrupa hem de Amerika standartlarında ürün kalitesini gözetmek zorunda olan firma dar alana girerek kendisine üretim avantajı sağlarken, satış konusunda oldukça hırçın bir profil çiziyor denilebilir. Zira bu kadar kısa sürede 90 ülkeye hükmeden bir marka olmak hiç kolay değil.

Hemen BSN Ürünlerini Keşfet! >

BSN Nutritions, kullanıcı profilini kendince ikiye ayırmış olsa gerek ki; DNA ve Edge serileri farklı tercihleri olan sporcuları etrafına topluyor. Daha sade ve kip ürün grubuyla DNA ve daha kompleks ürün arayanlar için Edge serisi özenle geliştirilmiş. Her iki kategorinin de altında bulunan ürünler tamamen o grubun tamamlayıcısı olacak şekilde formülize edilmiş. Haliyle bu durum firmanın çok geniş bir kitleye tam olarak istediğini vermek konusunda net olduğunu gösteriyor.