BPI Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’de supplement sektörünün hızlı büyüyen markalarından birisi olarak BPI Sports, ürünlerinde sunduğu üstün standartlar ile kendine has bir tüketici profili etrafında toplamayı başarmış. Dünya çapında kalite standartlarını belirleyici olma vasfını çok kısa süre içerisinde kazanma şansını yakalayan firma, halen her yeni ürünüyle sektöre yön vermeye devam ediyor.

Hemen Protein Tozlarını Keşfet! >

BPI Tarihi & Menşei

BPI Sports markası 2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde, Hollywood’da yaratılmıştır. 8 yıldır piyasada yer alan firma, kuruluşundan 1 sene sonra Bodybuilding.com etkinliklerinde “Yılın En İyi Çıkış Yapan Markası” ödülüne layık görülmüştür. Firma aynı yıl GNC’den “Yılın Yükselen Yıldızı” ödülünü alırken, bir sene sonrasında yine GNC’den “Yılın Markası” ödülünü kazanmayı başarmıştır. Kısa sürede ürünlerini 80’den fazla ülkeye ulaştırmayı başaran firma, yükselişini ise ürettiği ürünlerdeki yenilikçi bakış açısına ve dünya standartlarını belirleyecek işlere imza atmasına borçludur. Amerika Birleşik Devletleri’nde çok kısa sürede en çok tercih edilen supplement markası olma başarısını elde eden firma, dünya üzerinde sayılı firmanın sahip olduğu tesislere sahiptir. 53 bin metrekarelik alanda kendisine ait devasa bir üretim kompleksi yaratan BPI Sports, spor salonlarıyla da Amerika’da ün kazanmış.

Hemen Protein Tozlarını Keşfet! >

BPI Üretim Yeri & Fabrikası

BPI Sports’un tüm ürünleri Amerika Birleşik Devletleri’nde Florida eyaletinin kuzeyinde bulunan Hollywood kentindeki firmaya ait tesislerde üretilmektedir.

BPI Üretim Standartları

Amerika’da İlaç ve Gıda Dairesi tarafından onaylı ürünler üreten BPI Sports, alanında kalite standartlarını belirleyen bir marka olarak tanınır. Markanın tesislerinde yapılan üretim cGMPs sertifikalı olup, Sivil Sağlık Güvenliği ve FDA kayıtlı olarak ürünlerini piyasaya sürmektedir. Hiçbir üründe domuz yağı, domuz katkısı veya doping etkisi yaratan madde bulunmamaktadır.

Hemen Protein Tozlarını Keşfet! >

BPI Ürünleri

Türkiye’de halen sınırlı sayıda ürünü piyasaya sunulan BPI Sports markasının20’yi aşkın ürün gamı vardır. Markanın Türkiye’de satışa çıkarılan ürünleri arasında; BPI Blox, BPI Build HD ve BPI Whey HD yer almaktadır.

BPI Whey protein tozu, whey proteini segmentinin üst kalite ürünlerindendir. Piyasada kolay ulaşılabilir olmayan BPI Sports Whey HD protein tozu oldukça hızlı bir şekilde stoklarda tükenmektedir. Oldukça saf bir içeriğe sahip olan ürün, ultra premium kalite standartlarında üretilmektedir.

BPI Sports’un beğenilen ürünlerinden birisi olan Blox ise firmanın başarısını yeniden şekillendirenlerden. Silk Amino Asit formülü eşsiz bir oran ile hazırlanan Blox ürünü profesyonel vücut geliştiriciler tarafından övülmektedir.

Hemen Protein Tozlarını Keşfet! >

BPI Ortalama Fiyatları

BPI Sports markasının ürünleri piyasanın üst segment ürünleridir. Yüksek kalite ve performans özellikleriyle, standart supplement ürünlerine kıyasla daha yüksek fiyattan satışa sunulmaktadır. Ancak yapılan değerlendirmelerde firmanın ürünlerine yapılan ödemenin karşılığı, sonuç olarak elde edilen verimle örtüşmektedir.

Hemen Protein Tozlarını Keşfet! >

BPI Hakkında Yorumlarımız

Amerika menşeili ve piyasada 20-30 yılı devirmiş markaların arasında BPI Sports gibi büyük bir sıçrama yakalayabilen çok az firma var. Kendisine ait devasa tesislerinde ürünlerini geliştiren ve her geliştirdiği üründe piyasayı alt üst eden BPI Sports’un Türkiye’de çok kısıtlı ürünü satışa sunuluyor. Avrupa’da test ettiğimiz bazı ürünlerini de hesaba kattığımızda, BPI Sports’un gerçekten vaat ettiği performansı gösterdiğini söyleyebiliriz. Whey HD ve Blox gibi Türkiye’de de satışı bulunan ürünler, firmanın en başarılıları denilebilir. İpek Amino Asit formülü ile sektörde devrim niteliğinde bir ürün olan Blox, fiyat yönünden de avantajlı. Whey HD ise protein tozu grubunun en kaliteli örneklerinden.