Protein Tozumu Hangi Besinlerle Birleştirmeliyim?

Düzenli olarak protein tozu kullanımı sırasında zaman zaman farklı lezzetler denemeyi istemek, çok doğal bir tercihtir. Bu isteği karşılayabilecek doğru eşleştirmeleri yapmak, protein tozu kullanımının daha keyifli ve lezzetli olmasını sağlayan; bir aşamadan sonra bu lezzetlerin gurmesi hâline getirecek bir yaklaşımın ilk adımıdır.

Pankek mi Shake mi?

Besleyiciliği yüksek ama lezzeti de ondan geri kalmayan yeni bir yöntemle protein tozu tüketimine devam etmek isteyen, spor veya farklı bir amaçla protein tozu kullanan kişilerin temelde iki alternatifi bulunmaktadır. Bu alternatiflerin ilki pankek, ikincisi ise shake olarak nitelendirilebilir. Gözleme benzeri bir şekilde, lezzetini kendi belirleyeceği bir pankekle katı formda tüketmek isteyenler kadar, pek çok farklı içecekle ‘shake’ ederek içebileceği formda tüketmeyi seçenler de vardır. Protein tozunu hangi şartlarda ve nerede tükettiğiniz bu sorunun cevabını bulma konusunda en önemli kriterdir. Antrenmandan hemen önce veya sonra spor salonunda tüketiyorsanız, içecek formda tercih etmeniz en doğal sonuçtur. Kahvaltıda veya yatmadan önce protein tozu kullananlar ise pankek olarak tüketmeyi tercih edebilir.

Protein Tozu Pankek

Hazırlanışı da oldukça kolay ve besleyiciliği de bir o kadar yüksek olan protein tozu pankek için tükettiğiniz protein tozuyla harmanlayabileceğiniz lezzetleri doğru seçmeniz gerekmektedir. Süt, yumurta, protein tozu ve yanında istediğiniz herhangi bir gıdayı (muz veya çilek gibi) bir kaba koyarak blender ile parçaladıktan sonra yulaf ezmesini ekleyip, tekrar blender ile parçalamanız gerekir. Ardından teflon tavaya karışımı parça parça dökerek altı sertleştikçe ters çevirmek suretiyle kararında pişirerek servise hazır hâle getirebilirsiniz. Protein tozu pankekinize mevsim meyveleri, bal, fıstık ezmesi de ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Protein Tozu Shake

İçecek formunda, dilediği eklemeleri yaparak protein tozu faydaları artırılarak, üstelik lezzetli bir şekilde shake olarak tüketilebilmektedir. Bu tercihiniz sayesinde, besin değerini kendinizin belirleyeceği bir formda tüketimi sağlayabilirsiniz. Yüksek miktarda potasyum ile A vitamini almak için muzun, lif tüketimini artırmak için yeşil yapraklı sebzelerin, sağlıklı yağ tüketimi için kaju ve ceviz gibi kuruyemişlerin tercih edildiği bir shake hazırlanabilir. Elbette, protein shake içine eklenecek glutamin ve BCAA takviyeleriyle kas onarım sürecine destek de sunulabilir. Kırmızı meyvelerin eklenmesiyle kan şekeri seviyesi ve antioksidan ihtiyacının gözetildiği sağlıklı ve lezzetli bir protein shake elde edilebilir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikProtein Tozlarında Hangi Vitamin ve Mineraller Bulunur?
Sonraki İçerikUyku Öncesi Protein Tozu Kullanımını Daha Etkili Hale Getirmek

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ