Spordan önce ve sonra kasların sağlıklı gelişimini sağlamak için gereksinim duyulan doğal veya işlenmiş protein tüketilir. Bu gereksinimi kolayca günün herhangi bir saatinde karşılamak isteyenler pratik şekilde hazırlanan lezzetli karışımlara yönelir. Çeşitli meyve türleriyle beraber protein tozları ek malzemeler de eklenerek blender yardımıyla karıştırılıp lezzetli bir protein shake elde edilebilir. Protein shake yapımı sırasında temel kaynağı sıvı haline getirmek için çoğu zaman süt ve su kullanılır. Bu yazıda shake yaparken bu iki yardımcının kullanımında dikkat etmeniz gereken noktaları bulabilirsiniz.

Protein Shake Hazırlarken Kullanılan Temel Malzemeler Nelerdir?

Araştırmalar tarafından faydalılığı onanan protein tozu, rutin hayatta giderek yaygınlaşmıştır. Temel malzemelerin bilgisine sahip olarak evde pratik şekilde hazırlanabilir. Püre haline getirilmiş meyve, sebze çeşitleri ve hazır protein tozu elde bulunması gereken temel malzemelerdir. İsteğe göre kuruyemiş, çikolata, dondurma, vanilya, yoğurt, süzme peynir gibi ek malzemeler kullanılabilir. Malzemeleri shake haline getirmek için geriye sadece süt ve su eklemek kalır. [1]

Protein Shake Yapımında Su Kullanımı

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Bir protein shake tarifi içerisinde su her zaman bir şekilde yer alır. Hayatın temel kaynaklarından su sade olarak veya meyve, sebze suyu halinde karışım için kullanılabilir. Su tercihi alınmak istenen aromaya bağlı olarak değişebilir. Yalnızca sade su tercih edildiğinde kullanılan temel meyve ve sebzelerle de farklı aromalar yakalamak oldukça olanaklıdır. Maliyeti düşük, ulaşılabilirliği yüksek olması onun en temel artılarıdır. 200-300 ml suya 2 ölçek protein tozu ve yarım kâse püre halinde meyve ekleyerek standart bir shake elde etmeniz mümkündür.

Protein Shake Yapımında Süt Kullanımı

Protein tozu süt ile içilir mi sorusunun yanıtı kısaca tercihe bağlı olarak kullanılabilmesidir. Hayvansal sütün yanı sıra vitamin oranı artırılmış badem sütü ve hindistan cevizi sütü kullanılabilir. 1 bardak süt, 2 ölçek protein tozu, yarım kâse pürelenmiş meyve veya sebze kullanılarak pratik, standart bir shake hazırlanabilir. Protein tozu süt ile mi su ile mi içilir noktasında tercih size aittir. İkisi de oldukça doğal, yüksek protein takviyelerine yardımcı olan kullanışlı ürünlerdir.

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ