Vücudun gereksinimi karşılamak amacıyla öğünlerde yeteri kadar proteine yer vermek her daim gerekir. Araştırmalara göre günlük almanız kalorinin yüzde 10-35’ini oluşturmalıdır. Bu standart gereksinim; kilo kaybetme, kas kazanma, yara iyileştirme gibi amaçlarla kimi durumlar da 2 katına kadar çıkabilir. [1] Bu durumda gereksinimi karşılamak amacıyla protein tozuna başvurmak mümkündür. Fakat çoğu zaman için toz, gereksinimi karşılamada yeterli değildir. Bunun için yemekten bağımsız protein tozu kullanımı uzmanlar tarafından tavsiye edilmez. [2] Kullanım amacına, zamanına göre protein tozuyla yemek ilişkisi şekillenir.

Protein Tozu Kullanım Şekilleri

Protein tozu içinde ağırlıklı olarak bitkisel ve hayvansal kaynaklardan elde edilmiş protein barındıran bir tür takviyedir. Düzenli egzersiz rutinine bağlı olarak genellikle antrenmanlardan önce veya sonra tüketilir. Toz olarak tüketilmesi genellikle zordur, tercih edilmez. Protein tozunu neyle içmeli noktasında cevap kısaca su veya süttür. [3] Bunlardan yararlanarak bir shake hazırlamak çoğu zaman için pratik kullanım sağlar. Pratik kullanıma olanak tanıyan shake ara öğün olarak tüketilebildiği gibi temel öğünlerde de tüketilebilir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Protein Tozunun Yemekten Önce veya Sonra Kullanımı

Protein tozu yemek ilişkisini belirleyen temel husus vücudun gereksinim duyduğu miktardır. Tozun diğer ürünlerle birlikte kullanılması sonucu herhangi bir sorun oluşmaz. Toz tamamen doğal kaynaklardan elde edildiği için herhangi bir yapaylık içermez. Dolayısıyla öğünlerde tüketilen proteinin yalnızca pratik alım sağlayan halini ifade eder. Bundan ötürü özellikle kahvaltı öğünlerinde doğal gıdalarla birlikte protein içeceğine sıklıkla yer verilir. [4] Gerek kahvaltıda gerekse diğer öğünlerde kullanımı belirleyen temel husus ise hangi kaynaktan ne kadar alındığıdır.

Yemeklerde Protein Tozu En Etkili Kullanımı Nasıl Sağlanır?

“Protein tozu üstüne yemek yenir?” sorusunun yanıtı kısaca evettir. Tozun kullanımı genellikle iki öğün olmak üzere düzenlenir. Bu öğünlerde 20-30 g ölçeklerde toz alımı sağlanabilir. Toza ek olarak yemek tüketilecekse öğünlerde bulunan yemeklerin içindeki miktarına dikkat etmekte fayda vardır. Günlük gereksiniminden fazla protein almak çoğu zaman için fazla bir şey ifade etmez. Vücut genellikle gereksinim duyduğunu sindirebilir. [5]  Aynı koşul protein tozundan sonra yemek durumunda geçerlidir. Öğünlerde tüketilen gıdalara dikkat ederek yemekle birlikte en ideal kullanıma ulaşılabilirsin.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikPay By Phone https://mrbetgames.com/cl/ Bill Casino
Sonraki İçerikGreatest Bitcoin Gambling establishment No mr bet aus deposit Added bonus Also provides Out of August 2022

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ