Protein tozları, araştırmacılar tarafından güvenirliği onanmış egzersiz vakitlerine yakın tüketilen bir takviyedir. Piyasada çok sayıda çeşitte bulunabilir. Damak tadına göre meyve, sebze, çikolata gibi kaynaklarla çeşitlendirilmiş aromalıların yanından aromasız, sade tozlar da tercih edilebilir. Aromasız, ilave tatlandırıcı eklenmemiş şekersiz protein tozu; çoğu zaman sağlıklı, vücut için güvenilirliği üst düzeyde olan bir tercihtir. Şekersiz deneyim için oranın hiç bulunmadığı izole tozlardan yana seçim yapılabilir. Bu özellikteki tozlar, vücut sağlığı için birtakım avantajları beraberinden getirir.

Şekersiz Protein Tozu Şeker Hastalığı Riskini Azaltır mı?

Protein glikoza yavaş dönüşmesinden dolayı kan şekerini çabuk yükseltmeyen yapıdadır. [1] İlave tatlandırıcılar ve aromalarla değerin yükselme oranı tırmanabilir. Şekerden izole protein tozları, kan dolaşımını yavaşlattığından dolayı hastalar ve hastalık riski taşıyan kişiler için egzersiz ve diyetler sırasında oldukça kullanışlıdır. Ambalajı üzerinde sıfır şeker protein tozu yazan ürünler, uzman danışmalığında tercih edilerek, rutinden ödün vermeden sağlıklı kalabilmenin yolunu açar.

Şekersiz Protein Tozunun Besin Değerini Etkileme Oranı

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Şekersiz protein tozu yararları arasında gün içerisinde hedeflenen besin değeri oranlarını pratik şekilde karşılaması da vardır. Karbonhidrat, yağ, protein oranlarını ayarlamak için oldukça pratik bir yoldur. Karbonhidrat ve yağ oranının düşük, protein oranının tepe noktasında olduğu diyetleri oldukça kolaylaştırabilir. Ortalama bir protein tozunda %80 seviyesinde protein vardır. Şekerden arındırılmış üründe ise bu oran %90 seviyesine değin çıkabilir. Kullanım amacına göre düşük kalorili ürünler tercih edenler için de oldukça faydalıdır. [2]

Şekersiz Protein Tozunun Vücut Geliştirme Sürecine Etkisi Nedir?

Yağsız şekersiz protein tozu kilo verme amaçlı yapılan diyetlere olumlu yönde katkı sağlar. Şekerin yanında yağdan izole edilmiş toz, vücuda saf protein girişini sağlayarak yağ oranında azalmayı meydana getirir. Özellikle definasyonla desteklenen antrenmanlardan önce kullanımı, kilo kaybetme sürecini hızlandırmada oldukça pratik ve etkilidir. Bunun yanında kasların gelişme hızını artırıp, etkinlik ve dayanıklılık noktasında daha güçlü olmalarını sağlar. Egzersizlere yakın kullanılan protein tozu şekersiz, kilo verme ve kas gelişimi sürecini hızlandırmak için her zaman sağlıklı ve kullanışlı bir seçimdir.

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ