Protein tüketimi söz konusuysa, pek çok farklı seçenek kullanıcıları beklemektedir. Toz, bar ve hatta likit protein formunda takviye gıdalar alınabilmektedir. Bu aşamada antrenman öncesinde, antrenman esnasında veya antrenmandan sonra olmak üzere hangi zaman diliminde tükettiğinizden, vücudunuzun ne kadar proteine ihtiyacı olduğuna değin pek çok farklı kriter tüketmeniz gereken protein formunu netleştirmekte size yardımcı olacaktır. Farklı formlar arasından dikkat çeken sıvı bazlı, 28 veya 50 gramlık büyüklüklerle şişelenen protein shots; yüksek besin yoğunluğunu küçük bir porsiyon boyutuna sıkıştırmayı temel prensip edinmiştir.

Protein Shots Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Protein Shots Nedir?

Proteinler enerji, performans ve genel sağlık açısından faydaları tartışılmaz temel besin kaynakları arasındadır. Kas, kemik ve hücre oluşumu ile onarım ve değiştirme işlemlerinde etkin rol oynamaktadır. Ancak “Sıvı protein nedir?” sorusu sorulduğunda tam da söyleniş yöntemine uygun bir cevap söz konusudur. Egzersizleri desteklemek için taşınabilir, tek kullanımlık paketler hâlinde ve oldukça işlevsel bir tarza sahip, paketlenmiş sıvı protein içeceklerdir. Bu tarz ürünler her şartta, her zaman ve her yerde bir tam protein porsiyonunu edinmeye imkân tanıyan, karıştırmaya gerek duymadan tüketilebilecek sıvı proteinlerdir.

Protein Shots Nasıl Kullanılır?

Antrenmanlar ve yoğun çalışma düzeninde beslenme elbette çok hassas bir durumdur ve özenli takip edilmesi, profesyonel planlamalarla belirlenmesi gereken bir husustur. Günümüzde sıklıkla tercih edilen takviye gıda ürünlerinin kolay emilimi ve sindirimi de önem taşımaktadır. İçeriğinin hedeflemesi tam olarak bu şekilde geliştirilen protein shot ürünler, gramajlarına bağlı olmakla birlikte çoğunlukla herhangi bir antrenmana, yarışa veya bireysel çalışmaya yanınızda götürebileceğiniz kadar optimum büyüklükte; üstelik içmeye hazır, tek kullanımlık olarak satışa sunulmaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Protein Emilimi Neden Önemlidir?

Whey protein içeceği başta olmak üzere sıvı protein içeceği şeklinde geliştirilen protein shot formundaki takviye gıda ürünlerinin en büyük avantajları; protein emilimini kolaylaştırabilecek, sindirimi de bir o kadar kolay bir formda geliştirilmiş olmalarıdır. Bu bağlamda verilebilecek net bir örnek olarak protein shake ürünlerde yavaş emilimden dolayı nadiren de olsa gözlenebilen mide ağrıları; sindirilebilirlik ve hızlı emilimin önemini fazlasıyla göstermektedir. Vücudunuzun proteini daha hızlı kullanabilmesi adına tükettiğiniz takviye ürünlerin sindirilebilir ve hızlı emilim imkânı sunacak şekilde geliştirilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikPlaja Hazırlık: Yaz Öncesi Fit Bir Vücut İçin Nasıl Beslenmelisiniz?
Sonraki İçerikProtein Tozlarında Tuz Miktarına Neden Dikkat Edilmeli?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ