Yaptığı antrenmanlarda kaybettiği kas kütlesini korumak, beslenme sistemini protein bazında dengeye oturtmak isteyen pek çok kişi protein tozu kullanmaktadır. Bütün bu bilindik ve kabul edilen etkinliklerinin yanı sıra protein tozu kullanımı performans ve güç artışına da katkıda bulunmaktadır. Performans ve güç artışında protein tozu kullanımının sunduğu beş önemli rol incelenebilir.

Performans Artırmada Protein Tozu Kullanımının 5 Rolü
  • Büyüt ve İncelt Prensibi

Vücut geliştirme ile profesyonel veya amatör olarak ilgilenin; yağ eritme konusundaki yaklaşımınız hep aynı olacaktır. Fakat kasları artırırken yağ hacmini küçültmek, aynı anda gerçekleşmesinin zor göründüğü bir ikilidir. Protein tozu faydaları arasında, doğru kullanılması hâlinde yağ eritmeye ve kas geliştirmeye senkronize bir şekilde katkı da yer almaktadır. “Büyüt ve incelt” prensibiyle ilerleyen protein tozlarını tespit ederek performans artışınızı sağlama konusunda destek alabilirsiniz.

  • Metabolizmayı Yükseltme

Yüksek proteinli bir beslenme veya diyet, sizin için metabolizmayı yükseltme konusunda başarılı sonuca giden bir yola çıkmak demek olabilir. Bu noktada, kas kütlenizin korunması da performans artışı adına sizin için önem taşımaktadır. Kullanacağınız protein tozu tavsiye edilen miktarlarda tüketmeniz hâlinde diyet aşamasında metabolizmanızı yükseltirken, kas kütlenizi de korumanızı sağlayabilir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
  • Vücuda Amino Asit Katkısı

Protein tozu içindekiler incelenerek, vücudun ihtiyaç duyduğu kriterleri karşılaması hâlinde ve tavsiye edilen miktarlarda tüketildiğinde, hedefi tam on ikiden vuracağınız bir sonuca kavuşmanızı sağlayabilir. Vücudun gelişimi için en çok kullanılan amino asitleri içeren protein tozları, kas fonksiyonlarını normal seyrinde devam ettirirken kas gelişimi açısından sinyal yayacak sonuçları da oluşturma konusunda başarı gösterebilir. Bu da vücudunuzun, gelişim aşamasında ihtiyaç duyduğu amino asitleri daha hızlı edinmenizi sağlayacak; kas gelişimi ve dolayısıyla güç artışında sizin için bir kestirme güzergâh görevi görecektir. Üstelik vücuttaki aminoasitlerin desteklenmesi, kas onarımlarına da katkı sunacaktır.

  • Kemikleri Güçlendirme

Protein tozu yararları arasında, özellikle whey proteini gibi günlük kalsiyum ihtiyacını giderebilecek içeriğe sahip protein tozları söz konusu olduğunda, kemikleri güçlendirme ve yüksek enerji seviyesini koruma gibi etkileri sağlamak da yer almaktadır. İçeriğine göre değişse de, ideal olarak bir ölçek protein tozu günlük alınması gereken kalsiyum miktarının yaklaşık %20’sini karşılamalıdır.

  • Egzersize Bağlı Onarımı Hedefleme

Egzersizlerden 45 dakika önce veya hemen egzersiz sonunda tüketeceğiniz protein tozu; sizin için egzersiz sırasında kas kütlenizi koruma ve egzersizde yaşanabilecek kas yıkımını önleme veya vücuttaki amino asit dengesini koruyarak kas onarımına yardımcı olma gibi etkiler sağlayabilir. Burada püf nokta, elde etmek istediğiniz etkiye bağlı olarak protein tozu nasıl kullanılır ve ne zaman tüketilmelidir gibi detayları doğru şekillendirmenizdir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikGüne Enerjik Başlamak İçin 5 Önemli İpucu
Sonraki İçerikPlaja Hazırlık: Yaz Öncesi Fit Bir Vücut İçin Nasıl Beslenmelisiniz?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ