myprotein impact whey protein tozu inceleme ve yorum

2007 yılında ilk defa sporcu besinleri üretimi alanında İngiltere’de piyasaya giriş yapan MyProtein firması, uluslararası anlamda supplement alanında en çok tercih edilen firmalar arasında yer almayı başardı. Vizyon sahibi firma, 2020 yılına kadar dünya çapında kendi alanında bir numaralı marka olmak için de çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2016 yılında ilk defa Türkiye’de de Pazara giriş yapan MyProtein, 2 yıllık süre içerisinde Türk sporcular arasında da en çok tercih edilen markalar arasında yer almayı başardı. Ürün segmentini geliştirmeye devam eden markanın en çok tercih edilen ürünleri arasında Impact Whey Protein, Peanut Butter, BCAA ve İzole Protein ürünleri yer almakta. Aromalar açısından da zengin bir yelpazeye sahip olduğunu söyleyebileceğimiz marka, çeşitliliği ile uluslararası anlamda en çok aroma çeşidine sahip marka olarak da tanınır.

Üretim alanında gerçekleştirdiği vizyon sahibi geliştirmeler ile yüksek saflık düzeyini önemseyen ve kaliteli içerik konusunda oldukça duyarlı olan firma son 2 yıllık süre içerisinde kendi segmentindeki birçok markadan daha yüksek satış oranı elde ederek başarısını ispatlamıştır. Bu anlamda ürettiği her ürün kolu için rastgele seçilen ürünler düzenli olarak bağımsız kuruluşlar tarafından test edilmekte. GMP ve HACCP üretim sertifikalarına sahip olan MyProtein, RC Gıda Güvenlik sertifikasıyla da ürün kalitesini tescillemiş olmasıyla dikkat çekiyor. Bu anlamda markanın gerek üretim sürecindeki hijyen şartlarının hem de hammadde kalitesinin yüksek standartlarda olduğu açıkça görülmekte.

Hali hazırda uluslararası anlamda 40’dan fazla ülke pazarında hakimiyet kurmaya başlayan firma, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere çok sayıda pazarı domine etmeye başladı. Firma Dünya Anti Doping Ajansı standartlarına uygun olarak üretim yapmakta ve fiyat politikası açısından da uygun opsiyonlar sunmakta.

Ambalajlar:

 • 2500 gram paket (100 porsiyon)
 • 1000 gram paket (40 porsiyon)
İlginizi Çekebilir:  MusclePharm Combat 100% Isolate Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Aromalar:

 • Çikolata Nane
 • Çikolata Kahve
 • Kurabiye Krema

İçindekiler:

Whey Protein Konsantresi (%91), Soya Lesitini, Kakao Tozu, Aroma, Tatlandırıcı (Sukraloz)

1 ölçek (25 gram) ürün:

 • Enerji 103 kcal
 • Yağ 1,9 g
 • Doymuş Yağ 1,3 g
 • Karbonhidrat 1 g
 • Şeker 1 g
 • Lif 0,4 g
 • Protein 21 g
 • Sodyum 0,06 g

Önerilen Kullanım Şekli:

Antrenmandan 30 dakika önce ve sonra olmak üzere 1 ölçek (25 gram) MyProtein Impact Whey protein tozu 180-350ml yarım yağlı süt veya su ile karıştırılarak tüketilir.

Yorumumuz:

MyProtein markasının protein tozu ürünü Impact Whey, dünya çapında rüştünü ispatlamış olduğundan kısa bir araştırma sonrasında kullanmaya başladım. Ürün ambalajındaki sadelik ve estetik tasarım ile kendisini başlangıçtan ortaya koyuyor. Diğer birçok markanın süslü bidonları ve karmaşık yazılarının yanında MyProtein ürünlerinde sade ambalajlar tercih ediyor ve bulunduğu ortamda kendisini hemen fark ettiriyor. Bu anlamda firmanın dış görünüşten çok içeriğe önem verdiğini bana düşündürtmüştü ve öyle de oldu. Üretim kalitesi hakkında firma hakkında yaptığım sorgulamaların hepsi olumlu sonuçlandı ve kullanırken gönül rahatlığıyla kullandığımı söyleyebilirim.

myprotein impact whey protein tozu besin değeri

Ben ürünün 1000 gramlık mocha (çikolatalı kahve) aromalı çeşidini kullandım. Başlangıçtan ürünün aromasına değinmek ne kadar doğru bilmiyorum ama MyProtein gerçekten bu işi iyi biliyor. Zira kendi segmentindeki birçok ürünle kıyaslandığında markanın aroma açısından da farklı bir çizgiyi yakaladığı aşikar. Bildiğim kadarıyla piyasada nane ve kurabiye ile birleştirilmiş çikolata aromalı çeşitleri de var. Onları denemedim ancak mocha üzerinden yola çıkarak oldukça leziz ürünler ortaya konulduğunu anlayabiliyorum.

Ürünün ölçek oranına bakıldığında protein miktarının bir hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 25 gramlık bir ölçek protein tozunda 21 grama kadar protein bulunuyor. Bu oran tercih ettiğiniz aromaya göre farklılık göstermekle beraber en düşük oran mocha aromasında (25 gramda 19 gram protein). Her halükarda protein oranı yüksek ve bunun yanında düşük kalori ve yağ oranıyla öne çıkıyor. Bence firmanın rakiplerinin arasından sıyrılarak öne çıkabilmesinde bu düşük oranlar önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir:  QNT Light Digest Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

myprotein impact whey protein tozu inceleme ve yorum

Bir porsiyon üründe 4.5 gram BCAA ve 3.6 gram Glutamin amino asidi bulunuyor olması sporcular açısından ürünü öne çıkaran bir diğer önemli özellik. Bu değerler kas yıkımını hafifletmekle birlikte hem antrenman esnasında hem de sonrasında fiziksel performansı arttırır.

Fiyat açısından MyProtein Impact Whey’e yaklaşımım da oldukça olumlu. Piyasada benzer özelliklere sahip olan birçok protein tozuyla aynı fiyat standardına sahip olmasının yanında firmanın manevi olarak sağladığı pozitif etkileri dikkate aldığımızda aslında fiyatının üstünde özelliklere sahip bir ürün. MyProtein firmasının kaliteli üretim teknikleri, hijyen kontrolleri açısından hassasiyeti ve ortaya koyduğu başarılı profil fiyatın hakkını verdiriyor. Zira içeriğindeki %84 gibi yüksek protein oranı ile de paranızın hakkını kuruşu kuruşuna verdiğini söylemek mümkün.

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ