Spor ve idman yapmanın daha verimli hâle gelmesi adına protein tozu kullanımı, en fazla rağbet gören tercihlerden birisidir. Ancak yapılan sporun yoğunluğuna bağlı olarak bir hayli artış gösteren protein tozu tüketimi söz konusu olacaktır. Uzun süre devam eden kullanımdan dolayı baş edilemez bir hâle gelebilen protein tozu maliyeti konusunda tasarruf etmek isteyenler için evde yapılabilen protein tozları isabetli bir tercih olacaktır. Tabii, lezzet faktörünü hesaba katarak hareket etmek gerekecektir.

Protein Tozu Maliyetini Azaltmanın Yolları

Evde Protein Tozu Nasıl Yapılır?

Evde kendi olanaklarınızla, kısa süreli tüketime dönük makul protein tozu miktarı elde edebilmek için önce kaynağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Whey, yumurta proteini, kazein, soya proteini, bezelye, kenevir ve pirinç; en pratik kaynaklar arasındadır. Tabii, bu proteinleri elde edebilmek için ise yağsız süt, kinoa, nohut, kenevir tohumu, bezelye, kuru yumurta tozu ve kahverengi pirinçten faydalanmanız gerekmektedir. Protein kaynağınızı seçtikten sonra blender veya kahve değirmeni gibi bir ev aleti vasıtasıyla ürünleri dikkatli bir şekilde inceltmelisiniz. Bu noktada özellikle piyasadaki protein tozu fiyatı dikkate alınarak, evde yapacağınız ürünün fiyat konusunda avantaj sağlayıp sağlamadığını teyit etmeniz gerekmektedir.

Evde Yapılan Protein Tozuna Lezzet Katmak Mümkün mü?

Protein tozu tasarrufu adına evde öğütücüden geçirerek elde ettiğiniz toz formdaki protein kaynakları, size yeterince lezzetli gelmeyebilir. Tatlandırıcı olarak kuru baharat, vanilya, toz çikolata, kakao veya meyve aromaları kullanabilir. İçeceğinizi hazırladıktan sonra sıvı formda badem veya nane gibi tatlandırıcılarla lezzeti kendi damak tadınıza dönük hâle getirebilirsiniz. Süt, meyve suyu veya suyla hazırlayacağınız protein tozunuz da lezzet konusunda size istediğiniz sonucu sunma konusunda yardımcı olacaktır. Damak tadınız ölçüsünde tercihlerinizi gerçekleştirmek ve seçtiğiniz protein kaynağı ile örtüşecek lezzetleri keşfetmeniz gerekmektedir.Yine de protein tozu fiyatı ve evde hazırlama maliyeti mutlaka dikkatlice kıyaslanmalıdır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Bunca Zahmete Değer mi?

Fiyat ve performans algısı açısından ürün içeriğinde kullanılan malzemeler, beklenen sonuçlar önem arz etmektedir. Öte yandan kullanılan protein tozu fiyat olarak dönemsel indirime girdiğinde yakından takip etmek, bu performans ürünlerini daha uygun fiyatla yakalamak konusunda avantaj sağlıyor. Günümüzde online satışlarda fiyat indirimi yapıldığında otomatik haber verme özelliğinden, belirli dönemlerde net indirimler yapılmasına dek pek çok tüketici dostu yaklaşım kullanıcıları beklemektedir. Protein tozu maliyetinizi kontrol altına almak adına indirim dönemlerini takip ederek, kullanıcı dostu kampanyalardan faydalanmak; bu aşamada atabileceğiniz en garanti adımdır.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikProtein Tozlarında Tuz Miktarına Neden Dikkat Edilmeli?
Sonraki İçerikКоэффициенты платов вполне интересны (х5-х5000), сколько, в сочетании со дробным Вулкан Рояль казахстан выпадением выигрышных комбинаций, практически постоянно оставляет игрока во достоинстве

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ