Protein Tozlarında Hangi Vitamin ve Mineraller Bulunur?

Kullanım amacı ne olursa olsun, her kullanan kişi protein tozu değerleri ve içeriği konusunda kısa araştırmalar yapmaktadır. En nihayetinde, günlük protein miktarını karşılamak veya yapılan spora katkı sunmak amaçlı tüketilen protein tozu içeriği ile bu ihtiyacı fazlasıyla gidermelidir. Aksi takdirde ne kadar düzenli ve sistematik kullanılırsa kullanılsın; istenilen fayda elde edilmeyecektir. Ancak protein tozlarının yanı sıra sporcu besin takviyesi olarak kabul edilen vitaminlerin de tercih edilebilmesi, bu katkıları artıracak; hedeflenen düzeye ulaşmayı daha da kolaylaştıracaktır.

Et Protein Tozunda Hangi Mineral ve Vitaminler Var?

Etten elde edilen zengin aminoasit zincirini içeren proteinlerin toz hâline getirilmesiyle ortaya çıkan protein tozları; spor yapan, sağlıklı beslenmek isteyen veya ağırlık çalışan kişilerin en çok tercih ettiği protein tozu çeşitlerindendir. Et protein tozu b6 vitamini, b12 vitamini, A ve C vitaminleri başta olmak üzere vücudun ihtiyaç duyduğu ve kas yapımına destek sunan mineralleri içermektedir. Kas yapımına dönük ideal protein içeriğini barındırır, vitamin ve mineraller sayesinde çabuk sindirilerek sindirim sistemini de yormaz.

Kazein ve Soya Protein Tozlarında Hangi Mineral ve Vitaminler Var?

Süt protein tozu olarak bilinen kazein protein tozu mineral bakımından tam bir kalsiyum deposudur. Kalsiyum, kemik sağlığı açısından büyük önem taşımakla birlikte aşırı kilolu insanlarda yağ yakımına katkı sunmaktadır. Soya protein tozu ise içeriğindeki B ve C vitamini ile kalsiyum minerali sayesinde kullanıcıların sağlıklı içerik beklentisini fazlasıyla karşılamaktadır. Bu hâliyle kas yapımını destekleyen, vücut direncini artırarak bağışıklık sistemini güçlendiren en güçlü bitkisel proteinler arasında başta gelmektedir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Spor Besin Takviyelerinde Hangi Mineral ve Vitaminler Var?

Genel bağlamda, protein tozlarının yanı sıra vücudun ihtiyaç duyduğu A ve D vitaminleriyle B grubu vitaminleri de spor besin takviyesi olarak kullanılmaktadır. Olası sakatlanmaların daha hızlı iyileşmelerini sağlayan, kilo alma ve verme durumlarında metabolizmanın ihtiyaç duyduğu desteği sunan, kasları ve metabolizmayı besleyerek hedeflenen vücut tipine ulaşma konusunda yardımcı olan bu vitaminlerin ve protein tozlarının bünyesindeki minerallerin bir arada vücuda alınması; doğal yiyeceklerle mümkün olabilecek bir durum değildir. Protein tozu içindeki maddeler ve minerallerin yanı sıra vitamin takviyeleriyle bir sporcu için spor yapmak, sağlıklı takviyeler elde etmek, kilo ve kas kontrolünü sağlamak çok daha kolaylaşmaktadır.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikKompleks Protein Tozunu Kimler, Ne Zaman ve Ne Kadar Kullanmalı
Sonraki İçerikProtein Tozumu Hangi Besinlerle Birleştirmeliyim?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ