west nutrition kurabiye aromalı whey protein inceleme ve yorum

Menşei Türkiye olan sporcu gıdaları üreticileri arasında kendisine 2018 yılında yer açan West Nutrition, her geçen gün ürettiği ürünlerde kalite standartlarını ve ürün kategorilerinde çeşitliliği arttırmaya devam ediyor. Supplement sektörünün yeni isimlerinin, sektörde gelişimleri özellikle sporcuların deneyimleri sonrasında verdikleri geri bildirimlere dayalıdır ve bu alanda West Nutrition çok kısa sürede aldığı olumlu geri dönüşlerle kendisini ispatlamayı başarmış. ISO 22000:2005 ve İyi Üretim Uygulamaları sertifikalarına sahip firma ayrıca güvenilirlik yönünden de kullanıcılarının beğenisini toplamış.

West Nutrition, ürettiği tüm ürünlerde Avrupalı üreticilerden tedarik ettiği kaliteli ve saf hammaddeleri kullanmakta. Sporcuların beklentilerini karşılamaya yönelik bir strateji izleyen firma, sınırlı ürün grubunda yüksek performansa önem veriyor. Mass gainer, BCAA, protein tozu gibi supplement piyasasının en çok rağbet gören ürünlerini üreten firma, piyasada gelişimini sürdürülebilir kılmak için içeriklerinde laboratuvar çalışmalarını da sürekli olarak gerçekleştiriyor. Hem amatör hem de profesyonel sporcuların tükettikleri takviye edici gıdalardan en büyük beklentisi, ürün özelliğinin korunabilir olması ve etkili sonuçtur. Bu bağlamda West Nutrition uyguladığı testlerle, sporcuların beklentilerini karşılamak konusunda da sürdürülebilirliği büyük ölçüde önemsiyor diyebiliriz.

Ambalajlar:

 • 2300 gr (63 porsiyon)
 • 720 gr (20 porsiyon)

İçindekiler:

Besin Değerleri (100 gr protein tozu için)

 • Kalori: 399 kcal
 • Yağ: 6.8 gr
 • Doymuş Yağ: 4 gr
 • Karbonhidrat: 10.7 gr
 • Şeker: 4.9 gr
 • Protein: 73.8 gr
 • Tuz: 0.7 gr

36 gramlık (2 ölçek) bir porsiyon için:

 • 26.5 gr Protein
 • 6.3 gr BCAA
 • 3.5 gr Glutamin Öncüsü
 • 2.45 gr Kreatin

Önerilen Kullanım Şekli:

36 gram (2 ölçek) whey protein tozu, 250-300 ml süt ya da suyla karıştırılarak egzersizden önce ve sonra kullanılır.

Yorumumuz:

2018’de Türkiye supplement sektöründe yerli marka olarak parlayan West Nutrition, kısa sürede büyük atılımlar gerçekleştirdi. Bugün spor salonlarında amatör ve profesyonel vücut geliştiricilerin tercih ettiği köklü markaların yanında kendisine yer açabilmek gibi başarılı bir performansı ortaya koyan firmanın bu başarısını anlayabilmek için ürünü denememek olmaz.

Piyasaya geç giriş yapıyor olmanın stigma etkisini taşıyan firma kendisini ispatlayabilmek için ürün kalitesini hayli yüksek tutmuş.

Bu durum alanında bilgili sporcu ve antrenörler tarafından fark edilmiş olacak ki West Nutrition kısa sürede adını duyurmayı başarmış.

İlginizi Çekebilir:  Bigjoy Bigwhey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Firmanın öne çıkan en önemli özelliği piyasaya giriş yaptığı 2018 büyük bir kısmında yeniliklerle ürünlerini geliştirmeye devam etmiş olması. Doğal olarak firmanın ürettiği ürünlerde kullanıcıların beğenisini kazanmak konusunda hassas olduğunu anlıyoruz. West Nutrition eğer piyasaya giriş yaptığı dönemdeki aromaları ve içerikleri sabitleyerek 2018’i geçiriyor olsaydı, muhtemelen alternatif ürünlere geçiş yapan kullanıcı sayısı fazla olacaktı. Ancak yöneticiler bu alanda akıllıca hareket ederek doğru bir strateji çizmiş. Başta whey protein tozu için kurabiye aroması opsiyonunu yaratmak iyi bir seçim olmuş diyebilirim.

west nutrition kurabiye aromalı whey protein inceleme ve yorum

İçerik yönünden West Nutrition’ın whey protein tozunun başarılı olduğunu söylemeliyim. Porsiyon başına 26.5 gram protein ihtiva eden ürün ayrıca BCAA (6.3 gr) yönünden de zengin. Bu değerler yoğun bir antrenman programı izleyen sporcular için oldukça iyi değerler olmakla birlikte 2.45 gr kreatin ve 3.5 gr glutamin bileşenleri ürünü daha da zengin kılıyor. Bize kalırsa whey protein tozları arasında bu tip kalabalık içeriği olmayan ürünler oldukça değerli. Zira içi ıvır zıvırla dolu ürünlerden aldığımız değerlerin bizim açımızdan ne kadar faydalı olduğunu her zaman kestiremeyebiliyoruz. Yine de çeşitliliği seviyorsanız, o halde farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz ancak kullanacağınız üründe sadelik ön plandaysa West Nutrition, bu beklentinizi iyi bir performans vaadiyle karşılıyor.

West Nutrition’un daha önce çikolata aromalı whey protein tozunu denemiştim. Ürünün lezzetinden bir hayli memnun kalmıştım ancak bugün piyasadaki neredeyse tüm supplement üreticilerin standart aromaları arasında yer alan çikolatanın alternatifi çok.

Kurabiye aromalı seçenekten önce firmanın diğer aroma opsiyonu ise çilekti.

Çilekli olan wheyi denemememe rağmen, yine çok alternatifi olan bir aroma olduğu için firmanın ayrışma göstermek konusunda eksiklik yaşayacağını düşünüyordum. Şimdiyse çok fazla firmada bulunmayan kurabiye aromasını whey protein tozuyla buluşturan West Nutrition hem kendi ürün grubu için iyi bir alternatif yaratmış hem de iyi bir lezzet yakalamış. Tat ve lezzet konusunda piyasada yeni isimler arasında iyi bir performans gösteren firma ambalaj konusunda da kullanıcılara deneme imkanı sunmayı ihmal etmemiş. Yani firmanın ürünün denemek için yalnızca koca bir bidon satın alma seçeneğiniz yok. Dilerseniz 720 gramlık küçük ambalajını satın alarak ürünü deneyebilir, memnun kalırsanız bidon seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Weider Gold Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

west nutrition logo

Firmanın kullanıcılarını sevindiren bir diğer özelliği ise kurabiye aromalı whey protein tozu ürünüyle beraber kendi ürettiği BCAA Plus 12000 ürününü ve West Nutrition logolu shaker hediyelerini gönderiyor.

Sonuç olarak West Nutrition, kalabalıklaşan supplement sektöründe yeni bir isim olmanın dezavantajını, iyi içerik ve saf ürünle tolere etmeye çalışıyor diyebilirim. Yerli firma olarak maliyet yönünden de yorucu bir ürün üretilmemiş olması cabası çünkü ürün fiyat olarak kendi segmentinin uygun alternatiflerinden birisi.

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ