Sporcuların beslenme ve aksesuar ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere çalışmalarını sürdüren Protein7.com, online platformda popülerlik kazanmış bir supplement sitesidir. Tüketici alışkanlıklarını değiştiren satış politikalarıyla dikkat çeken Protein7.com ayrıca ürün çeşitliliği ile de devasa bir sporcu mağazası olarak düşünülebilir.

Protein7.com Kuruluş Yılı ve Misyonu

Protein7.com’un kuruluşu Yakamoz Gıda’nın kuruluşu ile birlikte 2005 yılında gerçekleşmiştir. Sporculara yönelik olarak, onların hedeflerini gerçekleştirebilmeleri adına yerinde ve yüksek kalitede supplement ürünlerini tedarik etme misyonuyla çalışmalarına başlayan firmanın bütün ürünleri hukuki yeterliğe sahiptir ve Tarım Bakanlığı tarafından öngörülen mevzuata bağlı olarak ithal edilmektedir.

protein7.com

Türkiye’de supplement tedariği alanında lider konumdaki isimlerle anılan Protein7.com, uluslar arası ithalat ağına sahip olması ile Türkiye’de diğer birçok online satış platformuna ve supplement mağazasına da tedarik sağlamaktadır. Yakamoz Gıda’nın da gücüyle birlikte Protein7.com, dünya çapında ün kazanmış markaların ürünlerini sitesindeki ürün yelpazesine yerleştirmeyi başarmıştır.

Protein7.com’un Türkiye’deki sporcularla buluşturduğu markalar arasında Weider, Muscletech, Dymatize ve Optimum Nutrition gibi lider isimler yer alır. Bunların yanı sıra Avrupa ve Amerika’dan ithal edilen onlarca marka Protein7.com üzerinden sipariş edilebilmektedir.

Protein7.com Güvenilir mi?

Protein7.com, 13 senelik süre içerisinde müşterileriyle olan ilişkilerini güçlü tutabilmek adına hizmet standartlarını da geliştirdi. Yakamoz Gıda, Türkiye’deki sporcuların da uzun süre talep edip kavuşamadığı önemli markaları ilk defa Türkiye’ye getirerek supplement alanında büyük yeniliklere yol açtı. Haliyle de tüketiciler, firmanın gücünün bilincindeler ve Protein7.com’un da tercih ediliyor olmasında en büyük neden Yakamoz Gıda gibi büyük bir firmanın arka planında yer alıyor olması.

Genel anlamda firma kaliteli ve orijinal ürün konusunda tüketicilerin beğenisini kazanmış olsa da firmaya dair sıklıkla karşılaşılan sorun ürünün teslimatıyla ilgili. Ürünlerin kargolanması, zamanında teslim edilmesi ve geri iadesi gibi prosedürlerinde çeşitli sistemsel açıkları bulunan Protein7.com’un bu alanda tüketicilerin olumsuz tepkileriyle karşılaştığını tüketici paylaşım platformlarında görebiliyoruz. Ancak bu sorunların birçoğunda firmanın işbirliği içinde olduğu dağıtıcı firmanı da payının olduğu düşünülürse, Protein7.com’u doğrudan mesul etmek ne kadar doğru olur tartışılabilir. Belki de firmanın bu yönden kargo firması değişikliğine gitmesi lehine olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Aminocu.com Hakkında Yorum & İnceleme

Protein7.com Kargo, Gönderim & İade Politikası

Protein7.com üzerinden hafta içi 17:00’a kadar ve cumartesi günü ise 13:00’a kadar vermiş olduğunuz siparişler, o gün içerisinde kargoya veriliyor. Pazar günü verilecek olan siparişler ise bir sonraki iş gününden itibaren kargoya teslim edilmiş olacaktır.

protein7.com shaker

Sipariş adresi İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan kişilerin Protein7.com müşteri hizmetleri telefon numarası 444 95 69 aracılığıyla siparişlerini vermesi durumunda ürünleri 2 saat içerisinde teslim edilmektedir. (Standart gönderim prosedürleri geçerlidir. Kapıda ödeme ve havale siparişleri için uygulanmaktadır.)

Protein7.com üzerinden yapacağınız 50 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti ödemezsiniz. Kapıda ödeme, havale ve online ödeme yöntemlerinden yararlanarak ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme hizmetinden faydalanırken ekstra ödeme yapmazsınız ve dilerseniz kredi kartıyla da ödeme yapabilirsiniz.

Ürünlerin iadesinde, alınmış olan ürünün 14 gün içerisinde faturasıyla birlikte hazırlanan iade nedenine dair belgeyle firmaya gönderilmesi gerekmektedir. Satın alınan ürün, kurye huzurunda kargo ambalajından çıkarılarak kontrol edilmeli ve eğer iadesini gerektiren bir hasar veya hata söz konusuysa kuryeye tutanak tutturularak ürünün geri gönderilmesi sağlanmalıdır.

Protein7.com Satış Noktaları ve Mağazalar

Beykoz Merkez Ofis

Tokatköy Mah. Akbaba Cad. No:43 Beykoz/İstanbul

Tel: 0 216 323 13 79

4.Levent Satış Ofisi

Emniyetevleri Mah.Cem Sultan Cad. ÖzlemApt. No:2 D:3 4.Levent/İstanbul

Tel: 0 212 281 31 20

Kavacık Satış Ofisi

Orhan Veli Kanık Caddesi No:53 Hasan Gedik İş Merkezi D:9 Kavacık/İstanbul

Tel :  0 216 537 89 10

Antalya Kepez

Kültür Mah. 3876. Sok No:40 Kepez/Antalya

Tel: 0  537 616 45 01

Protein7.com Online Satış Sitesi ve İletişim Bilgileri

Protein7 İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti.

https://www.protein7.com/

Telefon: 444 9569 – 0 216 323 9336

Faks: 0 216 323 9330

İlginizi Çekebilir:  Gym-market.com Hakkında Yorum & İnceleme

Adres: Çamlıbahçe Mah. İkizce Sk. No: 1/1 Beykoz/İstanbul

E-posta: info@protein7.com

Protein7.com Rakiplerine Göre Avantajları

Hiç şüphesiz firmayı Türkiye’deki diğer supplement tedarikçilerinden ayıran unsur Optimum Nutrition gibi dünya devi markaları Türkiye ile tanıştıran ve tek yetkili distribütörü olmasıdır. Haliyle birçok sporcu Türkiye’de supplement kültürünün henüz ilk defa gelişmeye başladığı dönemde Protein7.com üzerinden Optimum markasının ürünlerini satın almaya yöneldi. Dahası yazımızın diğer başlıklarında da belirttiğimiz üzere Yakamoz Gıda gibi güçlü bir firmayı arkasında bulunduran Protein7.com, kısa sürede çok geniş bir müşteri portföyü yakalamayı başardı.

protein7.com logo

Sitede yalnızca takviye edici gıdalar değil, çok sayıda markaya ait sporcu aksesuarları da bulunuyor. Bu anlamda ürün yelpazesi en az supplement ürünleri kadar geniş olan Protein7.com, hediye konusunda da oldukça cömert. 100 TL ve üzeri siparişlere hediye yollamasının yanında bazı ürünlere özel olarak geliştirdiği kampanyalarla tüketicilere havlu ve shaker gibi hediyeler gönderiyor. Doğal olarak bu tarz bir uygulama müşterilerin de beğenisini kazanıyor.

Firmanın İstanbul’un Beykoz muhitinde ikamet eden kişiler için sağladığı 2 saat içinde teslimat imkanı da oldukça iyi bir uygulama.

Protein7.com üzerinden verdiğiniz siparişlerin ödemesini Havale ya da EFT ile gerçekleştirecek olursanız, siparişiniz toplam tutarı üzerinden %5 indirim kazanıyorsunuz ki bu da yüksek meblağlı siparişleriniz için oldukça avantajlı.

Protein7.com Değerlendirme ve Yorumlarımız

2005 senesinden bu yana Türkiye’de sporcu besinleri alanında hizmet vermekte olan Yakamoz Gıda’nın online satış mağazası olarak düşünebileceğimiz Protein7.com, başlı başına ayrı bir firma gücüne de sahip. Doğal olarak iki gücün bir araya gelmesiyle de Türkiye’de profesyonel ve amatör sporcular için başarılı bir supplement platformu ortaya çıkıyor.

Protein7.com, Türkiye’ye Amerika’nın en büyük supplement markalarından birisi olan Optimum Nutrition’ın ürünlerini ilk defa getirdiğinde büyük yankı uyandırmıştı. Kısa sürede birçok sporcuyu etrafında toplamayı başaran site, bu sürecin ardından ürün yelpazesini büyük ölçüde genişletti. Avrupa ve Amerika’da beğeni toplayan kaliteli markaların yanı sıra alternatif markaları da  sitesi üzerinden satışa çıkaran Protein7.com, bolca seçeneğin bulunduğu bir supplement mağazası.

İlginizi Çekebilir:  Besinmarket.com.tr Hakkında Yorum & İnceleme

Bizce Protein7.com rahatlıkla tercih edilebilecek bir supplement sitesi lakin firmanın güvenilirliği konusunda ürün tedariği alanında tereddüt ortaya çıkabiliyor. Sebebiyle ilgili bir açıklamaya ulaşamamış olsak da, firmanın ürünlerin teslimatıyla ilgili çeşitli problemlerinin olduğu biliniyor. Yüzdelik olarak bakıldığında bu konuyla ilgili olarak çok büyük bir şikayet söz konusu değil ancak yine de diğer birçok online satış platformuna kıyasla, ürün teslimatıyla ilgili daha fazla şikayete sahip. Dahası firmanın iade prosedürlerinde de müşterileriyle ilişkilerinin kısmen eksik olduğu görülebiliyor. Bu durumlar doğal olarak müşterinin güvenini zedeleyebiliyor ancak dediğimiz gibi yüzde olarak bu tip şikayetlerin oranı oldukça düşük.

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ