Dört mevsimin net olarak hissedildiği Türkiye’de kış soğuklarında alışkanlıkları mevsime uygun olarak düzenlemekte fayda vardır. Sportif yaşamı ve diyet düzeni aksatmamak için vücudu sıcak tutmaya olanak tanıyan ürünler tercih edilebilir. Çoğunlukla sıcak günlerde ferah deneyim için soğuk sıvıyla karıştırılarak tüketilen protein tozları soğuk günlerde sıcak suyla tüketilebilir. Böylece vücut ısınızı düşürmeyip, düzenden ödün vermeden sağlıklı kalma şansına erişebilirsiniz. Damak tadınıza uygun olarak evde hazırlayabileceğiniz protein tozu shake tarifleri hakkında bilgilere bu yazıda göz atabilirsiniz.

Protein Takviyeli Sıcak Çikolata

Damak zevkiniz tatlı ürünlerden yanaysa çikolata tadını alabileceğiniz bir protein tozlu içecek hazırlamanız mümkündür. Karışım için ihtiyacınız olan ürünler: yarım bardak su, bir bardak süt, bir ölçek protein tozu, 1-2 yemek kaşığı kakao tozu ve yarım çay kaşığı vanilya.  Sıvıları birbirine karıştırıp ısıttıktan sonra blendere eklenir. Ardından tozlar ve vanilya eklenip iyice karıştırıldıktan sonra içilmeye hazırdır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Ahududu Aromalı Sıcak Çikolata

Tatlı tercihinizi mayhoş tatlarla birleştirmekten yanaysanız ahududu meyvesini ve protein tozunu harmanlayarak içeceğiniz elde edebilirsiniz. Gereksinim duyacağınız malzemeler: bir su bardağı badem sütü, yarım bardak su, bir ölçek çikolata aromalı protein tozu ve bir kaşık ahudududan elde edilmiş reçel. Önce sıvılar fırında ısıtılıp protein tozu içecek kabı içerisine aktarılır. Daha sonra diğer malzemeler ilave edilerek iyice karıştırıldıktan sonra sıcak bir deneyim sizleri bekler.

Proteinle Zenginleştirilmiş Yeşil Çay

Damak zevkiniz daha ziyada sade tatlardan yanaysa veya bir çay tutkunuysanız bu yönde protein tozu ile tarifler elde etmeniz mümkün. İhtiyacınız olan ürünler: bir adet sallama yeşil çay, bir su bardağı su, bir ölçek miktarında protein tozu tercihe bağlı olarak meyve parçaları. Önce su ısıtılıp bardağa aktarılır ve yeşil çay demlenmesi için onu içine aktarılır. Demlenen yeşil çayı bir süre soğuttuktan sonra protein tozu ve varsa reçel veya püre halindeki meyve ilave edilip karıştırılarak tüketilmeye hazır hale getirilir.

Çikolata Aromalı Yulaf Ezmeli Shake

Karışımınızı yulaf bazlı olarak hazırlamanız çeşitli vitaminleri pratik olarak kazanmanıza olanak sağlar. Protein tozu tarifleri içerisinde özel bir yeri olan bu karışım için gerekli olan malzemeler: bir yemek kaşığı doğranmış bitter çikolata, bir su bardağı badem sütü, çeyrek su bardağı ufalanmış yulaf, bir ölçek protein tozu ve tercihe bağlı olarak muz, badem gibi ürünler. Önce süt ısıtılıp shakera aktarılır. Ardından diğer gerekli malzemeler ve ilave tatlandırıcılar eklenerek lezzetli, sıcacık bir içecek elde edilir.

 

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikKarbonhidratsız Protein Tozunu Kimler Kullanmalı?
Sonraki İçerikProtein Takviyesi Gerektiren 4 Durum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ