Erkeklerin testislerinde üretilen testosteron hormonu halk arasında erkeklik hormonu olarak bilinir. Kadınlarda da bir miktar testosteron hormonu bulunur. Özellikle kas gücü ve enerji gerektiren fiziksel aktivitelerde testosteron ile karşılaşmaktayız. Kas büyümesi ve yağ kaybı normal testosteron ile çok mümkün olmadığından günümüzde erkekler protein tozu kullanmayı tercih etmektedirler. Protein tozu etkisi ile doğal erkeklik hormonu yukarıya çekilir. Dolayısıyla daha çok enerji ve kas oluşumuna da protein tozlarının katkısı bulunuyor.

Protein Tozu Testosteron Artırır mı?

Testosteron düşüklüğü gibi bir durumla karşı karşıya kalındığında en pratik uygulama yüksek protein içeren gıdalarla beslenmektir. Protein tozu testosteron artışı sağladığı için erkeklik hormonlarında düşüş yaşandığı zaman kullanılabilir. Protein tozu testosteron artırır mı sorusu çok sık soruluyor. Protein erkeklik hormonunu arttırdığı için protein tozu da testosteron seviyesini yükselterek daha çok kas ve enerji oluşumu sağlar. Erkeklik hormonunu doğal protein içerikli besin kaynakları tüketerek yükseltebileceğiniz gibi protein tozu kullanarak da hormonlarınızı düzenleyebilirsiniz. [1]

Protein Tozu Hormonları Nasıl Etkiler?

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Erkeklerde antrenman sırasında testosteron hormonu tüketimi olur. Dolayısıyla spor süresinin 1 saati aşmaması önerilir. Eğer daha uzun süreler spor yapmayı tercih ediyorsanız, protein tozu erkeklik hormonu üzerinde yükseltici bir etki ettiğinden, spordan önce veya sonra tüketmenizi öneririz. Protein tozu hormonları etkiler mi sorusuna cevap verecek olursak: protein direk olarak erkeklik hormonunu yükselttiği için testosteron seviyesinde artma sağlar.

Protein Tozu ve Doğal Yollar ile Erkeklik Hormonu Artışı

Protein tozu erkeklik hormonu üzerinde artırıcı bir etkiye sahiptir. Ancak doymuş yağlı gıdalar tüketerek de erkeklik hormonunuzda artış yakalayabilirsiniz. Tereyağı, Hindistan cevizi yağı, kırmızı et gibi besinlerle de testosteron hormonunu yükseltebilirsiniz. Total testosteron oranında artış sağlayan bir diğer faydalı şey ise D vitaminidir. Güneş D vitamini sağladığı için erkeklik hormonunu yükseltici bir etkiye sahiptir. Erkeklik hormonu testi yaptırarak testosteron değerlerinizin dengeli olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Erkeklik hormonu üzerinde protein tozu etkisi olumlu olduğu için eğer düşük testosteron seviyesine sahipseniz günlük beslenmenize protein tozları dahil edebilirsiniz. Protein tozu testosteron hormonunuzu hızlı bir şekilde yükseltecek ve antrenmanda kaybettiğiniz hormonları da tekrar kazanmanıza neden olacaktır. Dolayısıyla daha fazla güç ve kas sahibi olmanızı sağlayacaktır.

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ