west nutrition whey protein tozu inceleme

Piyasaya henüz 2018 yılında giriş yapmış olan West Nutrition, sporcu besinleri alanında hızlı bir gelişim gösteren markalar arasında yer alır. Ürünlerinin baştan sona tüm aşamalarında kendi olanaklarını kullanan West Nutrition, hammadde tedariği, Ar-Ge ve üretim çalışmalarını kendi tesislerinde gerçekleştiriyor. Piyasada yeni yeni tanınmaya başlayan ürünlerinde kalite standartlarını yüksek çıtada tutarak, saf ve sporcuların ihtiyaçları için uygun şekilde üretim yapan West Nutrition’un tüm ürünlerinde Avrupa menşeili saf hammaddeler kullanılıyor.

Firma hızlı bir şekilde adını duyurmayı başarırken, yine çok hızlı bir şekilde ürün yelpazesini de genişletmiştir. Bu performansını ise kendi bünyesinde sürekli olarak gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarına borçludur. Bu anlamda hali hazırda kendi ürün kolları arasında whey protein ürünleri, mass gainer ürünleri ve aminoasit takviyeleri gibi sporcular tarafından yoğun olarak talep gören opsiyonlar yer almakta ve ürünlerin geliştirmeleri devam etmektedir.

West Nutrition tarafından üretilen ürünler, üretim sürecinde etken madde kaybı yaşanmaksızın özel tekniklerle üretilmekte ve stabilite sağlanmakta. Bu özelliği koruyabilmek için de firma tarafından sık sık çok sayıda kalitatif testler uygulanmakta.

Ambalajlar:

  • 264 gram kavanoz (7 porsiyon)
  • 1800 gram bidon (50 porsiyon)

Aromalar:

  • Çilek
  • Çikolata

İçindekiler:

  • Protein
  • BCAA
  • Glutamin Öncüsü
  • Kreatin

Önerilen Kullanım Şekli:

2 ölçek (36 gram) protein tozu, 250-300 ml su veya süt ile karıştırılarak antrenman öncesi ve sonrası kullanılır.

Yorumumuz:

Piyasaya henüz giriş yapan bir marka olan West Nutrition, çok kısa süre içerisinde ürün yelpazesini genişleterek adını duyurduğu için benim gibi spor faaliyetleriyle ve sporculara özel besin takviyelerini takip etmekle haşır neşir olanlar için dikkat çekici bir marka. Pek tabii ki piyasada taze bir isim olmasının marka üzerine yüklediği birçok olumsuzluk da söz konusu.

İlginizi Çekebilir:  Isopure Zero Carb Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Kısa süreli deneyimlerimle yorumlayacağım West Nutrition Whey Protein Tozu bence segmentinde dikkat çekebilecek bir ürün. Zira bir porsiyonunda 26,5 gram protein barındıran West Nutrition ile yoğun protein destekli spor programı izleyenler iyi bir avantaj elde edebiliyor. Kendi adıma bu oranın yerine daha kapsamlı bir besin içeriği olan protein tozlarını kullanmayı daha çok seviyor olsam da işaret ettiğim üzere bu segmentteki bir ürün için bence tercih edilebilir yapıya sahip.

west nutrition whey

Ürün ağırlıklı olarak protein desteğini önemsemesinin yanında kreatin monohidrat, BCAA ve glutamin aminoasitleri içeriyor. Yani yine de hafif bir besin içeriği olduğunu söyleyebiliriz ancak bu özellikler ürünün saflık seviyesini de ortaya koyuyor.

Ürünü deneyebilmek adına 7 porsiyonluk küçük ambalajlara sahip 264 gramlık çikolata aromalı kavanozu aldım. Piyasadaki yeni bir marka için küçük paket opsiyonunun bulunması mantıklı ve dürüst bir girişim olmuş, böylece ürünü denemek isteyenler koca koca bidonları almak zorunda kalmadan ürünü deneyebiliyorlar.

Lezzet konusunda piyasadaki diğer çikolata aromalı ürünlerden pek bir farkı yok ancak daha yoğun lezzet isteyenler için çok başarılı bir ürün olduğunu söyleyemeyeceğim. Bu noktada firmanın ürünü saf tutmakla alakalı hassasiyetinin aromanın düşük seviyede kalmasına neden olduğunu da düşünebiliriz. Öte yandan hazırlanış açısından ürün piyasadaki muadilleri kadar iyi bir performansa sahip ve bu olumlu bir özellik, zira firmanın piyasaya henüz giriş yapmış olmasını göz önünde bulundurduğumuzda bu tip hassas özellikler bence oldukça önemli bir avantaj.

West Nutrition’un web sitesini de ziyaret ettiğiniz zaman görebileceğiniz üzere firma kapsamlı olarak Ar-Ge çalışmalarını oldukça önemsiyor ve ürünlerini her geçen gün geliştirmeye oldukça meyilli. Bu yönden kısa bir süre içerisinde ürünlerini daha fazla kategorilendirerek, daha hacimli bir protein tozu segmenti yaratabileceğini düşünüyorum. Şimdilik başarısız olmasa da alternatiflerin yanında bir nebze sönük kaldığını düşündüğüm bir ürün olan West Nutrition Whey Protein Tozu’nu eğer yoğun protein alımı ile spor faaliyetlerine devam ediyorsanız ve uygun fiyatlı bir marka arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  QNT Light Digest Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

1 YORUM

  1. Ben West nutrition markasının bcaa kreatin ve tek kullanımlık whey protein tozunu kullandım ve gayet başarılı ürünler güvenle kullanabilirsiniz arkadaşlar kafanızda ?? İşaretleri kalmasın ithal ürünlere 2 katı para vereceğimize uygun fiyatlarla West markasını alabiliriz.

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ